Anasayfa Mobil Uygulamalar Instagram Bildirim Açma

Instagram Bildirim Açma [Bildirim Gelmiyor Sorunu ve Çözümü]

2
PAYLAŞ

Instagram kullanıcılarının yaşadıkları sorunlardan biri instagram bildirimlerinin gelmemesidir. Bu yazımızda android ve ios kullanıcıları için Instagram Anında İlet Bildirimleri özelliğini açma ve ayarlamayı anlatacağız.

Instagram uygulaması içinde yer alan Anında İlet Bildirimleri özelliği sayesinde uygulamanın size hangi durumlarda bildirim göndereceğini detaylı olarak ayarlayabilirsiniz. Anında İlet Bildirimlerini ayarlamak için aşağıdaki adımları yapın.

  • Instagram uygulamasını açın ve Profil sekmesine gelin.
  • Ekranın sağ üst köşesindeki ayarlar simgesine dokunun (Android’de üç nokta, iOS’da dişli çark).
  • Açılan Ayarlar menüsünden Anında İlet Bildirimleri seçeneğini seçin.
  • Bu sayfada hangi durumlarda telefonunuza bildirim gelmesini istiyorsanız ayarlayabilirsiniz.

Anında İlet Bildirimleri ayarları ile şu durumlarda bildirim gelmesini sağlayabilirsiniz: Beğenmeler, Yorumlar, Yorum Beğenmeleri, Etiketlendiğin Fotoğraflardaki Beğenmeler ve Yorumlar, Takipçi İstekleri, Kabul Edilen Takip İstekleri, Instagram’daki Arkadaşlar, Instagram Direct İstekleri, Instagram Direct, Olduğun Fotoğraflar, Hatırlatmalar, İlk Gönderiler ve Hikayeler, Ürün Duyuruları, Görüntüleme Sayısı, Destek Talepleri, Canlı Videolar ve Hikaye Anketleri için bildirim alıp almamayı ayarlayabilirsiniz.

Eğer yukarıda anlattığımız gibi Anında İlet Bildirimlerini açtıysanız ancak halen instagramdan bildirim gelmiyorsa telefonunuzun ayarlar bölümünden instagram bildirimlerini kontrol edebilirsiniz. Bunun için: Ayarlar > Uygulamalar > İnstagram > Bildirimler yolunu izleyip “Bildirimlere izin ver” seçeneğini aktip hale getirin.

2 YORUMLAR

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz