Puk kodu nedir? Puk kodu nasıl öğrenilir? bu yazımızda cevaplayacağız. PUK Kodu, sim kartınızın güvenliğini sağlamak için oluşturulan Pin kodunun bloke olması durumunda kullanılan koddur. Pin kodunuzu üst üste 3 kez yanlış girerseniz Pin kodunuz bloke olur ve sim kartınız kilitlenir. Kilitlenen SIM kartını açabilmek için PUK kodunu girmeniz gerekir. Puk kodunu unuttum diyen Türk Telekom, Turkcell, Vodafone ve Bimcell kullanıcıları için puk kodu öğrenme nasıl yapılır? detaylı olarak anlatacağız.

Vodafone PUK kodu öğrenme

 • Buradaki vodafone puk kodu sorgulama sayfasından puk kodunuzu, kimlik bilgileriniz veya sim kart bilgileriniz ile öğrenebilirsiniz.
 • Vodafone müşterileri Vodafone.com.tr adresine giriş yapıp ekranın sağ üst köşesinde yer alan Online Self Servis bölümüne giriş yaparak puk kodlarını öğrenebilirler. Ayarlarım > Hat Ayarlarım bölümünden puk kodunuza erişebilirsiniz. Ancak burayı kullanabilmek için Online Self Servis şifrenizi biliyor olmanız gerekmektedir.
 • Eğer Online Self Servis şifrenizi bilmiyorsanız Vodafone hatlarından 542‘yi diğer operatörlerden ise 05425420000‘yi arayarak puk kodunuzu öğrenebilirsiniz.
 •  Ayrıca satın aldığınız sim kart elinizdeyse bu kartın alt bölümünü kazıyarak puk kodunuza erişebilirsiniz.

puk kodu vodafone

Turkcell PUK kodu öğrenme

 • Turkcell hat sahipleri yandaki Turkcell puk kodu sorgulama tıklayarak puk kodlarını öğrenebilirler. Telefon numarası, sim kart no veya TC kimlik no bilgilerinizi girerek puk kodunuzu kolayca öğrenebilirsiniz.

turkcell puk kodu ogrenme

 • Turkcell müşterileri ayrıca turkcell şifrelerini biliyorlarsa, turkcell.com.tr adresinde ekranın sağ üst köşesinde yer alan Giriş bölümünden hesaplarına giriş yaparak puk kodlarını öğrenebilirler. Hesabım > Ayarlar > Puk Numaram yolunu izleyerek puk kodunuzu öğrenebilirsiniz.
 • Ayrıca 532 müşteri hizmetlerini arayarak veya Turkcell İletişim Merkezlerine giderek de puk numaranızı öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom PUK kodu öğrenme

 • Türk Telekom müşterileri turktelekom.com.tr adresine giriş yapıp ekranın sağ üst köşesinde yer alan Online İşlemler > Mobil bölümüne giriş yaparak puk kodlarını öğrenebilirler. Ancak buraya giriş yapabilmeniz için Online İşlemler şifrenizin olması gerekmektedir.
 • Türk Telekom kullanıcıları ayrıca kendi numaralarından 500‘ü arayarak veya diğer operatörlerden 444 1 500‘ü arayarak puk kodunu sorgulayabilirler. İnteraktif şifrenizi bilmiyorsanız size sorulan güvenlik sorularını cevaplayarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

Bimcell Puk kodu öğrenme

Bimcell kullanıcıları puk kodunu öğrenmek için Online İşlemler kullanabilir veya bimcell müşteri hizmetlerini arayabilirler. Bimcell hattından 551‘i, sabit hatlardan ve diğer operatörlerden ise 444 4 551‘i arayarak müşteri hizmetlerine ulaşabilirler.

PUK Kodu unutulursa ne olur?

Puk kodu, hattınıza ait Pin kodunu unutmanız durumda hattınızı açmaya yarayan koddur. Eğer Puk kodunu da unutur ve 10 defa yanlış girerseniz, hattınız tamamen bloke olur ve yeniden çıkartmanız gerekir.

PUK Kodu nerede yazar?

Hat aldığınızda size verilen SIM Kart’ın bulunduğu kart üzerinde, hem Pin Kodu hem de PUK kodu yazmaktadır. Eğer Pin kodunu ve PUK kodunu unutursanız, yukarıda anlattığımız adımları yaparak PUK kodunu öğrenebilirsiniz.puk kodu nerede yazar

Paylaş

8 yorum

 1. Tarık TÜRKER on

  turk telekom puk alamıyorum. interaktif şifre istiyor bilmiyorum. müşteri hizmetlerini arıyorum şu an hizmet veremiyoruz diyor.

Yorumdan çık