Instagram’da engelleyenleri ve takibi bırakanları görme nasıl yapılır bu yazımızda tüm detaylarıyla anlatacağız. Eğer sizi takip eden birinin veya birkaç kişinin sizi engellediğini veya takibi bıraktığını öğrenmek istiyorsanız bunu kolayca yapabilirsiniz. Ancak eğer yüksek takipçi sayınız varsa ve bunları manuel olarak kontrol etmek yerine otomatik olarak kontrol etmek istiyorsanız, instagram için geliştirilmiş analiz (Insight) uygulamaları kullanmanız gerekmektedir. Gelin şimdi Android ve iPhone için geliştirilmiş en başarılı instagram analiz uygulamaları nelermiş bakalım.

Instagram’da Engelleyenleri ve Takibi Bırakanları Nasıl Görebilirim?

Instagram’da biri sizi takipten çıktığında veya engellediğinde, instagram size bildirim göndermez. Eğer bir arkadaşınız artık takipçi listenizde görünmüyorsa ya sizi engellemiştir ya da takipten çıkmıştır. Instagram keşfet bölümündeki arama ekranına arkadaşınızın kullanıcı adını yazdığınızda profili gözüküyorsa sizi takipten çıkmış demektir. Ancak eğer profili aramada da gözükmüyorsa ya sizi engellemiştir ya da instagram hesabını dondurmuş veya instagram hesabını silmiştir. Yani kişinin sizi takipten çıktığını veya engellediğini anlamak çok zordur. Bunun için instagram analiz uygulamaları geliştirilmiştir.

Instagram Engelleyenleri ve Takibi Bırakanları Görme Uygulamaları

Instagram takipten çıkanları nasıl görebilirim? ve instagram engelleyenleri nasıl görebilirim diye soranlar için önerebileceğimiz ilk yöntem uygulama kullanmaktır. Instagram analiz uygulamaları, edindiğiniz yeni takipçileri, takibi bırakanları, sizi engelleyenleri, paylaşımlarınızı en fazla beğenenleri, gönderilerinize en fazla yorum yapanları göstermektedir. Eğer yüksek takipçi sayısına sahip bir instagram hesabınız varsa Insight (analiz) uygulamaları işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Biz de bu yazımızda Android ve iOS‘da kullanabileceğiniz iki uygulamayı sizlere önereceğiniz.

Dikkat!. Bu tür uygulamaları kullanmadan önce şunu bilmeniz gerekmektedir: Bu tür uygulamaları kullanabilmeniz için instagram hesap bilgilerinizle giriş yapmanız gerekir. Bu her türlü uygulamada olduğu gibi büyük bir risk taşır ve hesabınızı riske atar. Sizi bu konuda uyarıyor ve sorumluluk almıyoruz. Uygulamalarla işiniz bittikten sonra şifrenizi değiştirmenizi öneririz.

Android tarafında Instagram için Takipçi Analizi uygulaması, iOS tarafında ise Analyzer Plus-Followers Report uygulaması Instagram’da takipçi analizi yapabileceğiniz başarılı uygulamalardır. Her iki uygulamada temel olarak aynı özellikleri sunmakta ve aynı prensipte çalışmaktadır. Uygulamaları telefonunuza indirdikten sonra, instagram kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaparsınız. Uygulamanın profilinizi doğru şekilde analiz etmesi için biraz zaman geçmelidir. Daha sonra, takipçileriniz hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu bilgilerden en çok merak edilenler; instagram engelleyenleri görme ve instagram takibi bırakanları görme özellikleridir.

Paylaş.

5 yorum

Yorum Yap