Whatsapp artık kullanıcıların HD kalitede fotoğraf göndermesine izin verecek. Bildiğiniz gibi Whatsapp ile fotoğraf, video, belge göndermek mümkün. Ancak whatsapp ile bir fotoğraf gönderdiğiniz zaman, fotoğraf sıkıştırılıyor ve görüntü kalitesi düşerek gönderiliyor. Birçok kullanıcı bu durumdan şikayetçi. Neyse ki Whatsapp yeni bir güncelleme hazırlığında. Yeni güncellemeyle gelecek olan WhatsApp özelliği, kullanıcıların daha yüksek kaliteli görüntüler göndermesine olanak tanıyor ve yakında aynı şeyi videolar için de yapacak.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in Instagram yayın kanalında ve bir Facebook gönderisinde paylaştığı duyuruya göre WhatsApp, kullanıcıların mesajlaşma uygulamasıyla HD fotoğraflar paylaşmasına imkan tanıyan bir güncellemeye kavuşuyor. Kullanıcıların, arkadaşları ve aileleriyle paylaştıkları fotoğrafların yüksek çözünürlüğünü korumalarına olanak tanıyan özellik, daha önce belirli kullanıcılarla beta testindeydi. Bu yazın başlarında kullanıcılar, WhatsApp’ın Android beta sürümü ve iOS’taki TestFlight uygulaması aracılığıyla sunulan seçeneği fark etti ve bu güncellemenin herkese yaklaştığını gösteriyor.

Whatsapp’ta HD Fotoğraf Nasıl Gönderilir?

Yeni özelliğe erişmek için önce uygulamanızı en son sürüme güncellemeniz gerekir. Whatsapp’ı güncelledikten sonra, fotoğraf paylaşım ekranının üst kısmında, döndürme, fotoğrafa metin ve çıkartma ekleme gibi diğer resim düzenleme araçlarının yanında yeni bir “HD” düğmesi göreceksiniz. HD düğmesine dokunduğunuzda, fotoğraf kalitesini seçmenizi sağlayan yeni bir açılır pencere görünecektir. Varsayılan olarak Standart Kalite seçilidir. WhatsApp, bu seçimin fotoğraf paylaşmanın hızlı ve güvenilir kalmasını sağlamak için yapıldığını söylüyor. Fotoğrafın yüksek çözünürlüklü sürümünü korumak için HD kalitesini seçebilirsiniz.

whatsapp hd fotograf gonderme

Karşı tarafa HD seçeneğiyle bir fotoğraf gönderdiğinizde gönderilen fotoğrafın altında HD ibaresi yer alır. Fotoğrafı alan kişinin interneti yavaş bantsa, fotoğrafın düşük kaliteli versiyonunu telefonuna yükleyebilir. Diğer Whatsapp gönderilerinde olduğu gibi HD fotoğraflar da uçtan uca şifrelenmektedir.

whatsapp hd fotograf

Meta, HD fotoğraflar özelliğinin önümüzdeki birkaç hafta içinde küresel kullanıcılara sunulacağını ve ardından HD videolar için desteğin de geleceğini söylüyor.

Paylaş

Yorumdan çık