Whatsapp yazdığınız mesajlara farklı bir etki sunmanız için size kalın, italik, üstü çizgili ve tek aralıklı mesaj yazma imkanı sunmaktadır. Yazımızın başlığı whatsapp kalın yazma olsa da burada, kalın, italik, üstü çizik ve aralıklı mesaj yazma nasıl yapılır iki farklı yöntem ile anlatacağız.

Android ve iPhone kullanıcıları Whatsapp’ta mesaj yazarken, kalın yazı, italik yazı, üstü çizgili yazı ve aralıklı yazı şeklinde mesajlarını yazabilirler. Bu şekilde mesaj yazmak için yazdığınız mesajın başına ve sonuna bazı karakterler koymanız gerekiyor. Diğer bir yöntem ise mesajı seçip menüden kalın, italik, üstü çizgili veya tek aralıklı seçeneklerini seçmektir. Şimdi gelin sırasıyla bunları anlatalım.

Whatsapp Kalın Yazma

Mesajınızı kalın yazmak için metnin önüne ve arkasına yıldız * ekleyin: *metin*

Whatsapp İtalik Yazma

Mesajınızı italik yazmak için metnin önüne ve arkasına alt çizgi _ ekleyin: _metin_

Whatsapp Üstü Çizgili Yazma

Mesajınızı üstü çizili yazmak için metnin önüne ve arkasına yaklaşık işareti ~ ekleyin: ~metin~

Whatsapp Aralıklı Yazma

Mesajınızı tek aralıklı yazmak için metnin önüne ve arkasına üç adet ters kesme işareti ekleyin: “`metin“`

Yukarıda anlattığımız gibi kalın, italik, üstü çizgili veya aralıklı yazmak için belirli işaretler kullanabileceğiniz gibi göndereceğiniz mesajı seçip … üç noktaya dokunup açılan menüden Kalın, İtalik, Üstü Çizgili veya Tek aralıklı seçeneklerini seçerek de şekilde mesaj yazma işlemini yapabilirsiniz.

whatsapp kalin italik ustu cizgili yazma

iPhone‘da metni seçip açılan menüden B_I_U’ya dokunun. Ardından Kalın, İtalik, Üstü çizili ve Tek aralıklı seçeneklerinden istediğinizi seçin.

Paylaş

Yorumdan çık