Dondurulan instagram hesabı açma nasıl yapılır? bu yazımızda tüm olasılıklarıyla anlatacağız. Yazımızda şu soruları cevaplayacağız: Dondurulan Intagram hesabı açma, Instagram hesabımı dondurdum şifremi unuttum, dondurulan instagram hesabı ne zaman açılır, dondurulan Instagram hesabı kendiliğinden silinir mi?

Instagram hesabınızı çeşitli nedenlerle dondurmak isteyebilirsiniz. Instagram Hesap Dondurma yazımızda sizlere instagram hesabınızı nasıl donduracağınızı detaylı olarak anlatmıştık. Bu yazımızda ise dondurulan instagram hesabı açma nasıl yapılır? tüm yöntemleriyle anlatacağız. Gelin 2024 güncel bilgilerle bunu nasıl yapacağınızı anlatalım.

Dondurulan Instagram hesabını açma

Dondurduğunuz Instagram hesabını açmak için normal şartlarda yapmanız gereken tek şey instagram uygulamasını açıp telefon numarası/kullanıcı adı/E-posta adresinizi ve şifrenizi girerek giriş yapmaktadır.

Instagram hesabını dondurduğunuzda, bu işlem 3 saat kadar sürmektedir. Eğer instagram hesabınızı dondurduktan hemen sonra giriş yapmak isterseniz “Kullanıcı bulunamadı” hatasıyla karşılaşırsınız. Bundan dolayı dondurulan instagram hesabını geri açmak için 3 saat kadar beklemeniz gerekir.

Instagram hesabımı dondurdum şifremi unuttum

En çok karşılaşılan durumlardan biri ise dondurulan instagram hesabının şifresini unutmaktır. Instagram hesabınızı dondurduğunuzda şifre hatırlatma veya şifre sıfırlama işlemi yapılamaz. Ancak Instagram yöneticileri bu sorunla sık karşılaştıkları için bunun için bir çözüm yolu sunmaktadır. Aşağıdaki adımları takip edin:

 • Dondurduğunuz ve şifresini unuttuğunuz instagram hesabını tekrar açmak için yandaki dondurulan instagram hesabını geri açma linki tıklayın.
 • Açılan “Giriş Yaparken Sorun mu Yaşıyorsunuz?” sayfasına kullanıcı adınızı veya mail adresinizi yazın ve Giriş Bağlantısı Gönder butonuna tıklayın.

instagram dondurdum sifremi unuttum

 • Mail adresinize gönderilen bağlantı üzerinden sizden instagram’a yüklemiş olduğunuz bir fotoğrafın orijinalini (kırpılmamış ve filtre uygulanmamış) yüklemeniz istenecektir. Daha sonra hesabınız ve verdiğiniz bilgiler incelenecek ve 1-2 gün sonra size eposta ile geri dönüş sağlanacaktır. Gelen e-postada gerçek bir kişi olduğunuzu test etmek için sizden bir kod numarası ile tekrar bir fotoğraf isteyebilirler.
 • Olumlu dönüş olması durumunda instagram hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Dondurulan Instagram hesabı silinir mi?

Dondurulan instagram hesabı silinmez. Dondurulan instagram hesabı geçici olarak kapatılır. Hesabınıza tekrar giriş yaptığınızda hesabınız açılır. Takipçileriniz ve paylaşımlarınız aynı şekilde geri gelir.

Paylaş

490 yorum

 1. HESABIM AÇILDI

  Arkadaşlar öncelikle sakin olun 😀
  Bende dondurup şifresini unutanlardanım. Burada yazılanlara bakarak hesabımı geri kurtarabileceğime dair çok ümitlenmedim açıkçası. Çünkü o kadar çok olumsuz yorum var ki; yardımcı olacak yorumlar aralarda kaynayıp gitmiş maalesef. Hesabı açılan arkadaşlar anlatmışlar aslında.
  Şöyle ki;
  Kodlu fotoğraf gönderme işlemini yaptıktan sonra oturup da instagram dan cevap bekleyip, gelmeyince de ”nse sn mesglsn gliba :SS” deyip buralara ağlamıyoruz. Fotonuza; ”böyle ölmeyiz füze at reizz XD” tarzı mail gelmesini beklemeyin. Cevap gelmeyebilir. Neyse önemli de değil zaten. Efenim resmi yolladıktan sonra cep telefonunuzdan instagram uygulamasını yükleyip, kullanıcı adınızla beraber ”şifremi unuttum” deyiniz. BİNGO 😀 Kayıtlı telefon numaranıza giriş bağlantısını yolluyorlar. İşte bu kadar 😀 sonra ”giriş” falan diyorsunuz asdfasjhj. Hmm unutmadan; hesap bilgilerinizden şifre bölümüne tıklıyorsunuz. Sonra onlar size şifrenizi resetleyeceğiniz yepisyeni bağlantınızı yine kayıtlı olan mail adresinize yolluyorlar. Üstelikte tüm bu atraksyonlar sadece 1 saat içinde gerçekleşiyor. Aylarca platonik aşkından cevap bekler gibi instagramdan cevap bekleyenlere duyrulur.

  • Ben şifreyle birlikte resmimi yolladım ama kullanıcı adım L harfiyle başlıyor küçük harf yazarsanız ı ya benziyor büyük L ile yazarsam sorun olur mu?dediğiniz işlemleri uyguladım ama yine kullanıcı adını girince bulunamadı diyor

  • Ayrıca ne kadar sürede dediğiniz gibi hesap açılır duruma gelir?yani kullanıcı bulunmadı hatası ne zaman gider?

  • Merhaba ben instagram şifremi unuttum ama kullanıcı adımı da e postamıda hatırlıyorum yaklaşık bir ay oldu kullanıcı bulunamadı diyor çok eminim dondurduğumdan sayfadaki linki doldurdum Gmail adresime mesaj geldi benden bu söylediklerinizi istedi henüz yapmadım ama yapıcam ya olmazsa diye çok korkuyorum lütfen rica ediyorum bilen biri yardımcı olsun benim için çok önemi

 2. Hesabım çalındı ve dondurulmuş icinde önemli mesajlar var hesabı silmem yada almam gerekiyor ne yapmalıyım

 3. arkadaşlar instagram hesabımı dondurdum 3 gün oldu tekrar açmak istiyorum 6 haneli güvenlik kodu istiyor şifrem mail adresim doğru hala giriş yapamıyorum lütfen bana yardımcı olabilir misiniz ?

 4. ARKADASLAR AYNI HATAYI BENDE ALMAKTAYDIM TELEFON NUMARASI İLE GİRİŞ YAPANLAR LÜTFEN İNSTAGRAM KULLANICI ADIYLA GİRİŞ YAPSINLAR

 5. Merhaba 3 gün önce insagramımı dondurdum suan açmaya çalışıyorum açamıyorum iki faktörlü doğrulama kod hepsi geliyor giriyorum ama açılmıyor sureklı bi sorun yaşandı dıyor napabilirim

 6. ilknur dogan on

  Benim hesabımda çalındı ve dondurmuşlar ve geri alamıyorum aranızda aran varsa yardımcı olur musunuz

Yorumdan çık