Popüler sosyal medya ağlarından biri olan Instagram’da daha fazla takipçiye sahip olmak isteyenler için takipçi arttırma yollarını listeledik. Anlatacağımız yöntemleri uygulayarak instagram takipçi sayınızı hızlı ve ücretsiz bir şekilde arttırabilirsiniz.

1. Instagram Hesabınızı Facebook’a Bağlayın

Instagram takipçilerinizi arttırmak için öncelikle kendi çevrenizi instagram hesabınıza davet edin. Öncelikle facebook ile bağlantı kurun ve facebook kullanan arkadaşlarınıza instagram takip isteği gönderin.

2. Düzenli Olarak Paylaşım Yapın

Birinin sizi takip etmesi için öncelikle paylaşım yapıyor olmanız gerekmektedir. Günlük veya belirli periyotlarla paylaşım yapmanız iyi olacaktır. Sonuçta birinin sizi takip etmesi için bir sebep olmalıdır.

3. Diğer Sosyal Ağlarda Instagram Hesabınızı Paylaşın

Instagram’da yeni takipçiler kazanmak için yapmanız gereken en önemli şeylerden biri diğer uygulamalarda instagram hesabınızı paylaşmaktır. Twitter, Facebook, Youtube, Swarm, Tinder, Instamessage gibi uygulamaları instagram hesabınıza bağlayın veya instagram kullanıcı adınızı yazın. Özellikle Tinder gibi uygulamalardan birçok takipçi gelmektedir.

4. Profiliniz Gizli Olmasın

Instagram’da yüksek takipçi sayılarına ulaşmak istiyorsanız yapmanız gereken en önemli ayar hesabınızı herkese açık olarak ayarlamaktır. Bunun için instagram profil sayfasında sağ üst köşede bulunan … üç noktaya (iPhone’da dişli çark) dokunarak Seçenekler menüsünü açın ve Gizli Hesap seçeneğini pasif edin. Böylece profiliniz tüm dünya tarafından görülebilecektir.

5. Etiket Kullanın

Instagram üzerinden büyük kitlelere ulaşmak ve kendinizi göstermek için paylaşımlarınızda etiket (hashtag) kullanmak en iyi yöntemdir. 4. maddede belirttiğimiz gibi öncelikle hesabınızın Gizli Hesap özelliğini kapatmanız gerektiğini unutmayın. Böylece paylaştığınız fotoğraf ve videolar, tüm dünyada o etiketi arayan kişilere gösterilecektir. En Popüler Instagram Etiketleri yazımızı okuyabilirsiniz. Buradaki etiketleri ve ulaşmak istediğiniz kitleye göre kullanacağınız etiketler daha çok kişiye ulaşmanızı ve böylece yeni takipçiler kazanmanızı sağlayacaktır.

6. Takibe Takip Kuralını Uygulayın

Instagram’da takipçi arttırmak için en önemli kurallardan biri sizi takip eden kişileri takip etmektir. Eğer biri size takip isteği gönderdiyse sizde karşı tarafı takip edin. Yoksa belli bir süre sonra sizi takip eden kişi siz onu takip etmediğiniz için sizi takip etmeyi bırakabilir. En azından belli bir takipçi sayısına ulaşana kadar bu kuralı uygulayın.

7. Paylaşımlara Yorum Yapın

Instagram’daki varlığınızı göstermek için paylaşımları beğenin ve yorum yapın. Yüksek takipçi sayısına sahip instagram hesaplarını takip edin. Bunlar sanatçılar, ünlü kişiler, topluluklar vb. olabileceği gibi ünlü mekanlar da olabilir. Bu kişilerin paylaşımlarına yaptığınız etkileyici yorumlar binlerce kişi tarafından görülecek ve bunlar size yeni takipçiler olarak geri dönecektir.

8. Paylaşımları Beğenin

Instagram’da sizi takip eden kişiler, paylaştığınız fotoğrafların kaç beğeni aldığına dikkat ederler. Örneğin 10.000 takipçiniz vardır ama paylaştığınız fotoğraf sadece 50 beğeni almışsa burada ters giden birşeyler var demektir. Bunun için sizi takip eden kişilerin paylaşımlarını beğenmeniz gerekmektedir. Yani siz birinin paylaşımlarını sürekli beğeniyorsanız o kişi de sizin paylaşımınızı beğenme gereği duyacaktır. Ama siz kimsenin paylaşımını beğenmiyorsanız o kişi de sizin paylaşımlarınızı bir süre sonra beğenmekten vazgeçecektir.

9. Grup Fotoğraflarında Yer Alın

Arkadaşlarınızın grup olarak çektiğiniz fotoğrafları kendi hesaplarında paylaşmasına izin verin. Ve fotoğraflarda sizi etiketlemelerini isteyin. Böylece arkadaşınızın yaptığı paylaşım sayesinde yeni kişilere erişecek ve yeni takipçiler kazanacaksınız.

10. Örnek Alın

Sizlere saydığımız 9 madde, instagram’da geniş kitlere ulaşmak ve takipçi sayısını arttırmak için olmazsa olmaz temel kurallardır. Bunların her birini kesinlikle uygulayın. Ve son olarak takipçi sayısı fazla olan hesapları takip edin ve onların neler yaptığını gözlemleyin. Eğer bir kişi bir noktaya gelmişse kesinlikle tesadüf değildir. Paylaştığı fotoğrafları örnek alabileceğiniz gibi yorumlarını, kullandığı hashtag(etiket)’leri örnek alabilirsiniz.

Evet arkadaşlar, instagram’da daha fazla takipçiye sahip olmak isteyen kişiler için instagram takipçi arttırma yollarını sizlerle paylaştık. Burada yazmış olduğumuz takipçi arttırma yollarını uyguladığınız anda binlerce kişinin sizi takip etmesini beklemeyin ancak uygulamaya başladığınız günden itibaren takipçi sayınızın artacağı kesindir. Bu iş uzun süreli bir iş ve uzun vadede sizlerde bu kuralları uygulayarak büyük takipçi kitlelerine ulaşabilirsiniz. Hesabınız katlanarak artacaktır. 100 olan takipçi sayınız 200 olacak, 200 olan takipçi sayınız 500 olacak ve daha sonra 1000, 5000, 10000, 50000 şeklinde ilerleyecektir. En önemli kuralın emek verip sabretmek olduğunu unutmayın.

Paylaş

Yorumdan çık