Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar İnternetsiz Kullanabileceğiniz En İyi 4 Navigasyon Uygulaması

İnternetsiz Kullanabileceğiniz En İyi 4 Navigasyon Uygulaması

0

Akıllı telefonların belki de en işlevsel uygulaması Navigasyon (Harita) uygulamalarıdır. Harita uygulamaları bilmediğiniz bir yeri aradığınızda veya bilmediğiniz bir şehirde sizi istediğiniz noktaya kolaylıkla götürür. Eminiz birçoğunuzun telefonunda bir Navigasyon (Harita) uygulaması vardır. Ancak bu yazımızda çevrimdışı kullanabileceğiniz en iyi navigasyon uygulamalarını tanıtacağız.

Telefonlarda bulunan Navigasyon uygulamaları, adres bulma veya bir bölgeden bir bölgeye giderken bize çok yardımcı olurlar. Peki, internet paketiniz bittiyse veya internetin çekmediği bir arazide ne yapacaksınız? İşte tam da bu noktada internet gerektirmeyen çevrimdışı çalışan navigasyon uygulamaları yardımımıza yetişiyor. Bu yazımızda sizler için en iyi 4 çevrimdışı navigasyon uygulamasını sıralayacağız.

1. Google Haritalar

Evet, eminiz bir çoğunuz navigasyon uygulaması olarak Google Haritaları kullanıyorsunuzdur. Google Haritalar, hem gidilecek güzergahı gösteriyor hem de yoldaki trafik yoğunluğunu göstererek bize en kestirme yolları önerebiliyor. Google Haritaların bir güzel özelliği de çevrimdışı olarak çalışabilmesidir. Uygulamayı açın ve sol üstteki menü tuşundan Çevrimdışı Haritalar seçeneğini seçin.

google cevrimdisi haritalar

Çevrimdışı haritaları kullanmak için öncelikle o bölgenin haritasını indirmeniz gerektiğini unutmayın. Google Haritalar tek seferde en fazla 2 GB boyutunda harita indirmeye izin verir. Ayrıca çevrimdışı olduğunuzda 30 gün sonra indirmiş olduğunuz haritalar silinmektedir. Yani eğer 30 günden uzun internetsiz bir geziye çıkacaksanız Google Haritalar sizin için doğru tercih olmayacaktır.

Google Haritalar indir >>> Android | iOS

2. GPS Navigasyonu ve Çevrimdışı Haritalar Sygic

gps navigasyonu

GPS Navigasyonu ve Çevrimdışı Haritalar Sygic uygulaması 200 milyondan fazla sürücü tarafından kullanılmaktadır. Uygulamanın en büyük özelliği adında da anlaşılacağı gibi çevrimdışı yani internetsiz çalışmasıdır. Sesli olarak yol tarifi ve 3D harita özelliği de bulunan uygulama yıl içinde birçok kez güncelleme almaktadır.

GPS Navigasyonu indir >>> Android | iOS

3. MapFactor GPS Navigation Maps

MapFactor GPS Navigation Maps, ücretsiz çevrimdışı navigasyon uygulamaları içinde Google Play’de en yüksek oy puanına sahip olan uygulamadır. Google Play’de kullanıcılarından 4.5 yıldız puan almayı başaran uygulama tamamen ücretsizdir. Uygulamayı Türkiye de dahil 200 ülkede kullanabilirsiniz. Uygulama sürekli güncelleme alarak haritalarını güncel tutmaktadır.

MapFactor GPS indir >>> Android | iOS

4. CoPilot GPS – Navigasyonu


Sizlere önereceğimiz bir diğer başarılı çevrimdışı navigasyon uygulaması CoPilot GPS – Navigasyonu’dur. Uygulamayı ilk yüklediğiniz zaman size 7 gün boyunca kullanabileceğiniz ekstra özellikler sunmaktadır. 7. günün sonunda uygulama için satın almayı kullanarak bu özellikleri satın alabilir veya ücretsiz versiyonla devam ederek sadece çevrimdışı haritayı kullanmaya devam edebilirsiniz.

CoPilot GPS indir >>> Android | iOS

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın