Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar Instagram Bildirim Açma

Instagram Bildirim Açma [Instagram Bildirim Gelmiyor Çözümü]

33

Instagram kullanıcılarının sıklıkla karşılaştıkları sorunlardan biri olan instgram bildirim gelmiyor sorunu için instagram bildirim açma nasıl yapılır tüm detaylarıyla hem android hem de iOS kullanıcıları için anlatacağız. Instagram Anında İlet Bildirimleri özelliğini açarak bu sorunu çözmeye çalışacak ve bildirim gelmiyor sorunu için farklı çözüm yöntemlerini anlatacağız.

Instagram uygulaması içinde yer alan Anında İlet Bildirimleri özelliği sayesinde uygulamanın size hangi durumlarda bildirim göndereceğini detaylı olarak ayarlayabilirsiniz. Anında İlet Bildirimlerini ayarlamak için aşağıdaki adımları yapın.

Instagram Bildirimlerini Açma

 • Instagram uygulamasını açın ve Profil sekmesine gelin.
 • Ekranın sağ üst köşesinde yer alan menü simgesine dokunun ve Ayarlar seçeneğini seçin.
 • Bildirimler seçeneğini seçin.
 • Eğer Tümünü Durdur seçeneği aktifse bunu pasif hale getirin. Daha sonra sırasıyla bildirim almak istediğiniz Gönderiler, Hikayeler, Yorumlar, Takip Edilen ve Takipçiler, Direct Mesajları, Live ve IGTV ve Instagram’dan gibi seçeneklere dokunun ve açılan bildirim ayar sayfalarında bildirimleri Açık, Herkesten veya Takip Ettiklerim şeklinde ayarlayın.instagram bildirim acma 1

Anında İlet Bildirimleri ayarları ile şu durumlarda bildirim gelmesini sağlayabilirsiniz: Beğenmeler, Yorumlar, Yorum Beğenmeleri, Etiketlendiğin Fotoğraflardaki Beğenmeler ve Yorumlar, Takipçi İstekleri, Kabul Edilen Takip İstekleri, Instagram’daki Arkadaşlar, Instagram Direct İstekleri, Instagram Direct Mesaj, Olduğun Fotoğraflar, Hatırlatmalar, İlk Gönderiler ve Hikayeler, Ürün Duyuruları, Görüntüleme Sayısı, Destek Talepleri, Canlı Videolar ve Hikaye Anketleri için bildirim alıp almamayı ayarlayabilirsiniz.

Instagram Bildirim Gelmiyor

Eğer yukarıda anlattığımız gibi Anında İlet Bildirimlerini açtıysanız ancak halen instagram bildirimleri gelmiyor ise telefonunuzun ayarlar bölümünden instagram bildirimleri için izin durumunu kontrol edin. Bunun için: Ayarlar > Uygulamalar > Instagram > Bildirimler yolunu izleyip “Bildirimlere izin ver” seçeneğini aktif hale getirin.

instagram bildirim acma

Eğer yukarıdaki anlattıklarımızı yaptığınız halde yine instagram bildirimleri gelmiyorsa, telefonunuza yüklemiş olduğunuz Clean Master veya benzeri güvenlik ve performans uygulamaları bildirim almanızı engelliyor olabilir. Örneğin Clean Master uygulamasının bildirim engelleme özelliği vardır, uygulamanın bu özelliğini devre dışı bırakabilir veya silebilirsiniz.

33 YORUMLAR

 1. YAPAN VAR MI YA ? AYNI SORUN İLE KARŞILAŞIYORUM BEN DE ANDROİDDEN İPHONE GEÇTİM GELMİYOR HİÇ Bİ TÜRLÜ ,

 2. İPhone X kullanıcısının her Şeyi denedim ama halen bildirim gelmiyor yaklaşık bi 3-4 aydın bu sorun devam ediyor. Yardımcı olabilir misiniz?

 3. Yan hesaba tüm bildirimler geliyor ama kendi hesabima bir türlü mesaj bildirimi gelmiyor her yontemi denedim olmuyor ve sadice mesaj bildirimi gelmiyor digerlerinin hepsi geliyorr.

  • Bendede var aynı soru. 1 aydın
   Telefondan ne yaptıysam olmadı
   Resetledim gene tık yok çözümü bulan yokmu artık ya

   • Sorun instagram hesabınızda. Bende de aynı problem devam ediyor ancak telefonumdan farklı bir kişinin instagram hesabını açtığımda DM bildirimleri anlık olarak iletiliyor. Kendi hesabımı tekrardan açtığımda ise bildirim gelmiyor. Bunun için help.instagram.com’a bir mail attım ama henüz geri dönüş yapmadılar.

 4. iPhone X kullanıcısıyım, telefonumun güncel sürümü yüklü. App Store’nin bana sunduğu İnstagram uygulamasının da son sürümü yüklü yardım merkezlerinde yazılmış olan makalelerde yapmam gereken her şeyi denedim fakat bir türlü takip istekleri gelmiyor, kabul edilen takip istekleri geliyor fakat bana gönderilen takip istekleri bildirim olarak gelmiyor ve anında ilet bildirimleri kısmında bunu açabileceğim bir yer yok sadece kabul edilen takip isteklerinin bildirimini açıp kapayabiliyorum. Ne yapmam gerek bilgisi olan var mı?

 5. cok yöntem denedim hiç biri işe yaramadı ama paralel space diye bir uygulama var o uyugulama ile instagramı kullanıyorum ve tüm bildirimleri alıyorum artık en azından gelen mesajı görebiliyorum

 6. Basit bir yöntem instegramı. Silip yükledikten sonra instegram. Butonuna tıklayın ve. Karşınıza tüm bildirimleri. Aç diye bir logo çıkacaktır. Oraya tıklayın ve sonradan bildirimler. Açılıyor

 7. Galiba çozumu buldum clean master diye bir aplikasyon yukluydu ve biraz once farkettim ki o program butun bildirimlerimi blokkuyormus. O programin ozelligini kaldirirsaniz probleminiz cozulebilir

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın