Whatsapp Gizli Kod özelliğini duyurdu. Whatsapp yakın zamanda, sizin için özel sohbetlerinize başkaları erişemesin diye Sohbet Kilidi özelliğini getirmişti. Sohbet kilidini uyguladığınız sohbetleriniz Kilitlenmiş Sohbetler altında yer alıyor ve bunlara erişmek için telefona parmak izinizi okutmanız veya telefon şifrenizi girmeniz isteniyordu. Ancak bu durum gizlilik zafiyetine neden oluyordu. Şirket bugün Sohbet Kilidine Gizli Kod özelliği getirdiğini duyurdu.

Whatsapp resmi blogundan yaptığı açıklamada “Sohbet Kilidiyle koruma altına aldığınız konuşmaları korumanın ve birisi telefonunuza erişebildiğinde veya telefonunuzu bir başkasıyla paylaştığınızda bu sohbetlerin bulunmasını zorlaştırmanın ek bir yolu olan gizli kodu kullanıma sunuyoruz.” dedi.

Whatsapp Gizli Kod nedir?

Gizli kod sayesinde artık kilitli sohbetlerinize ekstra bir gizlilik katmanı eklemek için telefonunuzun kilidini açarken kullandığınızdan farklı benzersiz bir şifre belirleyebileceksiniz. Kilitli Sohbetlerinizin sadece gizli kodunuz arama çubuğuna yazıldığında ortaya çıkması için, Kilitli Sohbetler klasörünü sohbet listenizden gizleyebileceksiniz. Dilerseniz sohbet listenizde görünmeye devam etmesini de seçebilirsiniz.

Whatsapp Sohbet Kilidi Kullanımı [Mesajlara Şifre ile Erişim]

Bununla birlikte kilitlemek istediğiniz yeni bir sohbet olduğunda, artık sohbetin ayarlarına gitmek yerine kilitlemek için sohbete uzun basarak da bu işlemi yapabilirsiniz.

Gizli kod özelliği kademeli olarak kullanıma sunuldu. Whatsapp yaptığı açıklamada yakın zamanda özelliğin tüm kullanıcılara ulaşacağını belirtti.

Paylaş

Yorumdan çık