Whatsapp sohbet kilidi özelliği ile sizin için özel olan sohbetlerinizi kilitleyebilir ve bu sohbetlere erişebilmek için parola, parmak izi veya FaceID doğrulamasını zorunlu hale getirebilirsiniz. Whatsapp’ın Android ve iPhone sürümüne gelen sohbet kilidi özelliği sayesinde sohbetlerinizi artık şifreleyebilirsiniz. Gizli sohbetleriniz Kilitli Sohbetler sekmesinde yer alır ve buradaki konuşmalara erişebilmek için parmak izinizi veya FaceID’yi kullanmanız gerekir. Ayrıca bu konuşmalarla gelen fotoğraf, video gibi medyalar telefon galerinize kaydedilmez. Gelin şimdi Whatsapp sohbet kilidi nasıl kullanılır resimli olarak anlatalım.

Whatsapp gizliliğe önem veren kişileri oldukça memnun edecek olan Sohbet Kilidi özelliğini sonunda Android ve iPhone kullanıcılarının kullanımına sundu. Sohbet Kilidi özelliği sayesinde istediğiniz konuşmaları, kilitli sohbet olarak belirleyebilirsiniz. Kilitlenmiş sohbetlere erişim için parola, parmak izi veya FaceID doğrulaması yapmanız gerekir. Kilitli sohbet olarak işaretlediğiniz birinden mesaj geldiği zaman, bildirim ekranında mesajı gönderen kişi ve mesaj içeriği gözükmez. Bunun yerine Whatsapp: 1 yeni mesaj şeklinde bildirim alırsınız. Kilitli sohbete gelen medyalar telefonunuzun Galerisine kaydedilmez. Kişiler için kilitli sohbet özelliğini kullanabileceğiniz gibi grup sohbetlerini ve sessize alınmış sohbetleri de kilitleyebilirsiniz. Ancak gelen aramalar kilitlenmez. Ayrıca bağlı cihazlarda (masaüstü vb.) sohbet kilidi çalışmaz. Bununla birlikte bir sohbeti kilitlediğinizde karşı taraf sohbeti kilitlediğinizi bilmez. Gelin şimdi whatsapp’ta bir sohbet nasıl kilitlenir resimli olarak anlatalım.

Whatsapp Sohbet Kilitleme Nasıl Yapılır?

  • Kilitlemek istediğiniz sohbeti açın ve sohbet ekranında üstte yer alan Kişi/Grup ismine dokunun.
  • Açılan ekranda Sohbet Kilidi seçeneğine dokunun.
  • Açılan ekranda “Bu sohbeti parmak izi ile kilitle” seçeneğini aktif hale getirin. Telefonunuzda FaceID varsa bu alanda “FaceID”yi, telefonunuzda FaceID veya parmak izi yoksa “Parola” seçeneğini aktifleştirebilirsiniz.whatsapp sohbet kilidi etkinlestirme

Kilitli Sohbetlere erişmek için Whatsapp Sohbetler sekmesinde ekranı aşağı doğru kaydırdığınızda en üstte Kilitli Sohbetleri görebilirsiniz. Kilitli Sohbetlere dokunun ve parmak izi/FaceID/Parola ile doğrulama yapın. Artık kilitli sohbetlerinize erişebilir ve mesaj gönderebilirsiniz.

whatsapp kilitlenmis sohbetler

Whatsapp Sohbet Kilidi Kaldırma Nasıl Yapılır?

  • Kilidini kaldırmak istediğiniz sohbeti açın ve sohbet ekranında üstte yer alan Kişi/Grup ismine dokunun.
  • Açılan ekranda Sohbet Kilidi seçeneğine dokunun.
  • Açılan ekranda “Bu sohbeti parmak izi ile kilitle” seçeneğini pasif hale getirin.

Whatsapp sohbet kilidi hakkında merak ettiğiniz soruları bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık