Bildiğiniz gibi artık birçok telefon üreticisi telefon kutusunda şarj aleti bulundurmuyor. Samsung marka bir telefon satın aldığınızda da kutudan şarj cihazı çıkmıyor. Samsung bugün çift girişli 50W hızlı şarj özelliği olan şarj cihazını piyasaya sundu ancak cihazın yüksek fiyatı tepkilere neden oldu.

Samsung bugün 50W hızlı şarj cihazını piyasaya sundu. Cihaz iki adet girişe sahip. İki giriş aynı anda kullanıldığında her bir kablo 25W şarj ediyor. Piyasadaki rakip markaların 100W hızlı şarj ettiği düşünüldüğünde 50W az gözüküyor olabilir. Ancak Samsung’un hiçbir telefonu 45W’ın üstünde hızlı şarj desteği sunmadığı için bu cihaz Samsung telefon kullanıcıları için yeterli olacaktır.

Tepkilerin nedeni ise şarj cihazının yüksek fiyatı. Cihaz birçok ülkede 69.90€‘dan satışa sunuldu. Ülkemizde bunun üstüne eklenecek KDV ile cihazın fiyatı neredeyse 3.000 TL’yi aşacak.

Piyasada hem daha hızlı şarj edip hem de daha ucuz olan birçok kaliteli şarj aleti varken, Samsung’un şarj aletini tercih etmek ne kadar doğru olur tartışılır. Burada ödenen ücret aslında “SAMSUNG” markasına ödeniyor. Bazıları bunun bir Samsung olduğu için Samsung telefonlarıyla daha iyi çalışacağını düşünebilir, ancak tıpkı diğer iyi şarj cihazları gibi PD/PPS kullanıyor. Yani aynı sistem ile çalışıyorlar.

Sizin şarj aleti alırken dikkat ettiğiniz şeyler nedir? Telefon kutusundan şarj aleti çıkmamasını nasıl karşılıyorsunuz? Sizin için şarj cihazında marka ne kadar önemli?

Paylaş

Yorumdan çık