Anasayfa BLOG Xiaomi Bildirim Işığı Açma ve Kapatma

Xiaomi Bildirim Işığı Açma ve Kapatma

2

Xiaomi’nin LED bildirim ışığına sahip olan modellerinde, telefonunuza çağrı geldiğinde, mesaj geldiğinde, şarj az kaldığında veya telefonu şarja taktığınızda bildirim ışığı yanmaktadır. Xiaomi telefonlarda bildirim ışığı açma, kapama ve bildirim ışığı rengini ayarlama nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız.

Xiaomi, Mi 5, Mi 6, Redmi Note 7, Mi 9, Mi Mix 3, Black Shark 2 ve diğer birçok modelde ön kameranın yanında LED bildirim ışığı bulunmaktadır. Telefona gelen cevapsız çağrı, mesaj ve bildirimler sonrası bu LED flaş yanıp sönerek size, çağrı, mesaj veya bildirim geldiğini bildirir. Böylece telefonu elinize almadan bu uyarı ile çağrı veya bildirim aldığınızı anlarsınız. Ayrıca telefonun şarjı az kaldığı zaman ve telefonu şarja taktığınızda da bildirim ışığının yanmasını sağlayabilirsiniz.

Xiaomi Bildirim Işığı Açma / Kapama

  • Ayarlar uygulamasını açın.
  • Ek Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Bildirim Işığı seçeneğini seçin.
  • Bildirim Işığını Yakıp Söndür seçeneğini aktif hale getirirseniz, bildirim ışığı açılır. Pasif hale getirirseniz bildirim ışığı kapatılır.
  • Ekranın üst kısmında yer alan Şarj olurken ışığı yak seçeneğini aktif hale getirirseniz, telefonu şarja taktığınız zaman bildirim ışığı yanar.

Xiaomi Bildirim Işığı Rengi Değiştirme

Xiaomi telefonlarda, bildirim, arama ve mesaj ışık rengini değiştirebilirsiniz. Ayarlar > Ek Ayarlar > Bildirim Işığı yolunu izleyin. Buradan, Bildirim ışık rengi, Mesaj ışık rengi, Arama ışık rengi için renk seçebilirsiniz. Seçenekler arasında, mavi, kırmızı, sarı, yeşil, camgöbeği, beyaz ve menekşe yer almaktadır. Eğer ayarlar kısmında renk seçeneğini göremiyorsanız ve bildirim ışığınız sadece beyaz renkte yanıyorsa bu kullandığınız rom’dan kaynaklanmaktadır.

Xiaomi Bildirim Işığı Sürekli Yanıyor Sorunu

Bazı Xiaomi kullanıcıları bildirim ışığının sürekli yanmasından şikayet etmektedir. Bunun sebebi telefonun pil tasarruf modundan kaynaklanmaktadır. Örneğin telefonun bataryası %50’nin altına düştüğünde bildirim ışığının yanmasını sağlayabileceğiniz gibi %5’in altına düştüğünde de yanmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için Ayarlar bölümünden Pil Tasarrufu bölümünü açın ve yüzde seçeme bölümünü %5’e getirin.

Xiaomi bildirim ışığı sorunu yaşayanlar yorum kısmından bize yazabilirler. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız.


2 YORUMLAR

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz