Ana sayfa BLOG Instagram Sayfası Nasıl Açılır ?

Instagram Sayfası Nasıl Açılır ?

14

Instagram’da sayfa açma işlemi, instagram’da normal hesap açma işlemine benzer şekilde yapılmaktadır. Ancak sayfa oluşturmak için açacağınız yeni instagram hesabına birkaç ayar yapmanız gerekmektedir. Instagram sayfası açma hakkında tüm detaylar yazımızda.

Instagram sayfası açmanın ilk adımı yeni bir instagram hesabı açmakla. Açtığımız instagram hesabının ayarlar bölümünden Profesyonel hesaba geçiş yaparak, hesabı İçerik Üretici veya İşletme hesabına çevireceğiz. Daha önce instagram hesabı açmayı buradaki Instagram Hesap Açma yazımızda anlattığımız için tekrar anlatmayacağız. Linkteki yazıdan instagram hesabını nasıl açacağınızı görebilirsiniz.

Yeni bir instagram hesabı oluşturduktan sonra bunu sayfaya dönüştürme işlemine başlayabiliriz. Öncelikle instagram sayfamızın seçenekler kısmından Gizli Hesap özelliğini pasif hale getireceğiz. Böylece paylaştığımız tüm içerikler herkes tarafından gözükecektir. Bunun bir avantajı da şudur: Herkese açık olan sayfamız beğeni ve yorum aldığı zaman, beğeni ve yorum yapan kişilerin takipçileri tarafından bu beğeni ve yorumlar gözükecektir. Bu da sayfamızın daha çok kişi tarafından görülmesini sağlayacak ve yeni takipçiler kazanmamızı sağlayacaktır. Instagram’da takipçi kazanmak için hazırladığımız Instagram’da Takipçi Arttırmanın 10 Yolu yazımız bu konuda detaylı bilgiler ve ipuçları içermektedir. Instagram sayfasını herkese görünür kılmak için: Profil sayfasında sağ üst köşede yer alan üç çizgiye dokunup açılan menüden Ayarlar seçeneğini seçin. Gizlilik > Hesap Gizliliği yolunu izleyin ve Gizli Hesap özelliğini pasif hale getirin.

instagram gizli hesap 1

Şimdi instagram sayfası için olmazsa olmaz olan, Profesyonel Hesaba Geçiş yapacağız. Bunun için Ayarlar bölümünde Hesap seçeneğini seçin ve sayfanın en altında yer alan Profesyonel Hesaba Geçiş Yap seçeneğini seçin. Bu bölümde karşınıza iki farklı seçenek çıkacaktır. İçerik Üretici ve İşletme. Eğer işletmeniz, butiğiniz, veya markanız için instagram sayfası açıyorsanız İşletme seçeneğini seçin. Eğer ünlü kişiler veya instagram’da paylaşım yapan bir sayfa oluşturuyorsanız İçerik Üretici seçeneğini seçin.

instagram profesyonel hesaba gecis yap

Daha sonra karşınıza kategori bilginizi, varsa facebook sayfanızı bağlama gibi adımlar gelecektir. Bu adımları takip edin ve sayfa oluşturma işlemini tamamlayın. Artık instagram sayfa oluşturma işlemini tamamladınız demektir.

Instagram sayfanız için yeni hesap açtıktan sonra varolan hesabınız arasında geçiş yapabilirsiniz. Bunun için Instagram profilinize gelin ve sağ üst köşede bulunan … üç noktaya (iPhone’da dişli çark) dokunun ve açılan sayfanın en altında yer alan Hesap Ekle seçeneğini seçin. Açılan sayfada kullanıcı adı/eposta/telefon ve şifre bilgilerinizi yazıp giriş yapın.

instagram hesap ekle

Instagram hesapları arasında geçiş yapmak için Profil sayfasında, en üstte yer alan kullanıcı adı bölümüne dokunup, geçiş yapmak istediğiniz profili seçmeniz yeterlidir.

instagram hesaplar arasi gecis

Instagram sayfa açma işlemi bu kadar arkadaşlar. Yorum kısmından aklınıza takılan soruları ve varsa yaşadığınız sorunları yazabilirsiniz.

14 YORUMLAR

  1. Eee sayfa acma hakkında bilgi yok ki burada sadece yeni hesap açtık ve gizliliği pasif hale getirdik bu yazıda sayfa açma hakkında hiç bir bilgi yok

  2. Admin Selamlar. Gerçi sen açıklamışsın ama, sorayım istiyorum. Şimdi şöyle; facebook ve Instagram hesapım var ayrıca Facebook sayfam var, bu sayfam da paylaşım yaparken Instagram bağla diyor. Instagram da Bu sayfayla alakalı hesabım yok. Sormak istediğim bu sayfa adı altında Instagram hesabı açmam gerekiyor mu. Ne yapmam lazım?

    • Hayır gerekmiyor. Ama instagram her geçen gün popülerliğini artırıyor. Hesap bağlamanız uzun vadede sizin için avantaj sağlayabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın