iPhone’da da yazmış olduğunuz özel kelimeler zamanla öğrenilir ve mesaj yazarken önceden kullanmış olduğunuz kelimeler size önerilir. Ancak dilerseniz iPhone klavye geçmişini silerek, öğrenilen sözcükleri temizleyebilirsiniz.

iPhone klavye sözlüğü sıfırlama

Akıllı telefonların sahip olduğu yapay zeka sayesinde mesajlaşırken kullandığınız kelimeler öğrenilir ve siz mesaj yazarken sık kullandığınız kelimeler size gösterilir. Örneğin sevgilinizle mesajlaşırken Bebeğim, Aşkımmm, Canım gibi kelimeleri kullanıyorsanız, aşağıdaki resimde olduğu gibi klavyeye Tamam yazdığınız zaman karşınıza “bebeğim” kelimesi çıkacaktır. Veya günaydın yazıp boşluk tuşuna bastığınız zaman canım, aşkım gibi kelimeler çıkacaktır.

iphone klavye sozlugu

Dilerseniz telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeden sadece klavye sözlüğünü sıfırlayarak, klavye geçmişini silebilirsiniz.

iPhone Klavye Geçmişini Temizleme

  • Ayarlar bölümünü açın.
  • Genel seçeneğini seçin.
  • Sayfanın en altında yer alan Sıfırla seçeneğini seçin.
  • Klavye Sözlüğünü Sıfırla seçeneğini seçin. Güvenliğiniz için parolanızı girmeniz istenecektir. Parolanızı girip Sözlüğü Sıfırla seçeneğini seçin.

iphone klavye sozlugu sifirlama

Klavye sözlüğünü sıfırladığınız zaman klavyede yazmış olduğunuz tüm özel sözcükler silinir ve klavye sözlüğü fabrika ayarlarına döndürülür.

Paylaş

Yorumdan çık