Geçtiğimiz günlerde Whatsapp’ın HD fotoğraf gönderme özelliğine kavuşacağı haberini sizlerle paylaşmış ve yakın zamanda bu özelliğin videolar için de geçerli olacağını belirtmiştik. Yıl 2023 ve dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamasının HD fotoğraf ve video gönderme özelliğinin olmaması büyük bir eksiklikti. Nihayet bugünden itibaren Whatsapp HD video gönderme özelliğine de kavuştu.

Whatsapp bugünden itibaren HD video gönderme özelliğini kullanıma sundu. Özellik hem iOS hem de Android cihazlara gelecek. Ancak her zaman olduğu gibi özellik kademeli olarak dağıtılıyor. Yani özelliği henüz göremiyorsanız biraz daha beklemeniz gerekebilir. HD video gönderme özelliğini kullanabilmek için Whatsapp uygulamanızı güncellemeyi unutmayın.

Yeni gelecek bu özellik sayesinde, (isteğe bağlı olarak) eskiden tek seçenek olan 480p video kalitesinden 720p‘ye kadar videolar paylaşabileceksiniz. Bunu kullanmak için, paylaşmak istediğiniz videoyu veya videoları seçin, ekranın üst kısmındaki yeni HD düğmesine dokunun ve ardından, açılan iletişim kutusunda Standart Kalitede mi yoksa HD Kalitede mi (diğer adıyla 480p veya 720p) paylaşmak istediğinizi onaylayın. Video kalitesine karar vermenize yardımcı olmak için ilgili dosya boyutlarını da görebileceksiniz.

Bir HD videonun alıcısı, üzerinde bir HD rozeti görecek. HD fotoğraflarda olduğu gibi, WhatsApp’ta paylaşılan HD videolar da uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır.

Paylaş

Yorumdan çık