Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar Telefonda QR Kod Nasıl Okutulur ?

Telefonda QR Kod Nasıl Okutulur ?

6

Gün geçtikçe kullanım alanı yaygınlaşan QR Kodları telefon veya tabletinize okutabilirsiniz. Akıllı telefonlar kamera ve küçük bir uygulama yardımı ile qr kodları kolayca okuyabilmektedir. Bu yazımızda Android (samsung, lg, sony, huawei, general mobile vb.) ve iPhone’larda kullanabileceğiniz en iyi QR Kod uygulamalarından bahsedeceğiz.

Genellikle büyük firmalar tarafından kullanılan QR Kod (Kare kod) artık birçok orta ve küçük ölçekli firma tarafından da kullanılmaktadır. İlaç küpürleri, reklam panoları, kartvizitler, internet siteleri, e-ticaret siteleri, kütüphaneler, kitaplar, müzeler, avmler gibi birçok alanda QR Kodlar karşımıza çıkmaktadır. Aynı şekilde birçok Kuran Mealin’de bile QR kod kullanılarak ayetin farklı çevirilerine ulaşmak mümkün olmaktadır.

Android ve iOS için geliştirilen QR kod uygulamalarında en önemli şeylerden biri düşük ışık koşullarında qr kodun sorunsuz ve hızlı okunabilmesidir. Biz onun için Android cihazlar için QR Kod Okuyucu iOS için QR Code Reader by Scan uygulamarını öneriyoruz.

QR Kod Nasıl Okutulur ?

  • Telefonunuzdan QR Kod uygulamasını açın.
  • Telefon kamerasını QR kodun üzerine getirin. QR kod uygulamanın gösterdiği köşelerin içine geldiği anda kod otomatik olarak okunacak ve sizi ilgili bağlantıya yönlendirecektir.

6 YORUMLAR

  1. QR kodu okumak marakımı.bu makalenızle tabike çevirebilme bilğisine sahip oldum.daha denemedim ama Okuma tekniğini öğrendim…atalarımız.ne buyurmuşlar…bilenle b ilmeyen ayni olmaz diye ayrıcada PeygaMBERİMİZ (s.a.v) .BANA BİR KELİME ÖĞETENİN KULU OLURUM BUYURMUŞLAR.SİZİ BU ÇALŞMANZ BELKİ İLK BAKIŞTA.BASIT BİR İŞ GİBİ GÖRÜLÜRSEDE..BİNLERCE MERAKLINN SIZIN BU DERSİNİZİ ÖĞRENİP TATBİK ETTİKLERİ VEYA DAHADA İLERİ GÖTÜREREKR BİLMEYENLEREDE ÖĞFETTİKLERİNDEN ALACAGINIZ DUA SİZİ CENNDETE KAVUŞTURACAKTIR.MÜTEŞEKKİRİM.TEŞEKKÜRLER EDİYORUM.BU VESİYLE İLEDE SAYGILARIMI SUNUYORUM.dERSİMİ ALDIM ŞİMDİ TATBİK ETMEYE ÇALIŞAGAGIM.HOŞÇA KALINIZ

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın