Pin kodu sim kartını güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için kullanılan 4 haneli bir şifredir. Telefonu kapatıp açtığınız zaman telefona erişebilmek için pin kodu şifresini girmeniz istenir ve böylece güvenlik sağlanır. Yeni bir hat aldığınızda, sim kart’la beraber size PIN 1, PIN 2, PUK 1 ve PUK 2 kodları verilir. Biz bu yazımızda pin kodunu unutan Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell kullanıcıları için pin kodu öğrenme nasıl yapılır detaylı olarak anlatacağız.

Pin kodunu unuttum, pin kodu bloke oldu diyenler için pin kodu öğrenme nasıl yapılır anlatacağız. Türk Telekom, Vodafone veya Turkcell hat alanlar, pin 1, pin 2, puk 1 ve puk 2 koduna sahip olurlar. Pin kodunu unutanlar veya pin kodunu yanlış girip pin kodunu bloke edenler, puk kodunu girerek telefonlarına erişebilirler. PUK Kodu öğrenme yazımızda ise PUK kodunu unutanlar için tüm bilgileri paylaştık.

Pin Kodu Öğrenme Vodafone

Vodafone hat sahipleri pin kodunu, Online Self Servis, 7000 (sesli yanıt sistemi), Vodafone Cep Merkezleri veya 542 nolu müşteri hizmetlerini veya diğer operatör ve sabit hatlardan 0(542)5420000 arayarak pin kodunu öğrenebilirler. Ayrıca hattınızı ilk aldığınızda size verilen sim kart üzerindeki ilgili alanı kazıyarak da pin kodunuzu öğrenebilirsiniz.

pin kodu vodafone

Daha önce Vodafone Self Servis şifresi aldıysanız farklı bir hat üzerinden de 7000’i arayarak pin kodunuzu öğrenebilirsiniz. Vodafone kullanıcıları PIN 1 kodunu unutursa PUK 1 kodunu kullanarak telefonlarını açabilirler.

Pin Kodu Öğrenme Türk Telekom

Pin kodunu unutan Türk Telekom hat sahipleri, PUK 1 kodunu girmek zorundadır. Türk Telekom müşteri turktelekom.com.tr adresine giriş yapıp ekranın sağ üst köşesinde yer alan Online İşlemler > Mobil bölümüne giriş yaparak puk kodlarını öğrenebilirler. Ancak buraya giriş yapabilmeniz için Online İşlemler şifrenizin olması gerekmektedir.

Kendi hattınızdan 500‘ü arayarak veya diğer operatörlerden 444 1 500‘ü arayarak puk kodunuzu öğrenebilirsiniz.

PUK 1 kodu SIM kartınızın yeniden kullanılır hale getirilmesi sağlayan 8 haneli ve değiştirilemez özel bir şifredir. PUK 1 kodu, 9 defadan fazla yanlış girilirse SIM kart tamamen bloke olur.

Pin Kodu Öğrenme Turkcell

Pin kodunu unutan Turkcell kullanıcıları PUK kodu girmek zorundadır. Turkcell kullanıcıları puk kodunu, buradaki puk kodu sorgulama sayfasından bilgilerini girerek öğrenebilirler.

puk kodu turkcell

Ayrıca turkcell şifrelerini bilenler, turkcell.com.tr adresinde ekranın sağ üst köşesinde yer alan Giriş bölümünden hesaplarına giriş yaparak puk kodlarını öğrenebilirler. Hesabım > Ayarlar > Puk Numaram yolunu izleyerek puk kodunuzu öğrenebilirsiniz.

Ayrıca 532 müşteri hizmetlerini arayarak veya Turkcell İletişim Merkezlerine giderek de puk numaranızı öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Samsung Telefonda Sim Kilidi Açma, Kaldırma veya Değiştirme

Paylaş.

Yorum Yap