Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar Instagram Hesap Açma – Instagram Kaydol

Instagram Hesap Açma – Instagram Kaydol

29

Instagram hesap açma nasıl yapılır tüm detaylarıyla resimli olarak ele aldık. Yeni bir instagram hesabı açmak için yani instagram’a kaydolmak için 2016’da gelen yenilikle ister telefon numarası ister eposta adresi kullanabilirsiniz. Şimdi sırasıyla bu yöntemleri anlatalım.

 

Instagram Hesap Açma – E Posta ile

 • Öncelikle telefonunuza instagram uygulamasını indirin ve ardından instagram uygulamasını açın.
 • Instagram uygulamasını açtıktan sonra ekranın en altında bulunan “Hesabın yok mu Kaydol” bağlantısına dokunun.

instagram-kaydol

 • Kaydol seçeneğini seçtikten sonra gelen ekranda eğer telefonunuzda Facebook girişi yapmışsanız Facebook ile devam etme seçeneği çıkacaktır. Altında ise “E-posta adresiyle veya telefon numarası ile kaydol” seçeneğini göreceksiniz.

instagram-eposta-veya-telefonla-kaydol

 • “E-posta adresi veya telefon numarasıyla kaydol” seçeneğini seçtikten sonra karşınıza Telefon ve E-Posta sekmelerinin olduğu bir pencere açılacaktır. E-Posta ile kaydolmak istiyorsanız E-Posta sekmesini seçin.

instagram-hesap-acma_eposta

 • E posta alanına geçerli ve kullandığınız email adresini yazın. E mail adresi için hotmail, gmail, mynet, yandex veya başka bir email adresi kullanabilirsiniz. Bu alana telojicom@hotmail.com gibi tam eposta adresinizi yazıp “İleri” butonuna dokunun.
 • Karşınıza gelen ekranda ilgili alanlara Ad Soyad bilginizi girip instagram hesabınız için belirlemek istediğiniz şifrenizi girin. Belirleyeceğiniz şifrenizin en az 8 karakter uzunluğunda içinde küçük büyük harf ve noktalama işareti olmasına özen gösterin. Ayrıca dilerseniz bu alanda profil fotoğrafınızı da seçebilirsiniz.

instagram-hesap-acma-adsoyad-sifre

 • Karşınıza gelen yeni ekranda instagram’da kullanmak istediğiniz kullanıcı adını belirleyin. Kullanıcı adı instagram’da gözükecek olan adınızdır.

instagram-kullanici-adi

 • Kullanıcı adınızı da oluşturup “İleri” dediğiniz zaman artık instagram’a kaydolmuş olursunuz. Gelen ekranda “Facebook’a Bağlan” seçeneği bulunmaktadır. Eğer bu seçeneği seçerseniz Facebook arkadaşlarınızdan istediklerinizi instagramda takip edebilirsiniz. Veya pencerenin en altında bulunan “Geç” seçeneğini seçerek bu adımı atlayabilirsiniz.

instagram-kayit-facebook-baglan

Eposta ile instagram’a kayıt olma işlemi bu kadar.

Instagram Hesap Açma – Telefon Numarasıyla

 • Yukarıda anlattığımız eposta adresi ile instagram hesap açma işlemini telefon numarası ile de yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Kaydol > E-posta adresi veya telefon numarasıyla kaydol seçeneklerini seçtikten sonra gelen ekranda Telefon sekmesine gelip telefon numaranızı girmektir.

instagram-telefonla-kaydol

 • Telefon numaranızı başında 0 (sıfır) olmadan girip “İleri” butonuna dokunun.
 • Ardından yine karşınıza e-posta ile kayıt olurken karşılaşılan ekranlar gelecek. Yine Ad/Soyad, Şifre, kullanıcı adı belirleme işlemini yaparak adımları tamamlayın.

29 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın