Instagram sayfası nasıl açılır? Instagram’da sayfa açma işlemi, instagram’da kişisel hesap açma işlemiyle başlar ve sonrasında, bazı ayarlar yapılarak profesyonel hesap veya işletme hesabına çevrilir. Biz de bu yazımızda Instagram sayfası açmak için yapılacak tüm adımları sırasıyla anlatacağız.

Instagram Sayfası Nasıl Açılır?

Instagram sayfası açmanın ilk adımı yeni bir instagram hesabı açmaktır. Açtığımız instagram hesabının ayarlar bölümünden Profesyonel Hesaba Geçiş Yap seçeneği ile, hesabı İçerik Üretici veya İşletme hesabına çevireceğiz. Daha önce instagram hesabı açmayı buradaki Instagram Hesap Açma yazımızda anlattığımız için tekrar anlatmayacağız. Linkteki yazıdan instagram hesabını nasıl açılır tüm detaylarıyla öğrenebilirsiniz.

Yeni bir instagram hesabı oluşturduktan sonra, bunu sayfaya dönüştürme işlemine başlayabiliriz.

 • Instagram uygulamasını açıp Profil sekmesine gelin. Profili Düzenle butonuna dokunun.
 • Açılan sayfada Profesyonel Hesaba Geçiş Yap seçeneğine dokunun. Devam diyerek ilerleyin.
 • Açılan sayfada sizi en iyi tanımlayan kategoriyi seçin. Burada, Sanatçı, Giyim (Marka), Müzisyen, Dijital İçerik Üretici, Topluluk, Eğitim, Girişimci, Sağlık/Güzellik, Editör, Yazar, Kişisel Blog, Restoran, Butik, Bakkal, Fotoğrafçı gibi farklı kategorilerden dilediğinizi seçip Bitti butonuna dokunun. Biz teloji.com için uygun olan Dijital İçerik Üretici seçeneğini seçeceğiz.

instagram sayfa acma

 • Daha sonra açılan ekranda, İçerik Üretici veya İşletme seçeneklerinden size uygun olanı seçin. Örneğin sayfanızda mobilya tasarım fotoğrafları paylaşıyorsanız İçerik Üretici seçeneğini, eğer sattığınız mobilyaların fotoğrafını paylaşıyorsanız İşletme seçeneğini seçin.
 • Karşınıza Profesyonel Hesabını Oluştur sayfası çıkacaktır. İlham Al seçeneğine dokunarak, sizinle benzer içerik üreten sayfaları görebilir ve bunları takip edebilirsiniz. Markanı sergile seçeneğini kullanarak yeni bir paylaşım yapabilirsiniz. Profilini Tamamla seçeneğe dokunarak, sayfa adını, sayfa kullanıcı adını, internet sitesi bağlantısını ekleyip tamam diyerek sayfa oluşturma işlemini tamamlayabilirsiniz.

NOT: İşletme hesapları gizli olamaz. Bundan dolayı varsayılan olarak Gizli Hesap özelliğiniz pasif olacaktır. Yani sizi instagram’da arayan herkes bulabilir ve takip edebilir. Zaten instagram sayfası açmanın mantığı daha çok kişiye erişmektir.

Instagram Hesabıyla Instagram Sayfası Arasındaki Farklar

 • Instagram sayfasına, internet sitesi bağlantısı, e-posta, telefon, adres gibi ek bilgiler ekleyebilirsiniz.
 • Instagram sayfası açtığınız zaman, takipçi sayınız, beğenileriniz vb. hakkında istatistik bilgileri edinirsiniz.
 • Instagram sayfası açtığınızda, daha fazla kişiye erişebilmek için reklam hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Instagram sayfa açma işlemi bu kadar arkadaşlar. Yorum kısmından aklınıza takılan soruları ve varsa yaşadığınız sorunları yazabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:
Instagram’da Takipçi Arttırmanın 10 Yolu
Instagram Dondurulan Hesabı Açma
Instagram Profiline Git Reklamı Verme

Paylaş

14 yorum

 1. Admin Selamlar. Gerçi sen açıklamışsın ama, sorayım istiyorum. Şimdi şöyle; facebook ve Instagram hesapım var ayrıca Facebook sayfam var, bu sayfam da paylaşım yaparken Instagram bağla diyor. Instagram da Bu sayfayla alakalı hesabım yok. Sormak istediğim bu sayfa adı altında Instagram hesabı açmam gerekiyor mu. Ne yapmam lazım?

  • Hayır gerekmiyor. Ama instagram her geçen gün popülerliğini artırıyor. Hesap bağlamanız uzun vadede sizin için avantaj sağlayabilir.

 2. Eee sayfa acma hakkında bilgi yok ki burada sadece yeni hesap açtık ve gizliliği pasif hale getirdik bu yazıda sayfa açma hakkında hiç bir bilgi yok

Yorumdan çık