Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar YouNow Kullanımı Detaylı Anlatım

YouNow Kullanımı Detaylı Anlatım

172

İnternetten canlı yayın yapma akınına hızlı bir giriş yapan YouNow ücretsiz bir canlı yayın yapma uygulamasıdır. YouNow Android, iOS ve bilgisayar desteklidir. Bilgisayarınızdan veya android/ios cihazınızdan YouNow’a giriş yaparak canlı yayın yapabilir ve canlı yayınları izleyebilirsiniz.

YouNow’a bağlanmak için Twitter, Facebook veya Google+ hesabı kullanılabiliyor.

younow_giris

YouNow’da Canlı Yayın Nasıl İzlenir ?

YouNow uygulamasına giriş yaptığınız zaman en popüler canlı yayını izlemeye başlarsınız. Uygulama içerinde Recommendations (Öneriler) veya # Topics bölümünden canlı yayınlara erişebilir ve izlemek istediğiniz yayına tıklayarak izleyebilirsiniz. YouNow uygulamasında twitterda olduğu gibi #topics kullanılmaktadır. Mesela #turkish topicinde turklerin canlı yayınlarını bulabilirsiniz.

younow_canli_yayin_izleme

 

YouNow’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

YouNow’a Twitter, Facebook veya Google+ hesabınızla giriş yaptıktan sonra uygulama başlıyor. Uygulamanın üst köşesinde yer alan now canlı yayın simgesine tıklayarak canlı yayın yapmaya başlayabilirsiniz. Canlı yayın yapma simgesine tıkladıktan sonra sizden #topic (etiket) girmenizi isteyecektir. Daha sonra bir ekran resmi çekeceksiniz ve sosyal ağlarda canlı yayınınızı duyurduktan sonra canlı yayına başlayacaksınız.

Canlı yayın yaparken ayarlar bölümünden Chat kısmını yönetebilirsiniz. Ayarlar bölümünde Chat için düşük levelleri veya orta levelleri engelleme gibi seçenekler yer alıyor.

 

YouNow Ayarları

YouNow’a twitter, facebook veya google+ hesabınızla girdikten sonra Nick‘inizi değiştirebilirsiniz. Sosyal ağ hesaplarınızda görülen gerçek isminizi gizleyebilir sadece nickinizin görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca canlı yayın yaparken kendi şehrinizi engelleme gibi özellikler bulunmaktadır. Nick değiştirmek, gerçek ismi gizlemek ve bulunduğunuz şehri engelleme seçenekleri aynı ayar bölümünde yer alıyor.

YouNow uygulaması ana ekranında üstte yer alan menu menü butonuna dokunun daha sonra açılan sayfada ayar ayarlar botununa dokunun ve açılan sayfada Edit Profile sekmesini seçin.

ayarlar

Ayarlar sayfasında Nickname & Url bölümüne görünmesini istediğiniz takma adınızı girin. Altta yer alan Replace your Real name with your Your Nickname seçeneğini seçerek gerçek adınız yerine Nickname’inizin görünmesini sağlayabilirsiniz. Aynı sayfada yer alan Hide My City seçeneğini seçerek bulunduğunuz şehri engelleyebilirsiniz.

younow_ayarlar

 

YouNow Coins Nedir Nasıl Kazanılır ?

YouNow uygulamasında Coins bulunmaktadır. Coinsleri kullanarak canlı yayın yapan kişilere beğenme gönderebilir veya çeşitli hediyeler yollayabilirsiniz. Coins kazanmak için farklı yollar bulunmaktadır. Aşağıdakileri yaparak younow coins kazanabilirsiniz.

 • Hergün YouNow uygulamasına girmek.
 • Canlı yayın yapmak.
 • Sosyal ağlarınızı YouNow’a bağlamak.
 • YouNow’da aktif olmak yani, canlı yayın izlemek, sohbet etmek, oylama yapmak vb.
 • Arkadaşlarınızı YouNow’a davet ederek Coins kazanabilirsiniz.

 

YouNow İzleyici Sayısı Arttırma

YouNow’da yaptığınız canlı yayınların daha çok kişi tarafından izlenmesini istiyorsanız birkaç ipucu verelim. Öncelikle canlı yayınlarınızı kendi sosyal ağlarınızda duyurun. Yaptığınız canlı yayınlarda kişilerin izleyecekleri ilgi çekici yayınlar yapın. Böylece izleyenler sizi önerecektir. En önemli konu ise topic seçimidir. Canlı yayınlarınızda trend topicler kullanmaya özen gösterin. Mesela #turkish, #girls, #guys, #dance gibi topicler en çok aranılan topiclerdir. Bu topic aramalarından sizede izleyici gelecektir.

 

YouKnow Hesabı Nasıl Silinir ?

