Ana sayfa Kategoriler Operatörler Özel Numara (Gizli Numara) Engelleme – Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone

Özel Numara (Gizli Numara) Engelleme – Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone

20

Gizli numara engelleme nasıl yapılır? Bu yazımızda Özel (gizli) numaradan gelen çağrıları engelleme nasıl yapılır, Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone için ayrı ayrı anlatacağız. Gecenin bir yarısında veya günün her hangi bir saatinde kimse özel numaradan çağrı almak istemez. Daha önce gizlenen numaralardan gelen çağrılar Gizli Numara olarak adlandırılırken şimdi akıllı telefonlar bunları Özel Numara olarak adlandırmaktadır.

Anlatacağımız özel numara engelleme yöntemleri Android ve iOS işletim sistemi kullanan iPhone, Samsung, Huawei, Xiaomi, Honor, Oppo, LG, Sony, HTC, Vestel vb. tüm telefonlar için geçerlidir. Tüm operatörler özel numaradan çağrı engelleme hizmetini ücretsiz olarak sunmaktadır.

Gizli Numara Engelleme Türk Telekom

Türk Telekom yani eski adıyla Avea müşterileri özel / gizli numaradan aramaları kapatmak için telefonun arama ekranında *253# tuşlayıp arama yapmaları yeterlidir.

Gizli Numara Engelleme Turkcell

Turkcell kullanıcıları da yine Türk Telekom’da olduğu gibi telefonun arama ekranına gelip *253# arayarak gizli numaraları engelleyebilirler.

Gizli Numara Engelleme Vodafone

Vodafone kullanıcıları hatlarını özel numaradan aramalara kapatmak için GIZLI AC yazıp 7046‘ya ücretsiz olarak mesaj gönderebilirler. Eğer hattınızı tekrardan özel numaralara açmak isterseniz GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya mesaj gönderebilirsiniz.

Yukarıda anlattığımız gibi telefonunuzu özel/gizli numara aramalarına kapatabilirsiniz. Böylece numarasını gizleyen biri sizi aramaya çalıştığında “Bu numara gizli aramalara kapalıdır” mesajıyla karşılaşacak sizi arayamayacaktır.

Bu yazı ilginizi çekebilir: Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

20 YORUMLAR

  1. Merhabalar ben telefonla birisini aradiğim zaman özel arama olarak geçiyor telefonum vestel venus 5010 yardımcı olursanız çok sevinirim

  2. benim telefon normal aramada bile özel numara olarak arıyor hattım türk telekom yardımcı olursanız sevinirim

  3. Merhaba ben Vodafone luyum. Hattımı gizliye kapatmak istiyorum. Gerekli SMS i de gönderdim fakat aboneliginiz bulunmadığı için işlem gerçekleştirilemiyor diye bir yanıt geldi. Yardımcı olabilir misiniz?

  4. ya lütfen yardımcı olun… Ben türktelekom kullanıyorum dediğiniz gibi uyguladım talimatları ama ben zaten yaz ayında kapatmıştım gizli numarayı unutmuşum kapattığımı,1-2 kere denedim olmadı çok fazla gizliden rahatsız ediliyorum lütfen yardımcı olun..

    • Vodafone’da gizli numara engelleme işlemi Online Self Servis, Sesli Yanıt Sistemi ve SMS ile yapılabilmektedir. Yani internetten veya müşteri hizmetlerini arayarak da hattınızı özel numaralara kapatabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın