Günümüzün en popüler sosyal medya platformu olan Instagram, markaların kendilerini tanıtması ve yeni müşteriler edinmeleri için en iyi platformlardan biridir. Bu yazımızda instagram hesabınız için reklam verirken, “Instagram Profiline Git” butonu ile nasıl reklam vereceğinizi ve takipçi sayınızı nasıl artıracağınızı anlatacağız.

İşletmeler için yeni takipçiler elde etmenin en iyi yollarından biri Instagram’da reklam vermektedir. Instagram’a reklam vererek, markanızı geniş kitlelere ulaştırabilir ve bu kişilerin sayfanızı takip etmesini sağlayabilirsiniz. Instagram’a reklam verdiğiniz zaman, reklam hedefinize bağlı olarak reklamın altında, Instagram Profilini Ziyaret Et, Kaydol, Şimdi Başvur, Daha Fazla Bilgi Al, Şimdi Bağışta Bulun, İndir, Şimdi Yükle gibi farklı buton seçeneklerinden birini seçmeniz istenir. Eğer reklamınızı gören kişinin instagram uygulaması üzerinden profil sayfanıza gitmesini istiyorsanız Instagram Profilini Ziyaret Et butonunu kullanmanız gerekmektedir.

Instagram’da verdiğiniz bir reklamda Instagram Profilini Ziyaret Et butonun olmasını ve butona tıklayan kişinin instagram profilinize yönlendirilmesini istiyorsanız, öncelikle reklamı instagram üzerinden oluşturmanız gerekmektedir. Çünkü Facebook Reklam Yöneticisi üzerinde bu seçenek bulunmamaktadır. Şimdi gelin adım adım Instagram Profiline Git Reklamı Verme nasıl yapılır anlatalım.

Instagram Profiline Git Reklamı Oluşturma

  • Instagram uygulamasını açın ve profil sekmesine gelin.
  • Tanıtımlar butonuna dokunun veya tanıtımını yapmak istediğiniz görseli seçin ve Tanıtımını Yap butonuna dokunun.

instagram reklam verme 1

  • Tanıtımlar bölümünde “Bir Gönderi Seç” seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada Instagram’da paylaştığınız görsellerden birini seçebilirsiniz. Eğer Kayan reklam (birden fazla görsel) kullanmak istiyorsanız, öncelikle kayan bir paylaşım yapın ve daha sonra bu bölümden onu seçin. Çünkü bu alanda birden fazla gönderi seçilememektedir. İleri butonuna dokunun.
  • Açılan Yönlendirme Hedefi sayfasında Profilin seçeneğini seçin. Böylece reklamın altında Instagram Profiline Git butonu çıkacak ve tıklayanlar instagram profilinize geçiş yapacaktır.

instagram profiline git reklam verme 1

  • Hedef Kitle bölümünde Otomatik seçeneğini seçebilir, daha önce belirlediğiniz bir hedefi seçebilir veya Kendin Oluştur seçeneği ile hedef bölgenizi seçebilirsiniz.
  • Bütçe ve Süre kısmında günlük bütçenizi ve reklam yayınlama sürenizi seçebilirsiniz.
  • Gözden Geçir sayfasında Tanıtımınızı gözden geçirebilir ve son olarak Tanıtım Oluştur butonuna dokunarak reklamınızı başlatabilirsiniz.

instagram reklam verme uygulama uzerinden

Yukarıda anlattığımız gibi instagram’a reklam verdiğiniz zaman, reklamlarınız incelenir ve en geç 24 saat (genelde 1 saat) içinde yayınlanmaya başlar.

Instagram Reklamını Duraklatma veya İptal Etme

Reklamınız yayınlamaya başladıktan sonra reklamınızı duraklatabilir veya reklamı iptal edebilirsiniz. Reklamı duraklamak veya iptal etmek için profilinize gelin ve reklamın altında yer alan İstatistikleri Görün seçeneğini seçin. Sayfanın altında yer alan Tanıtımı Duraklat veya Tanıtımı Sil seçeneğini seçin.

instagram reklam duraklatma iptal etme

Reklamı iptal ettiğiniz zaman sadece o ana kadarki gösterim için ücret ödersiniz.

Yukarıda anlattığımız gibi reklam verebilmeniz için öncelikle Facebook bağlantınızı yapmanız ve kredi kartı bilgilerinizi Facebook Reklam Yöneticisi üzerinden tanımlamanız gerektiğini unutmayınız.

Paylaş

Yorumdan çık