Samsung Galaxy telefonlarda SIM kilidi açma, kaldırma ve sim kilidi değiştirme nasıl yapılır tüm detaylarıyla anlatacağız. SIM kilidi telefonunuz kapalı durumda iken açtığınızda size sorulur ve telefonun açılması için girmeniz gereken bir şifredir. Ancak dilerseniz sim kilidini kaldırabilirsiniz.

Telefonun güvenliğini artırmak için sim kilidi iyi bir güvenlik seçeneğidir. Yeni bir sim kart aldığınız zaman, bu sim kart, sim kilidi ile birlikte gelir. SIM kart şifresi (PIN Kodu ve PUK Kodu), SIM kartın arka tarafında yazmaktadır. SIM’i ve telefonunuzu kullanmak için bu sim kilidi şifresini girmeniz gerekmektedir. SIM kilidi şifresini girip, telefonu açtıktan sonra dilerseniz, sim kilidini kapatabilir veya sim kilidini değiştirebilirsiniz. Ve yine kaldırdığınız sim kilidini tekrar aktif hale getirebilirsiniz. SIM kilidi işlemlerini Samsung telefonlarda aşağıdaki yolları izleyerek yapabilirsiniz.

SIM Kart Kilidi Ayarlama

  • Ayarlar uygulamasını açın.
  • Güvenlik ve Gizlilik seçeneğini seçin.
  • Açılan menüden Diğer güvenlik ayarları seçeneğini seçin.
  • SIM kart kilidi ayarla seçeneğini seçin.
  • Açılan ekranda, telefona sim kilidi koyabilir, sim kilidini kaldırabilir veya daha önce sim şifresi belirlediyseniz sim kilidi şifresini değiştirebilirsiniz.samsung sim kilidi ayarları

SIM kartınızın kilidini açıp kartı kullanmak için sim kart PIN’ininiz gerekmektedir. Eğer PIN numaranızı unuttuysanız, PUK numarası ile işinizi görebilirsiniz. PUK numaranızı da bilmiyorsanız buradaki PUK Kodu öğrenme yazımızdan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık