iPhone sim kilidi kaldırma ve açma yazımızı 2024’de tekrar güncelledik. Bu yazımızda iPhone sim kilidi kaldırma ve açma nasıl yapılır anlatacağız. eSIM ve iSIM gibi teknolojilerin kullanım oranı her geçen gün artsa da halen birçok kullanıcı fiziksel SIM kart kullanmaktadır. Arama, mesajlaşma ve hücresel veri için kullanılan sim kartlarının, güvenliği için Sim Pin şifresi oluşturabilir veya bununla uğraşmak istemiyorsanız SIM kilidini kaldırabilirsiniz. Gelin bunu nasıl yapacağınızı anlatalım.

Sim kartlar için oluşturulan PIN numarası size ekstra bir güvenlik katmanı sağlar. iPhone’u ilk açtığınız zaman Sim kartın çalışması için sizden Pin şifresini girmeniz istenir. Pin şifresi girilmediği zaman telefon aramalara, mesajlaşmaya ve hücresel veri kullanımına açılmaz. Ancak siz her seferinde sim kilidini girmek istemiyorsanız iPhone’da Sim kilidini kapatabilirsiniz.

iPhone Sim kilidi kaldırma nasıl yapılır?

  • Ayarlar > Hücresel > SIM PIN bölümüne girin.
  • SIM PIN sekmesini pasif hale getirin.
  • PIN numaranızı girin ve sağ üstte yer alan Bitti seçeneğini seçin.

iphone sim pin

Artık Sim Kilidi kapanmış olacaktır.

iPhone Sim kilidi ayarlama

  • Sim kilidini açmak veya değiştirmek için Ayarlar > Hücresel > SIM PIN bölümünde yer alan SIM PIN sekmesini aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Sizden pin şifrenizi girmeniz istenecektir, pin kodunu girin ve Bitti seçeneğine dokunun.

iphone sim kilidi acma

iPhone’da PIN şifresini değiştirmek için yine aynı bölümde bulunan PIN’i Değiştir seçeneğini kullanabilirsiniz. Pin’i değiştirmek için öncelikle kullanmış olduğunuz pin’i girmeniz ve ardından yeni pin şifrenizi girmeniz gerekmektedir.

iphone pin degistirme

PIN şifresi hakkında dikkat etmeniz gereken konu şifrenizi girmek için 3 hakkınızın olduğudur. Pin şifresini 3 kez üst üste yanlış girerseniz sim kartınız kilitlenir ve açılmaz. Sim kartınızı tekrar açabilmek için artık PUK numaranızı girmeniz gerekmektedir. Pin kodu veya Puk kodunuzu bilmiyorsanız Pin Kodu Öğrenme ve Puk Kodu Öğrenme yazılarımızdan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık