Anasayfa BLOG Instagram Sayfası Nasıl Açılır ?

Instagram Sayfası Nasıl Açılır ?

9

Instagram’da sayfa açma işlemi, instagram’da normal hesap açma işlemi ile aynı şekilde yapılmaktadır. Ancak sayfa oluşturmak için açacağınız yeni instagram hesabına birkaç ayar yapmanız gerekmektedir.

Instagram’da varolan bir hesabınız varsa bu hesabın üzerinden instagram sayfası açamazsınız. Ancak iki hesap arasında geçiş yapabilirsiniz. Instagram sayfası/butik/fan sayfası açmak için yeni bir e-posta veya telefon numarasıyla bir instagram hesabı açmanız gerekmektedir. Daha önce instagram hesabı açmayı buradaki Instagram Hesap Açma yazımızda anlattığımız için tekrar anlatmayacağız. Linkteki yazıdan instagram hesabını nasıl açacağınızı görebilirsiniz.

Instagram sayfanız için yeni hesap açtıktan sonra varolan hesabınız arasında geçiş yapabilirsiniz. Bunun için Instagram profilinize gelin ve sağ üst köşede bulunan … üç noktaya (iPhone’da dişli çark) dokunun ve açılan sayfanın en altında yer alan Hesap Ekle seçeneğini seçin. Açılan sayfada kullanıcı adı/eposta/telefon ve şifre bilgilerinizi yazıp giriş yapın.

Instagram hesapları arasında geçiş yapmak için Profil sayfasında, en üstte yer alan kullanıcı adı bölümüne dokunup, geçiş yapmak istediğiniz profili seçmeniz yeterlidir.

Yeni bir instagram hesabı oluşturduktan sonra bunu sayfaya dönüştürme işlemine başlayabiliriz. Öncelikle instagram sayfamızın seçenekler kısmından Gizli Hesap özelliğini pasif hale getireceğiz. Böylece paylaştığımız tüm içerikler herkes tarafından gözükecektir. Bunun bir avantajı da şudur: Herkese açık olan sayfamız beğeni ve yorum aldığı zaman, beğeni ve yorum yapan kişilerin takipçileri tarafından bu beğeni ve yorumlar gözükecektir. Bu da sayfamızın daha çok kişi tarafından görülmesini sağlayacak ve yeni takipçiler kazanmamızı sağlayacaktır. Instagram’da takipçi kazanmak için hazırladığımız Instagram’da Takipçi Arttırmanın 10 Yolu yazımız bu konuda detaylı bilgiler ve ipuçları içermektedir. Instagram sayfasını herkese görünür kılmak için: Profil sayfasında sağ üst köşede yer alan … üç noktaya (iPhone’da dişli çark) dokunup açılan Seçenekler sayfasında Gizli Hesap seçeneğini pasif hale getirin.

Instagram sayfasının aynı zamanda bir facebook sayfası varsa, facebook sayfasına bağlayabilirsiniz. Böylece instagram sayfanızdaki paylaşımlarınız otomatik olarak facebook sayfanızda da paylaşılacaktır. Ayrıca ileride instagram sayfası için reklam vermek istediğinizde instagram’da reklamlarınızın görünmesini sağlamış olacaksınız. Instagram hesabına facebook sayfasını bağlamak ve instagram hesabına telefon, yol tarifi ve e-posta ekleme işlemini buradaki Instagram Profiline Konum, Telefon ve E-Posta Ekleme yazımızdan okuyabilirsiniz.

Instagram sayfa açma işlemi bu kadar arkadaşlar. Yorum kısmından aklınıza takılan soruları ve varsa yaşadığınız sorunları yazabilirsiniz.

9 YORUMLAR

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz