Ana sayfa BLOG Xiaomi Bildirim Işığı Açma ve Kapatma

Xiaomi Bildirim Işığı Açma ve Kapatma

25

Xiaomi’nin LED bildirim ışığına sahip olan modellerinde, telefonunuza çağrı geldiğinde, mesaj geldiğinde, şarj az kaldığında veya telefonu şarja taktığınızda bildirim ışığı yanmaktadır. Xiaomi telefonlarda bildirim ışığı açma, kapama ve bildirim ışığı rengini ayarlama nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız.

Xiaomi, Mi 5, Mi 6, Redmi Note 7, Mi 9, Mi Mix 3, Black Shark 2 ve diğer birçok modelde ön kameranın yanında LED bildirim ışığı bulunmaktadır. Telefona gelen cevapsız çağrı, mesaj ve bildirimler sonrası bu LED flaş yanıp sönerek size, çağrı, mesaj veya bildirim geldiğini bildirir. Böylece telefonu elinize almadan bu uyarı ile çağrı veya bildirim aldığınızı anlarsınız. Ayrıca telefonun şarjı az kaldığı zaman ve telefonu şarja taktığınızda da bildirim ışığının yanmasını sağlayabilirsiniz.

Xiaomi Bildirim Işığı Açma / Kapama

 • Ayarlar uygulamasını açın.
 • Ek Ayarlar seçeneğini seçin.
 • Bildirim Işığı seçeneğini seçin.
 • Bildirim Işığını Yakıp Söndür seçeneğini aktif hale getirirseniz, bildirim ışığı açılır. Pasif hale getirirseniz bildirim ışığı kapatılır.
 • Ekranın üst kısmında yer alan Şarj olurken ışığı yak seçeneğini aktif hale getirirseniz, telefonu şarja taktığınız zaman bildirim ışığı yanar.

Xiaomi Bildirim Işığı Rengi Değiştirme

Xiaomi telefonlarda, bildirim, arama ve mesaj ışık rengini değiştirebilirsiniz. Ayarlar > Ek Ayarlar > Bildirim Işığı yolunu izleyin. Buradan, Bildirim ışık rengi, Mesaj ışık rengi, Arama ışık rengi için renk seçebilirsiniz. Seçenekler arasında, mavi, kırmızı, sarı, yeşil, camgöbeği, beyaz ve menekşe yer almaktadır. Eğer ayarlar kısmında renk seçeneğini göremiyorsanız ve bildirim ışığınız sadece beyaz renkte yanıyorsa bu kullandığınız rom’dan kaynaklanmaktadır.

Xiaomi Bildirim Işığı Sürekli Yanıyor Sorunu

Bazı Xiaomi kullanıcıları bildirim ışığının sürekli yanmasından şikayet etmektedir. Bunun sebebi telefonun pil tasarruf modundan kaynaklanmaktadır. Örneğin telefonun bataryası %50’nin altına düştüğünde bildirim ışığının yanmasını sağlayabileceğiniz gibi %5’in altına düştüğünde de yanmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için Ayarlar bölümünden Pil Tasarrufu bölümünü açın ve yüzde seçeme bölümünü %5’e getirin.

Xiaomi bildirim ışığı sorunu yaşayanlar yorum kısmından bize yazabilirler. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız.


25 YORUMLAR

 1. Benim telefonum redmi 8 ayarlarda bildirim ışığını açmam için düğme yok her cihazda olan bi özelik niye bunda yok

 2. Merhaba benim telefonum xiomi note 10 lite.ek ayarlarda bildirim ışığı açma kapama butonu yok.acaba bu özellik yokmu bu telefonda.

 3. Merhabalar benim mi max2 menü geri tuşların ışıkları yanmıyor sebebi nedir yardımcı olurmusunuz.
  Teşekkürler

 4. Xiaomi mia1 kullanıyorum. Bildirim işığı dünden beri sürekli yanıp sönmeye başladı. Şarjı full, bildirim yok ama yine de işık sönmüyor.

 5. Not 8 pro bildirim ışığı açık hala yanmıyor sebebi nedir. cihaz sıfır birde simi akdive edemiyor her yolu denedim hatta enson sms yurdışına da açtırdım sim aktivasyonu yapamıyor. Yardımcı olursanınız sevinirim

 6. sorum şu redmi note 8 de en son açtıgım programrıhepsini temizle diyorum yani rami temizlemeye çalısıyorum bazen hepsini temizliyor bazen en son açılan program hariç digerlerini temizliyor.bunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olurmusunuz ??????

 7. Birde benim redmi note 8 ağır çekim video ve yavaş çekim videoda birde Instagram’da hikaye kısmına çekim yaparken dalgalanma oluyor 4 kamerası olan bir telefon için bir sorunmudur sizce

 8. yel mi a3 şarjı dolup 100/100 olduktan sonra da sürekli şarj oluyor gibi gözüküyor ve bildirim ışığı da yanmaya devam ediyor

 9. Xiaomi redmi s2 kullanıyorum bildirim isigi rengim sadece beyaz yanıyor farklı bir renk yanabiliyormu

  • Kullandığınız ROM’dan kaynaklıdır. Bazı modellerde sadece beyaz ışık oluyor ve renk seçeneği bulunmuyor.

   • Ben de bu telefonu kullanıyorum. Bildirim ayarlarım açık olmasına ve önceden LED ışığı yanmasına rağmen şimdi herhangi bir bildirimde yanmıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here