Vodafone kullanıcıları için numara değiştirme işlemini anlatacağız. Vodafone faturalı ve faturasız hat sahipleri istedikleri takdirde kullanmış oldukları telefon numarasını belli bir ücret karşılığında değiştirebilirler. Mevcut olan hattınızı iptal edip yeni bir hat almaktansa numara değiştirme işlemi daha mantıklı ve ekonomiktir. Gelin şimdi Vodafone numara değiştirme nasıl yapılır? ve vodafone numara değiştirme ücreti ne kadardır anlatalım.

Vodafone, faturalı ve faturasız hat kullanan müşterilerine numara değiştirme hizmeti vermektedir. Numara değiştirmenin yeni hat almaya göre avantajı, mevcut haklarınızın aynı kalması ve yeni hattınıza aktarılmasıdır. Gelin şimdi vodafone numara değiştirme nasıl yapılır adım adım anlatalım.

Vodafone Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

Vodafone müşteri hizmetlerini (542 veya 0542 542 00 00) arayarak, Vodafone.com.tr ve Vodafone Yanımda Uygulaması üzerinden veya Vodafone Bayisine giderek numara değiştirme talebinde bulunabilirsiniz. Numaranızın başındaki 054 rakamından sonra gelen rakamlardan istediğinizi değiştirebilirsiniz. Yani isterseniz ilk 3-4 rakamı aynı tutabilir ve sondaki rakamları değiştirebilirsiniz. Veya isterseniz sadece ilk 4 rakamı veya sadece sondaki 1 rakamı değiştirebilirsiniz. Buradaki tek kıstas, almak istediğiniz numaranın başkası tarafından kullanılmıyor olmasıdır.

Vodafone numara değiştirme talebinde bulunduğunuz zaman almak istediğiniz yeni bir numara varsa bunu müşteri hizmetlerine bildirebilirsiniz. Almak istediğiniz numara kontrol edilir ve eğer başka biri tarafından kullanılmıyorsa o numara size tahsis edilir. Numara değiştirme işleminin en büyük avantajlarından biri sahip olduğunuz mevcut hakların yeni numaranıza aktarılmasıdır.

NOT: Numaranızı değiştirdikten sonra tekrar eski numaranızı almak isterseniz yaklaşık 1 yıl beklemeniz gerekmektedir.

Vodafone Numara Değiştirme Ücreti

Vodafone numara değiştirme ücreti 2023 Ağustos ayı itibariyle 81,57 TL‘dir. Hem yeni hat almanın maliyeti, hem de mevcut hakların yeni hattınıza aktarılması düşünüldüğünde numara değiştirme işlemi daha avantajlı gelmektedir. Numara değiştirme ücreti bakiyenizden düşecektir.

Paylaş

63 yorum

Yorumdan çık