Qualcomm‘un amiral gemi telefonlar için geliştirdiği yeni üst düzey mobil yonga seti Snapdragon 8 Gen 4, Ekim ayında piyasaya sunulacak. Bununla birlikte SD 8 Gen 4’ü kullanacak ilk telefon/lar da sızdırıldı. Gelin detaylara bakalım.

Doğru sızıntılarıyla güvenilir bir kaynak haline gelen Yogesh Brar (@heyitsyogesh), X platformunda paylaştığı gönderide Snapdragon 8 Gen 4’ü ilk kullanacak telefonları açıkladı. Xiaomi, Snapdragon 8 Gen 4’ü ilk kullanan telefona sahip olmak için çip üreticisi Qualcomm ile özel bir anlaşma imzaladı. Böylece yeni SoC’yi kullanacak ilk iki cihaz Xiaomi 15 ve Xiaomi 15 Pro olacak.

Xiaomi’nin yeni amiral gemilerinden sonra Snapdragon 8 Gen 4’ü kullanacak diğer telefonlar ise OnePlus 13 ve iQOO 13 olacak. Aslına bakılırsa, geçen yıl da Xiaomi 14, Xiaomi 14 Pro, OnePlus 12 ve iQOO 12 de Çin’de piyasaya sürüldüğünde Snapdragon 8 Gen 3‘ü ilk kullananlar telefonlar olmuştu. Bu da bize sızıntının doğru olabileceğini işaret ediyor.

Xiaomi 15, OnePlus 13 ve iQOO 13’ün küresel sürümlerinin piyasaya sürülmesi genellikle Çin lansmanından birkaç hafta sonra yapılmaktadır. Ancak Xiaomi 14 Pro’nun küreselde satışa sunulmadığı ve dolayısıyla halefi için de aynı durumun yaşanabileceğini belirtelim.

Paylaş

Yorumdan çık