YouNow hesabını silmek için bilgisayardan giriş yapıyorsanız, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi ekranın üst kısmında gösterildiği gibi profil resminizin üzerine gelin. Setting (ayarlar) sekmesine tıklayın. Açılan ekranda Privacy sekmesine gelin ve Terminate My Account butonuna tıklayın.

younow_hesap_silme

Eğer android veya ios cihazınızdan giriş yapıyorsanız.  ayar ayarlar simgesine dokunun. Connected Accounts sekmesine gelin ve Terminate Account seçeneğini seçin.

 

 

Aklınıza takılan yerleri sormak için yorum yapabilirsiniz.

 

172 YORUMLAR

 1. younow abi beni durduk yere engeldin 2 gündür girmiyodum bi girdim canlı yayın yacaktım wngelndin diyo napabilirim

 2. Benim barın yanındaki şey eksiye düştü para ödememmi lazım ? ama ücretsiz olan ilk açtığımda gelen şey.

  • Canlı yayınlarınızı twitter, facebook üzerinden duyurabilirsiniz. Ayrıca canlı yayına başladıktan sonra “Guest” simgesine tıklayarak yayına misafir alabilirsiniz. Tabi ki yayına guest alabilmek için sizi izleyenlerin guest sırasında olması gerekiyor.

 3. younow’da yayın izlerken bir anda ban yedim younow banladı durduk yere facebook hesabımı. Nasıl iletişime geçebilirim younow ile ?

 4. Merhaba, younow da başkalarının yayının izlerken mesajlaşma kısmında profil fotoğrafımız görünmüyor. Bunu Nasıl görünür hale getirebiliriz

  • Younow’da bu özelliğe cover deniyor. Cover için internet tarayıcısında kamera engelini öncelikle kaldırmanız gerekiyor. Daha sonra mesaj yazma bölümünün yanında bulunan gülen simgeye tıklayın. Kameranız aktif olacaktır ve bir kısa video çekecektir. Çekilen kısa video yazdığınız mesajlarda projil resminiz olarak gözükecektir.

 5. you now hesabımı twitter hesabıma bağlayamıyorum lütfen yardım edin bağlamaya çalıştığımda Invalid account Id hatası ağlıyorum…

  • Bildiğiniz gibi younow bazı son aylarda bazı değişikler yaptı ve hem mobil hemde masaüstü site görümünü değiştirdi. Bende bu değişiklerin bu sorunu gidermiş olabileceğini düşünüp tekrardan Twitter hesabımı younow’ a bağlamaya çalıştım ama yine hata verdi ama bu sefer aynı hatayı daha açıklayıcı bir şekilde belirtmişler, çıkan yazı (hata) şu şekilde ”Social Network ID already used by other user”. Belki bu açıklamadan yola çıkarak sorunun çözümünü bulabilirsiniz…

   • Budaki hata mesajında twitter kullanıcı adınızın başka biri tarafından kullanıldığı yazıyor. Yani burada siz facebook hesabınızla giriş yapmışsanız eğer facebookla farklı twitterle farklı bir hesap açmış olabilirsiniz.

  • Younow’a bağlamaya çalıştığınız Twitter hesabına twitterdan giriş yapabiliyormusunuz. Ayrıca twitterda kişisel bilgilerinizde yaşınız 13’den büyük mü bu kontrolleri yaparmısınız .

   • Younow’a bağlamaya çalıştığım Twitter hesabıma twitterdan giriş yapabiliyorum ve yaşım 13 den büyük

 6. selam younowu masaustunden kullanıom konuk olarak gıremıyorum tarayıcı ayarlarınızı yapın dıyor ne yapmam gerekıyor ve nerden yapmam gerek

 7. Android samsung tabletimde birinin yayını izlerken herkesin sesi çocuk gibi çıkıyo bunu nasil düzeltebilirim?

  • Profile sayfanızda Broadcasts sekmesinde daha önce yayınladığınız canlı yayınlar listelenir. silmek istediğiniz videonun sağ üst köşesindeki ok işaretine tıklayın ve açılan menüden sil seçeneğini seçin.

 8. Biri yayın açtığında bilgisarayın sağ alt köşesine bildirim geliyordu artık gelmiyor neden ve nasıl yapabilirim ?

  • Younow’a bilgisayardan giriş yapın. Ekranın sağ üst köşesinde profilinizin yanında bir zil işareti var ona tıklayın. Setting (Ayarlar) seçeneğini seçin. Açılan sayfada Notifications (Bildirimler) sekmesine gelin. Orada gerekli izinlerin yanındaki tikleri seçin ve kaydedin. Tekrar bildirim alacaksınız.

 9. Ben you nowda bir arkadaşımın hayranıydım hergün hayranı olmaktan çıkıyorum bugünde hayranı ola bastım bir hata oluştu dedi yayınlarından haberdarda olamıyorum yayınını zor buldum ama yorum yapabiliyorum hayranı olmam için ne yapmam gerekiyor ???

 10. Sohbet gözüküyor başkalarının yazdıkları da gözüküyor ama ben yorum yazamıyorum sorunu biliyor musunuz?

  Hesabım var

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın