Anasayfa Mobil Uygulamalar Telefonda QR Kod Nasıl Okutulur ?

Telefonda QR Kod Nasıl Okutulur ?

0

Gün geçtikçe kullanım alanı yaygınlaşan QR Kodları telefon veya tabletinize okutabilirsiniz. Akıllı telefonlar kamera ve küçük bir uygulama yardımı ile qr kodları kolayca okuyabilmektedir. Bu yazımızda Android (samsung, lg, sony, huawei, general mobile vb.) ve iPhone’larda kullanabileceğiniz en iyi QR Kod uygulamalarından bahsedeceğiz.

Genellikle büyük firmalar tarafından kullanılan QR Kod (Kare kod) artık birçok orta ve küçük ölçekli firma tarafından da kullanılmaktadır. İlaç küpürleri, reklam panoları, kartvizitler, internet siteleri, e-ticaret siteleri, kütüphaneler, kitaplar, müzeler, avmler gibi birçok alanda QR Kodlar karşımıza çıkmaktadır. Aynı şekilde birçok Kuran Mealin’de bile QR kod kullanılarak ayetin farklı çevirilerine ulaşmak mümkün olmaktadır.

Android ve iOS için geliştirilen QR kod uygulamalarında en önemli şeylerden biri düşük ışık koşullarında qr kodun sorunsuz ve hızlı okunabilmesidir. Biz onun için Android cihazlar için QR Kod Okuyucu iOS için QR Code Reader by Scan uygulamarını öneriyoruz.

QR Kod Nasıl Okutulur ?

  • Telefonunuzdan QR Kod uygulamasını açın.
  • Telefon kamerasını QR kodun üzerine getirin. QR kod uygulamanın gösterdiği köşelerin içine geldiği anda kod otomatik olarak okunacak ve sizi ilgili bağlantıya yönlendirecektir.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz