Instagram Hesap Silme 2023 (Instagram Kalıcı Silme)

Instagram hesap silme işlemi, hem bilgisayardan hem de telefondan kolayca yapılabilmektedir. Telefondan veya bilgisayardan, instagram hesap silme linkini kullanarak, instagram hesabınızı kalıcı olarak kapatabilirsiniz. Instagram hesabını kalıcı kapatma da denilen bu işlem nasıl yapılır tüm detaylarıyla yazımızda anlattık.

Günümüzün en popüler sosyal medya platformu olan instagram, belli bir süre sonra canınızı sıkmaya başlamış olabilir. Sevgiliniz, nişanlınız veya eşiniz instagram kullanmanızı istemiyor olabilir. Veya partnerinizle ortak bir instagram hesabı açıp, eski instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek isteyebilirsiniz. Veya farklı nedenlerden ötürü instagram hesabını kalıcı olarak silip geçmişe sünger çekebilirsiniz. Instagram hesabını sildiğiniz zaman, artık o hesaba ulaşılamaz. Bununla birlikte paylaştığınız tüm fotoğraf, video, hikaye, reels videoları, yorumlarınız, beğenileriniz, dm mesajlar ve diğer veriler geri dönülemez şekilde silinir.

İçindekiler

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

  • Yandaki instagram hesap silme linkine tıklayıp açılan ekranda kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın.
  • Açılan Hesabını Sil sayfasında, KullanıcıAdınız neden silmek istiyorsun? seçeneğinde Başka bir şey seçeneğini seçin.
  • Şifreni tekrar gir kutusuna instagram hesabınızın şifresini girin ve KullanıcıAdınız Sil butonuna dokunun.
  • Açılan Onay Ekranında Tamam diyerek hesap silme işlemini tamamlayın.instagram hesap silme 1

Instagram hesap silme işlemi 1 aylık bir süreçtir. Hesabınızı sildikten sonra 1 ay içinde hesabınıza tekrar giriş yaparsanız, hesabınız tekrar aktifleşir. Eğer hesabınızı sildikten sonra 30 gün boyunca hesabınıza giriş yapmazsanız, instagram hesabı kalıcı olarak silinir. Örneğin yukarıdaki görselde de görebileceğiniz gibi biz instagram hesabını 16 Aralık 2022’de silmek için onay verdiğimizde, hesabın 15 Ocak 2023’de kalıcı olarak silineceği belirtildi.

Instagram hesabını silmek için yaptığımız denemelerle elde ettiğimiz tecrübeler şu şekilde oldu: Hesabını Neden Siliyorsun? kısmında Bir şeyi kaldırmak istiyorum, Kullanmaya başlamakta zorlandım, Gizlilikle ilgili endişeler, Çok fazla reklam var, Takip edecek kişiler bulamıyorum, Çok zamanımı alıyor veya ikinci bir hesap açtım seçeneklerini seçerseniz, size bu nedenler için çözüm yolları öneriliyor. Örneğin “Çok zamanımı alıyor” seçeneğini seçerseniz, size instagram uygulamasını telefonunuzdan silmenizi öneriyor. Ancak unutmayın ki instagram hesabını telefondan silerseniz, instagram hesabınız silinmez ve instagram hesabınız aktif kalır. Eğer instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız, yukarıda anlattığımız gibi hesabınızı silmeniz gerekir.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram hesabını kalıcı olarak değil, geçici olarak kapatmak istiyorsanız hesabınızı dondurabilirsiniz. Hesap dondurma işleminde hesabınız geçici olarak kapatılır ve instagram’da görünmezsiniz. Hesabınıza tekrar giriş yaptığınızda ise hesabınız eskisi gibi açılır. Hesap dondurma hakkında detaylı bilgiye Instagram Hesap Dondurma yazımızdan ulaşabilirsiniz.

“Instagram Hesap Silme 2023 (Instagram Kalıcı Silme)” üzerine 2 yorum

Yorum yapın