Bu yazımızda Notification light uygulaması ile telefonun ön kamera çevresini bildirim ışığına çevirmeyi anlatacağız. Uygulama sayesinde telefonunuza bir bildirim geldiği zaman (mesaj, arama, uygulama bildirimleri vb.) ön kameranın etrafında ışık yanıp sönecek. Gelin şimdi hangi cihazlarda bu uygulamayı kullanabilirsiniz ve uygulamanın sunduğu özellikleri anlatalım.

Notification light uygulaması, Samsung, OnePlus ve Pixel cihazlar için ayrı ayrı geliştirilmiş uygulamalara sahiptir. Bunun yanında diğer tüm Android cihazlar için geliştirilmiş bir de evrensel uygulaması bulunmaktadır. Yani eğer Samsung, OnePlus veya Pixel telefon kullanıyorsanız, kendi uygulamalarını kullanmanız daha iyi olacaktır. Eğer bu üç markanın haricinde Xiaomi, Oppo, Nokia vb. bir cihazınız varsa evrensel uygulamayı deneyebilirsiniz.

Notification light uygulaması, telefonunuza bildirim geldiği zaman, ön kameranızın çevresinde ışık yanıp sönmesini sağlar. Ayrıca dilerseniz, ayarlardan telefon ekranının çevresinin de bildirim ışığı gibi yanıp sönmesini tercih edebilirsiniz. Bildirimlerin yanı sıra telefonunuzun şarj az kaldığında (%15’in altına düştüğünde vb) yine bildirim ışığının yanmasını sağlayabilirsiniz. Uygulama ücretsizdir, ancak bazı ekstra özellikleri açmak için uygulama içi satın alma bulunmaktadır.

on kamera cevresi bildirim isigi

Notification light Samsung uygulamasının desteklediği cihazlar: Galaxy S22 / S21 / S20 / S20+ / S20 Ultra / Galaxy S8 / S9 / S10 / S10+ / Note 8 / Note 9 / Note 10 / Note 20 / A52 / A72 / A51 / A71 / A6 / A7 / A8 / A9 / A30 / A50 / A70 / A80 / C5 / C7 / C8 / C9 / M30

Notification light Samsung indir

Notification light OnePlus uygulamasının desteklediği cihazlar:  OnePlus 10 / OnePlus 9 / OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro / OnePlus 8T / OnePlus Nord (denenmemiş) / OnePlus 7 (denenmemiş) / OnePlus 6 (denenmemiş)

Notification light OnePlus indir

Notification light Pixel uygulamasının desteklediği cihazlar: Pixel 6 / Pixel 5 / Pixel 4a

Notification light Pixel indir

Notification light Diğer Android Telefonlar için indir

Ön Kamera Çevresini Bildirim Işığı Yapma

  • Yukarıda paylaştığımız linklerden cihazına uygun olan uygulamayı indirin.
  • Uygulama Türkçe dil desteğine sahiptir. İlk açılışta gerekli izinleri verin ve hangi uygulamalar için Bildirim ışığı ayarlamak istediğinizi seçin.
  • Artık seçmiş olduğunuz uygulamalardan bildirim geldiği zaman, ön kameranızın çevresinde ışık yanıp sönecektir.

notification light ayarlar 1

Paylaş.

Bir yorum yap...