Ana sayfa Kategoriler Operatörler Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır? | Numara Gözükmeden Arama

Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır? | Numara Gözükmeden Arama

33

Gizli numaradan arama nasıl yapılır birçok kişinin merak ettiği bir sorudur. İstediğiniz kişileri numara gözükmeden aramak mümkündür. Bir kişiyi gizliden aramak için arama ekranında arayacağınız numaranın önüne #31# tuşlamasını ekleyebilir veya telefonun Ayarlar kısmından Arayan Kimliği özelliğini gizleyerek tüm aramalarınızı Özel Numara (Gizli) ile gerçekleştirebilirsiniz. Gizli Numaradan Arama hakkında tüm detaylar yazımızda.

Gizli Numaradan Arama

Bir telefonu gizli numaradan aramak için arama ekranına #31# yazıp ardından telefon numarasını yazın ve arayın. Örnek kullanım: #31#05551234567

Bir kişiyi gizli numaradan aradığınız zaman telefon numaranız ve kim olduğunuz gözükmez. Bunun yerine karşı tarafın telefon ekranında Özel Numara yazar.

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone hat sahipleri aynı şekilde gizli numaradan arama yapmaktadır.

Kalıcı Olarak Gizli Numaradan Arama

iPhone ve Android kullanıcıları gizli numaradan arama yapmak için ayarlar bölümünü kullanabilirler. iPhone’da gizli numaradan arama yapmak için Ayarlar > Telefon > Numaramı Göster yolunu izleyin ve Numaramı göster seçeneğini pasif hale getirin. Böylece yapacağınız tüm aramalarda numaranız gizlenecek ve aranan kişinin telefon ekranında Özel Numara yazacaktır.

gizli numaradan arama iphone

Android kullanıcıları gizli numaradan arama yapmak için arama ekranını açıp seçenekler bölümünden Ayarlar > Diğer Ayarlar > Arayan Kimliğimi Göster yolunu izleyin ve açılan menüden Numarayı Gizle seçeneğini seçin.

gizli numaradan arama android

Yukarıdaki anlattığımız yöntemler ile istediğiniz numarayı gizliden arayabilirsiniz. Ancak aradığınız kişi hattını gizli numaradan aramalara kapatmışsa arama gerçekleşmeyecek ve çağrınız karşı tarafa ulaşmayacaktır.

Yukarıda anlattığımız gibi başka kişiler de sizi gizli numaradan arayabilirler. Ancak dilerseniz telefonunuzu gizli numaralara kapatabilirsiniz. Telefonu gizli numaralara kapatma hakkında detaylı bilgiye Gizli Numara Engelleme yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

33 YORUMLAR

  1. Whatsapp profil fotoğrafını, son görülmesini ve hakkındakileri görebiliyorum ama onun durumlarını göremiyorum, mesaj attığımda sadece tek tik işareti oluyor, bunun sebebi ne olabilir? Beni engellemiş midir? Lütfen yardımcı olun!!

  2. Benim telefonum Microsoft gizli arama yapmıştım#31#’yle şimdi butun aramalarım gizli nasıl düzeltebilirim acill 🤔😐

  3. Merhaba ben birisini gizliden aramak istiyorum ama hiç bilmiyorum ne yapmam lazım detaylı bir şekilde anlatırmısınız

  4. birinin bizi whasaptan engelledgini nerden anlarız profil fotosu görünmez başka nasıl anlayabiliriz her hangi bir detayı var mi??

    • Mesaj gönderdiğiniz zaman mesajın altında sadece tek tik işareti oluyorsa mesaj karşı tarafa iletilemiyor demektir. Bu da sizi engellediğinin başka bir kanıtıdır.

  5. bişe sorabilimiyim gizli aradımda aranmaya basdımda o kare 31 kare yokmu işde arama yyaptımda o kare 31kare gidior tek numara kalıyor o normal deilmi

    • Gizli numarayı engellediğiniz zaman size mesaj ve whatsapp’dan ulaşabilirler ancak gizli olarak ulaşamazlar.

  6. meraba #31#yazip gizli numarayla arama yaptigimizda bu arama fatura detaylarinda gorunmuyo..bu aramayi ve hangi numarayi saat kacta aradigimi fatura detaylarinda nasil gorebilirim……vodofon uyesiyim

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın