Ana sayfa BLOG LG G5 Düşme Testi

LG G5 Düşme Testi

0

2016’nın en dikkat çeken akıllı telefonlarından biri olan LG’nin amiral gemisi LG G5 için düşme testi yapıldı. Yenilenmiş şık tasarımıyla dikkat çeken LG G5‘in dayanıklılığı merak konusu idi. TechRax youtube kanalı tarafından hazırlanan dayanıklılık testinde LG normal düşmelerde olabileceği gibi el hizasından betona bırakılıyor.

Düşme testinde LG G5 öncelikle köşesi üzerine düşecek şekilde bırakılıyor ve kasasının sağlamlığı test ediliyor. Köşe üzerine bırakılan telefonun maalesef köşesinde bir deformasyon gözleniyor. Ayrıca köşesi üzerine düşmesine rağmen ekranı da darba alan telefonun ekranında da ufak bir çatlama gözüküyor.

Düşme testinin en can alan noktası ise direk ekran üzerine düşüş bölümü. Ekranı yere gelecek şekilde omuz hizasından bırakılan LG G5’in yere düşmesi ile ekranın kırılması bir oluyor. Ekranın kırılmasındaki en büyük etken hiç kuşkusuz ekranın kasadan önde olması. Galaxy S6 gibi telefonlarda kasa ekrandan bir milim kadar çıkıntıya sahip olduğu için ekranı koruyabiliyor.

Videodan da anlaşılacağı üzere LG G5’i korumak için kesinlikle sağlam bir kılıfa ihtiyacınız var.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here