Ana sayfa BLOG Wi-Fi Şifresini QR Kodla Paylaşma

Wi-Fi Şifresini QR Kodla Paylaşma [Uygulamasız]

0

Android 10 ve Android 11 ile birlikte artık Wi-Fi şifresini 3. parti uygulamaya gerek kalmadan QR Koda çevirebilir ve paylaşabilirsiniz. Biz bu yazımızda Android 11 işletim sistemi kullanan Samsung telefonda Wi-Fi şifresini qr koda çevirme ve paylaşma işlemini anlatacağız. Tabi bu işlemi diğer Android telefonlarda da benzer şekilde yapabilirsiniz.

Wi-Fi şifreleri genelde karmaşık harf ve rakamlardan oluşmaktadır. Ayrıca wi-fi şifresini akılda tutmak ve söylemek bazen zor olabilmektedir. Neyse ki artık Android telefonlarda basit bir kaç adımla wi-fi şifresini qr koda çevirebilir ve paylaşabilirsiniz. Gelin şimdi bu işlemleri resimli olarak adım adım anlatalım.

Wi-Fi Şifresini QR Koda Çevirme ve Paylaşma

  • Telefonunuzda Ayarlar uygulamasını açın.
  • Bağlantılar seçeneğini seçin.
  • Wi-Fi seçeneğini seçin.
  • Açılan ekranda bağlı olduğunuz Wi-Fi ağını seçin.
  • Wi-Fi ağının yanında bulunan dişli çark simgesine dokunun.

baglantilar wi fi ayarlar

  • Ekranın altında yer alan QR Kodu seçeneğini seçin.
  • Açılan ekrandaki QR Kodu arkadaşlarınıza direk okutabilir, QR kodu telefonunuza fotoğraf olarak kaydedebilir veya Paylaş diyerek Wi-Fi şifresini QR kod olarak Whatsapp, Signal, Telegram, mail vb. üzerinden gönderebilirsiniz.

wifi sifresini qr koda cevirme

Wi-Fi şifresinin QR Kodla paylaşmanın en güzel yanı, QR kodu okutan kişinin şifre girmesine gerek olmamasıdır. QR kodu okutan kişi paylaştığınız wi-fi ağına direk olarak bağlanabilir.

Wi-Fi QR Kodu Nasıl Okutulur?

Wi-Fi ağının QR Kodunu okutmak için farklı yollar kullanabilirsiniz. Telefonunuzun kamera uygulaması QR kod okuma özelliğine sahipse kamera uygulaması ile QR Kodu okutabilirsiniz. QR Kod okuma uygulamaları kullanabilirsiniz. Veya Telefonunuzda Ayarlar > Bağlantılar > Wi-Fi yolunu izleyip ekranın sağ üst köşesindeki QR Kod okuma simgesine dokunabilirsiniz.

samsung wifi qr kod okutma

Eğer QR kod okumayı bilmiyorsanız Telefonda QR Kod Nasıl Okutulur? yazımız size yardımcı olacaktır.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın