Whatsapp, beta aşamasında yeni metin biçimlendirme özelliği üzerinde çalışıyor. Bildiğiniz gibi şuan WhatsApp’ta kalın, italik, üstü çizgili ve aralıklı yazma seçenekleri bulunuyor ve yakın zamanda bunlara yenileri eklenecek. Gelin detaylara bakalım.

WhatsApp yeni şekilli yazı fontlarına kavuşuyor

WhatsApp güncellemelerini yakından takip eden ve beta aşamasındaki özellikleri paylaşan WABetaInfo.com sitesi, WhatsApp’ın yeni fontlar üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. 2016 yılında metin biçimlendirme özelliğiyle kalın, italik ve üstü çizik yazı yazma özelliğini kullanıma sunan WhatsApp şimdi yeni font seçenekleri üzerinde çalışıyor.

Yeni güncellemeyle birlikte Android ve iOS’taki WhatsApp kullanıcıları, mesajın bir bölümünü vurgulamak için > (büyüktür işareti) işaretini, madde işaretli listeler oluşturmak için ise – (eksi) veya * (yıldız/çarpı) işaretini kullanabilecekler. Aşağıdaki ekran görüntüsünde özelliğin nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

WhatsApp yazı biçimi

Bu yeni metin biçimlendirme seçenekleri şu anda WhatsApp beta uygulamasının Android 2.24.2.9 sürümünde ve iOS 23.21.1.75 sürümünde test ediliyor. Yeni özelliğin yakın zamanda tüm kullanıcılar için kullanıma sunulmasını bekliyoruz.

İlginizi çekebilir: Whatsapp kalın/italik/üstü çizgili yazı nasıl yazılır?

Paylaş

Yorumdan çık