Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla beraber QR Kod kullanımı da arttı. İnternet siteleri, kart vizit, pdf, mail, wifi şifresi, mp3 ve hatta videolar için bile qr kod oluşturulabiliyor. Peki qr kod oluşturma nasıl yapılır? PC, iPhone ve Android gibi farklı cihazlarda QR kod oluşturmayı tüm detaylarıyla anlatacağız.

İnternet sitesi için qr kod oluşturma, kart vizit için qr kod oluşturma, pdf için qr kod oluşturma, mp3 için qr kod oluşturma gibi birçok farklı sorunun cevabını sizler için bu yazımızda anlatacağız. QR Kod oluşturmak için online web sitelerini kullanabileceğiniz gibi android ve ios için geliştirilmiş qr kod oluşturucu uygulamaları da kullanabilirsiniz. Yazımızda kare kod (QR kod) oluşturmak için farklı yöntemler bulunuyor.

QR KOD Oluşturma

QR Kod oluşturmak için sizlere önereceğimiz ilk yöntem online siteleri kullanmak olacaktır. Sadece QR Kod oluşturmak için geliştirilen bu sitelerde ihtiyacınıza göre farklı ürünlerinize ücretsiz QR kod oluşturabilirsiniz.

En İyi QR Kod Oluşturma Siteleri

  1. https://www.qr-code-generator.com/
  2. https://www.the-qrcode-generator.com/
  3. https://www.qrcode-monkey.com/
  4. http://goqr.me/

Yukarıda listelediğimiz QR Kod oluşturma sitelerinde ücretsiz qr kod oluşturabilirsiniz. Farklı ihtiyaçlarınıza göre QR KOD’a logo ekleyebilir, yazı için qr kod oluşturabilir, internet sitenize qr kod oluşturabilir veya facebook, twitter gibi sosyal medya hesaplarınız için qr kod oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra oluşturduğunuz qr kodu yüksek çözünürlükte vektör (.sgv, .pdf, .eps) indirebilir ve yazdırabilirsiniz.

qr kod olusturma url pdf mail mp3

Yukarıdaki görselde gösterdiğimiz gibi, üstteki alandan hazırlayacağınız qr kod ne içinse (url, vcard, text, mail, sms, wifi, bitcoin, twitter, facebook, pdf, mp3, app store, resim) seçin. Daha sonra yönlendireceğiniz url veya mail, mp3, pdf vb. yazın/yükleyin. Son olarak yan tarafta bulunan Download veya VEKTOR butonuna tıklayın ve QR kodu indirin.

QR KOD Oluşturma Uygulamaları

Yukarıdaki sitelerin dışında telefonunuza indireceğiniz qr kod oluşturucu uygulamalar ile de qr kod oluşturabilirsiniz.

Android için aşağıdaki QR KOD oluşturucu uygulamaları öneriyoruz:

iOS için aşağıdaki Kare Kode oluşturma uygulamalarını öneriyoruz:

İlgilinizi Çekebilir: Telefonda QR Kod Nasıl Okutulur? / iPhone’da QR Kod Okutma

Paylaş

Yorumdan çık