iPhone numara gizleme özelliği sunmaktadır. iPhone kullanıcıları birini aradıkları zaman numaralarını gizleyebilecekleri gibi telefonun ayarlar bölümünden numaralarını gizleyerek tüm aramalarını gizli numara üzerinden gerçekleştirebilirler.

Bazı durumlarda aradığımız kişinin numaramızı görmesini isteyemeyiz. Bu gibi durumlarda gizli (özel) numaradan karşı tarafı arayabiliriz. iOS işletim sistemi iPhone kullanıcılarına numara gizleme özelliği sunmaktadır. Şimdi adım adım iPhone numara gizleme nasıl yapılır anlatacağız.

iPhone Numara Gizleme

  • Ayarlar bölümüne gelin ve Telefon seçeneğini seçin.
  • Numaramı Göster seçeneğine dokunun.
  • Açılan ekranda Numaramı Göster seçeneğini pasif hale getirin.

iphone numara gizleme

Artık yapacağınız tüm aramalar gizli numara ile yapılacaktır. Gizli numaradan arama yapmak istemiyorsanız yine yukarıdaki adımları izleyin ve Numaramı Göster seçeneğini aktif hale getirin.

Yukarıdaki anlattığımız yöntemin dışında arama ekranında #31# tuşlaması ile de gizli numaradan arama gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgiye Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır? yazımızdan ulaşabilirsiniz. Bu yöntem ile sadece yapacağınız aramada numaranız gizlenecektir.

Birçok kullanıcı telefonunu gizli/özel aramalara kapatmaktadır. Eğer gizli numaradan aradığınız kişiye ulaşamıyorsanız büyük ihtimalle numarasını gizli numaralara kapatmış demektir. Özel Numara (Gizli Numara) Engelleme yazımızdan gizli numara nasıl engellenir öğrenebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık