Daha önce sizlerle paylaştığımız Telefonda QR Kod Nasıl Okutulur yazımızda aslında bu konuya değinmiştik ancak Android için anlatmıştık. iPhone ve iPad’de QR Kod okutma işlemi Android telefonlarla aynı şekilde yapılmaktadır. Gelin şimdi iPhone’da QR Kod okutmayı ve kullanabileceğiniz en iyi qr kod uygulamalarından bahsedelim.

QR kod artık hayatın her alanında karşımıza çıkıyor. Benzersiz kare kodlar olan QR Kodları okutarak birçok konuda detaylı bilgiye ulaşabiliyoruz. Android ve iOS akıllı telefonlar ile QR Kod okutabilirsiniz. QR Kod okutmak için telefon kamerasına ve QR Kod okuyucu uygulamaya ihtiyacınız vardır. Gelin şimdi iPhone’da kare kod nasıl okutulur detaylı olarak anlatalım.

iPhone için geliştirilen birçok QR Kod okuyucu uygulama vardır. Bu uygulamalar için en önemli şey düşük ışık koşullarından işlerini iyi yapmalarıdır. Sizlere bu konuda QR Kod Okuyucu Barkod Tarayıcı uygulamasını önerebiliriz. Bu uygulama ile hem QR Kod hem de Barkod okutabilirsiniz. App Store’de yer alan diğer QR Kod uygulamalarını da deneyebilirsiniz. Bu uygulamaların hemen hepsi aynı işi düzgün bir şekilde yapmaktadır.

iPhone’da QR Kod Nasıl Okutulur?

  • iPhone’a indirdiğiniz QR Kod uygulamasını açın.
  • Telefon kamerasını QR kodun üzerine getirin. QR kod uygulamanın gösterdiği köşelerin içine geldiği anda kod otomatik olarak okunacak ve sizi ilgili bağlantıya yönlendirecektir.
Paylaş

Yorumdan çık