Vodafone faturalı ve faturasız hat sahipleri istedikleri takdirde kullanmış oldukları telefon numarasını belli bir ücret karşılığında değiştirebilirler. Mevcut olan hattınızı iptal edip yeni bir hat almaktansa numara değiştirme işlemi daha mantıklı ve ekonomiktir. Gelin şimdi Vodafone numara değiştirme nasıl yapılır? ve vodafone numara değiştirme ücreti ne kadardır anlatalım.

Vodafone, faturalı ve faturasız hat kullanan müşterilerine numara değiştirme hizmeti vermektedir. Numara değiştirmenin yeni hat almaya göre avantajı, mevcut haklarınızın aynı kalması ve yeni hattınıza aktarılmasıdır. Gelin şimdi vodafone numara değiştirme nasıl yapılır adım adım anlatalım.

Vodafone Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Vodafone müşteri hizmetlerini (542 veya 0542 542 00 00) arayarak, Vodafone.com.tr ve Vodafone Yanımda Uygulaması üzerinden veya Vodafone Bayisine giderek numara değiştirme talebinde bulunabilirsiniz. Numaranızın başındaki 054 rakamından sonra gelen rakamlardan istediğinizi değiştirebilirsiniz. Yani isterseniz ilk 3-4 rakamı aynı tutabilir ve sondaki rakamları değiştirebilirsiniz. Veya isterseniz sadece ilk 4 rakamı veya sadece sondaki 1 rakamı değiştirebilirsiniz. Buradaki tek kıstas, almak istediğiniz numaranın başkası tarafından kullanılmıyor olmasıdır.

Vodafone numara değiştirme talebinde bulunduğunuz zaman almak istediğiniz yeni bir numara varsa bunu müşteri hizmetlerine bildirebilirsiniz. Almak istediğiniz numara kontrol edilir ve eğer başka biri tarafından kullanılmıyorsa o numara size tahsis edilir. Numara değiştirme işleminin en büyük avantajlarından biri sahip olduğunuz mevcut hakların yeni numaranıza aktarılmasıdır.

NOT: Numaranızı değiştirdikten sonra tekrar eski numaranızı almak isterseniz yaklaşık 1 yıl beklemeniz gerekmektedir.

Vodafone Numara Değiştirme Ücreti

Vodafone numara değiştirme ücreti 2023 Ağustos ayı itibariyle 81,57 TL‘dir. Hem yeni hat almanın maliyeti, hem de mevcut hakların yeni hattınıza aktarılması düşünüldüğünde numara değiştirme işlemi daha avantajlı gelmektedir. Numara değiştirme ücreti bakiyenizden düşecektir.

Paylaş

63 yorum

  1. Benim vodafon faturalı hattımda cihaz alımı var numara degiştiremek istiyorum ama eşimin üzerine hattım ben arasam degiştirebilirmiyim numaramı

  2. MERHABA BENİM HAT TÜRKTELEKOMDU VODOFONE TAŞIDIM HATTIMI ŞİMDİ NUMARAMI DEĞİŞTİREMİYORUM NE YAPMALIYIM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

  3. 7000 i aradım ve numara değişikliği yapmak istiyorum dedim numarayı seçtim fakat numarayı değiştirmediği halde olan 28 liramı da aldı bu nedendir?

  4. Ferdi ulaş on

    Ben numaramı değiştirmek istiyorum vodafone ye TÜRKCELL den geçmiştim 3 yada 4 yıl önce ne yapmam gerekiyor

  5. merhaba numaramın son iki rakamını değiştirmek istiyorum 1 bucuk ay oldu hattımı alalı bi süresi varmı acaba değiştirmak için

  6. 3 gün önce Türktelekom faturasızdan vodafone a geçiş yaptım ,numaramı değiştirmek istiyorum ne yapmalıyım?

  7. Ben 3 gün önce numarami turktelekoma taşidim numaramin son hanelerini değişmek istiyorum.Kaç kez musteri hizmetlerini aradim fakat yeni geçiş yaptm için numarami ancak 6 ay sonra değiştirebilir mişim?

  8. Meraba hattım suan Türk Telekom,Vodafone geçiş yapmak istiyorum oraya geçince son hanelerini değiştrebilirmiyım ..olmuyor dediler ama ..yada turk telekomda değştirıp Vodafone geçmem lazım galiba..

Yorumdan çık