Yeni yöntemle linksiz Instagram dondurma nasıl yapılır? 2024 itibariyle Instagram hesap dondurma işlemi Android ve iOS uygulaması üzerinden yapılabiliyor. Gelin yeni yöntemle instagram dondurma nasıl yapılır anlatalım.

Instagram’a ara vermek isteyen ancak hesabını kalıcı olarak silmek istemeyen kullanıcılar, hesap dondurma işlemiyle instagram hesabını geçici olarak kapatabilirler. Geçici instagram hesap silme de denilen bu işlem sonrasında instagram hesabınız, Instagram’a tekrar giriş yapana kadar gizlenir. Yeni instagram güncellemesiyle gelen Hesaplar Merkezi sayesinde artık telefondan instagram hesabını dondurmak mümkün. Gelin şimdi instagram dondurma nasıl yapılır? ve instagram hesap dondurma hakkında merak edilen tüm soruları cevaplayalım.

Instagram hesap dondurma nasıl yapılır?

 • Telefonunuzda bulunan Instagram uygulamasını açın ve Profil sekmesine gelin.
 • Sağ üst köşede yer alan menü simgesine dokunun ve açılan menüden Ayarlar ve gizlilik seçeneğini seçin.
 • Hesaplar Merkezi seçeneğini seçin.
 • Kişisel Detaylar seçeneğini seçin.
 • Hesap sahipliği ve kontrolü seçeneğini seçin.instagram hesap dondurma 2024
 • Dondurma veya silme seçeneğini seçin.
 • Açılan sayfada Hesabı dondur seçeneğini seçip Devam butonuna dokunun.
 • Açılan sayfada Instagram instagram hesabınızın şifresini girin ve Devam butonuna dokunun.
 • Açılan sayfada instagram hesabını neden dondurmak istediğinizi seçeneklerden seçin ve Devam butonuna dokunun.telefondan instagram dondurma
 • Son olarak açılan sayfada Hesabı Dondur butonuna dokunun ve instagram hesap dondurma işlemini tamamlayın.

Hesabınızı dondurduğunuz zaman profiliniz, yorumlarınız ve beğenileriniz gizlenir. İstediğiniz zaman Hesaplar Merkezi aracılığıyla veya Instagram hesabına giriş yaparak hesabınızı yeniden etkinleştirebilirsin. Hesabınızı tekrar etkinleştirdiğinizde, profiliniz, takipçileriniz, paylaşımlarınız, yorumlarınız ve beğenileriniz tekrar geri gelir.

Instagram dondurma SSS

Instagram kaç gün arayla dondurulur?

Instagram hesabınızı haftada 1 kez dondurabilirsiniz. Yani dondurup açtığınız instagram hesabını tekrar dondurmak için 7 gün beklemeniz gerekmektedir. Ayrıca instagram dondurma işlemini gerçekleştirdiğinizde, bu işlem 3 saat kadar sürmektedir. Bu süre içinde instagram hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda kullanıcı bulunamadı veya şifre yanlış hatasıyla karşılaşırsınız.

Instagram dondurduktan sonra silinir mi?

Instagram hesabını dondurduktan sonra hesabınız geçici olarak kapatılır. Siz hesabınıza tekrar giriş yapana kadar hesabınız gizli kalır. Yani dondurulan hesap silinmez.

Instagram dondurduktan sonra kendiliğinden açılır mı?

Hayır, instagram hesabını dondurduktan sonra kendiliğinden açılmaz. Hesabın tekrar açılması için kullanıcı bilgileriniz ile hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.

Dondurulan instagram hesabına mesaj gider mi?

Dondurulan instagram hesabına mesaj gitmez. Zaten dondurulan instagram hesabının profili görünmediği için DM’den mesaj da gönderilemez.

Dondurulan instagram hesabını açma

Dondurduğunuz instagram hesabını aktifleştirmek için hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. (Instagram uygulaması veya websitesi üzerinden giriş yapabilirsiniz.)

Dikkat! Instagram hesabınızı dondurmadan önce kesinlikle şifrenizi unutmamanız gerektiğini bilin. Çünkü dondurduğunuz instagram hesabının şifresini hatırlatma veya şifresini yenileme seçeneği bulunmamaktadır. Bu konu hakkında Dondurulan Instagram Hesabı Nasıl Açılır konumuza bakabilirsiniz.

Instagram hesap silme nasıl yapılır?

Dileyen kullanıcılar instagram hesabını kalıcı olarak silebilirler. Instagram hesabını sildiğiniz zaman, tüm paylaşımlarınız, mesajlarınız ve beğenileriniz geri dönülemez şekilde silinir. Instagram kullanıcı adınız da bir daha alınamaz. Kalıcı instagram silme hakkında detaylı bilgiye instagram hesap silme yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Instagram hesap dondurma hakkında aklınıza takılan soruları ve varsa yaşadığınız sorunları bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş

676 yorum

 1. Merhaba ben döndürdüm ama 4 gündür giremiyorum şifre yanlış diyo ama şifrem doğru eminim bide kulanici bulunamadı diyo

Yorumdan çık