Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar Instagram Bildirim Açma

Instagram Bildirim Açma [Bildirim Gelmiyor Sorunu ve Çözümü]

32

Instagram kullanıcılarının yaşadıkları sorunlardan biri instagram bildirimlerinin gelmemesidir. Bu yazımızda android ve ios kullanıcıları için Instagram Anında İlet Bildirimleri özelliğini açma ve ayarlamayı anlatacağız.

Instagram uygulaması içinde yer alan Anında İlet Bildirimleri özelliği sayesinde uygulamanın size hangi durumlarda bildirim göndereceğini detaylı olarak ayarlayabilirsiniz. Anında İlet Bildirimlerini ayarlamak için aşağıdaki adımları yapın.

 • Instagram uygulamasını açın ve Profil sekmesine gelin.
 • Ekranın sağ üst köşesindeki ayarlar simgesine dokunun (Android’de üç nokta, iOS’da dişli çark).
 • Açılan Ayarlar menüsünden Anında İlet Bildirimleri seçeneğini seçin.
 • Bu sayfada hangi durumlarda telefonunuza bildirim gelmesini istiyorsanız ayarlayabilirsiniz.

instagram aninda ilet bildirimleri ayarlama

Anında İlet Bildirimleri ayarları ile şu durumlarda bildirim gelmesini sağlayabilirsiniz: Beğenmeler, Yorumlar, Yorum Beğenmeleri, Etiketlendiğin Fotoğraflardaki Beğenmeler ve Yorumlar, Takipçi İstekleri, Kabul Edilen Takip İstekleri, Instagram’daki Arkadaşlar, Instagram Direct İstekleri, Instagram Direct, Olduğun Fotoğraflar, Hatırlatmalar, İlk Gönderiler ve Hikayeler, Ürün Duyuruları, Görüntüleme Sayısı, Destek Talepleri, Canlı Videolar ve Hikaye Anketleri için bildirim alıp almamayı ayarlayabilirsiniz.

Eğer yukarıda anlattığımız gibi Anında İlet Bildirimlerini açtıysanız ancak halen instagramdan bildirim gelmiyorsa telefonunuzun ayarlar bölümünden instagram bildirimlerini kontrol edebilirsiniz. Bunun için: Ayarlar > Uygulamalar > İnstagram > Bildirimler yolunu izleyip “Bildirimlere izin ver” seçeneğini aktip hale getirin.

instagram bildirim acma

Eğer yukarıdaki anlattıklarımız sorununuzu çözmediyse, telefonunuza yüklemiş olduğunuz Clean Master veya benzeri güvenlik ve performans uygulamaları bildirim almanızı engelliyor olabilir. Örneğin Clean Master uygulamasında bildirim engelleme özelliği vardır, uygulamanın bu özelliğini devre dışı bırabilir veya silebilirsiniz.


32 YORUMLAR

 1. YAPAN VAR MI YA ? AYNI SORUN İLE KARŞILAŞIYORUM BEN DE ANDROİDDEN İPHONE GEÇTİM GELMİYOR HİÇ Bİ TÜRLÜ ,

 2. İPhone X kullanıcısının her Şeyi denedim ama halen bildirim gelmiyor yaklaşık bi 3-4 aydın bu sorun devam ediyor. Yardımcı olabilir misiniz?

 3. Yan hesaba tüm bildirimler geliyor ama kendi hesabima bir türlü mesaj bildirimi gelmiyor her yontemi denedim olmuyor ve sadice mesaj bildirimi gelmiyor digerlerinin hepsi geliyorr.

 4. iPhone X kullanıcısıyım, telefonumun güncel sürümü yüklü. App Store’nin bana sunduğu İnstagram uygulamasının da son sürümü yüklü yardım merkezlerinde yazılmış olan makalelerde yapmam gereken her şeyi denedim fakat bir türlü takip istekleri gelmiyor, kabul edilen takip istekleri geliyor fakat bana gönderilen takip istekleri bildirim olarak gelmiyor ve anında ilet bildirimleri kısmında bunu açabileceğim bir yer yok sadece kabul edilen takip isteklerinin bildirimini açıp kapayabiliyorum. Ne yapmam gerek bilgisi olan var mı?

 5. cok yöntem denedim hiç biri işe yaramadı ama paralel space diye bir uygulama var o uyugulama ile instagramı kullanıyorum ve tüm bildirimleri alıyorum artık en azından gelen mesajı görebiliyorum

 6. Basit bir yöntem instegramı. Silip yükledikten sonra instegram. Butonuna tıklayın ve. Karşınıza tüm bildirimleri. Aç diye bir logo çıkacaktır. Oraya tıklayın ve sonradan bildirimler. Açılıyor

 7. Galiba çozumu buldum clean master diye bir aplikasyon yukluydu ve biraz once farkettim ki o program butun bildirimlerimi blokkuyormus. O programin ozelligini kaldirirsaniz probleminiz cozulebilir

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın