Ana sayfa Nasıl Yapılır Hesabı Silme Instagram Hesap Silme 2020 (Geçmişe Sünger Çekin)

Instagram Hesap Silme 2020 (Geçmişe Sünger Çekin)

2

Telefondan instagram hesap silme işlemi, bilgisayardan instagram silme işlemi ile aynı şekilde kolayca yapılabilmektedir. Telefon veya PC’de, instagram kapatma linki ile, instagram hesabınızı kapatabilirsiniz. Instagram hesap kapatma nasıl yapılır tüm detaylarıyla yazımızda.

Günümüzün en popüler sosyal medya platformu olan instagram belli bir süreden sonra canınızı sıkmaya başlamış olabilir. Sevgiliniz, nişanlınız veya eşiniz instagram kullanmanızı istemiyor olabilir. Veya partnerinizle ortak bir instagram hesabı açıp, eski instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek isteyebilirsiniz. Instagram hesabını kalıcı olarak silip geçmişe sünger çekebilirsiniz. Zira instagram hesabını sildiğiniz zaman, artık o hesaba ulaşılamaz ve kullandığınız kullanıcı adı bir daha asla alınamaz. Bununla birlikte paylaştığınız tüm fotoğraf, video, hikaye, dm mesajlar ve diğer veriler geri dönülemez şekilde silinir.

Instagram Hesap Silme 2019

  • Yandaki instagram hesap silme linkine tıklayın.
  • Eğer telefondan veya mobil cihazınızdan bu işlemi yapıyorsanız, internet tarayıcı açılacaktır. Kullanıcı bilgilerinizi yazıp giriş yapınız.
  • Açılan ekranda, instagram hesabını neden silmek istediğinizi, kutudan seçiniz. “Çok zamanımı alıyor” seçeneğini seçebilirsiniz.
  • Sayfanın altında yer alan “Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir” yazan yere instagram hesabınızın şifresini yazın.
  • Kırmızı renkli Hesabımı kalıcı olarak sil butonuna dokunun.
  • Açılan onay ekranında Tamam seçeneğini seçin ve instagram kalıcı silme işlemini tamamlayın.

Yukarıdaki işlemden sonra instagram hesabı kalıcı olarak silinecektir. Artık instagram hesabınıza tekrar giriş yapamazsınız ve ileride yeni bir instagram hesabı açmak istediğinizde eski kullanıcı adınızı kullanamazsınız.

Geçici Olarak Instagram Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram hesabını kalıcı olarak değil, geçici olarak kapatmak istiyorsanız hesabınızı dondurabilirsiniz. Hesap dondurma işleminde hesabınız geçici olarak kapatılır ve instagram’da görünmezsiniz. Hesabınıza tekrar giriş yaptığınızda ise hesabınız eskisi gibi açılır. Hesap dondurma hakkında detaylı bilgiye Instagram Hesap Dondurma yazımızdan ulaşabilirsiniz.


2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here