Ana sayfa Haberler Whatsapp Business’e QR Kod ve Katalog Paylaşma Özelliği Geldi

Whatsapp Business’e QR Kod ve Katalog Paylaşma Özelliği Geldi

0

Facebook, dün resmi internet sayfasında, Whatsapp Business‘a QR Kod ve Katalog paylaşma özelliklerinin geldiğini duyurdu. Global olarak kullanıma açılan yeni güncelleme ile artık işletmeler, kullanıcıların bir sohbet başlatması için QR kod oluşturabilecek. Ayrıca işletmeler, sahip oldukları katalogları müşterileriyle kolayca paylaşabilecekler.

Facebook, dün paylaştığı duyuruda 50 milyondan fazla işletmenin kullandığı Whatsapp Business için yeni özellikleri kullanıma sunduğunu paylaştı. Yapılan açıklamada, yeni özellikler insanların kolayca “soru sormak, bilgi almak veya satın almak istedikleri bir şey bulmak için işletmelerle iletişim kurmalarına” yardımcı olacak.

Yeni özellikler arasında QR kod desteği ve iş kataloglarını sosyal medya platformlarında bağlantı olarak paylaşma yeteneği yer alıyor. QR Kod özelliği geçen hafta normal WhatsApp uygulamasının beta sürümüne eklenirken, katalog gönderme özelliği sadece iş odaklı hizmet içindir. Her iki özellik de artık küresel olarak kullanıma sunuluyor.

Daha önce bir kullanıcının bir işletmeyle iletişime geçmesi için, manuel olarak işletmenin telefon numarasını telefonuna kaydetmesi gerekiyordu ve bu iş oldukça zahmetliydi. QR Kod sayesinde, sadece bu kodu okutarak, işletmeyle sohbete başlanılabilecek.  İşletmeler QR kodlarını, websitelerinde, sosyal medya hesaplarında, ürün paketinde veya makbuzlarına ekleyebilecek. Kullanıcılar telefonlarından QR kodu okutarak direk sohbete başlayabilecekler.

Telefonda QR kod nasıl okutulur ve iPhone’da QR kod nasıl okutulur yazılarımız ilginizi çekebilir.

Whatsapp Business’e gelen bir diğer özellik ise, katalog gönderme özelliği. Artık web sitelerinde, Facebook, Instagram ve başka yerlerde bağlantı olarak iş kataloglarının ve tek tek öğelerin paylaşılması destekleniyor. Şirket, “İnsanlar buldukları bir kataloğu veya öğeyi arkadaşlarıyla veya ailesiyle paylaşmak istiyorsa, bağlantıyı kopyalayıp WhatsApp’a veya başka yerlere de gönderebilirler” dedi.

Kaynak

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın