Whatsapp kullanıcılarının sıklıkla karşılaştıkları sorunlardan biri whatsapp bildirim gelmiyor sorunudur. Bu yazımızda whatsapp bildirim gelmeme sorunun çözüm yollarını anlatacağız.

Whatsapp bildirimlerinin gelmemesinin birkaç farklı nedeni olabilir. Onun için sizlere adım adın çözüm yollarını anlatacağız. Her bir maddede anlatılanı deneyin ve eğer çözüm olmazsa bir sonraki çözüm yolunu deneyin.

Eğer whatsapp bildirimleri geliyor ancak bildirim sesi gelmiyorsa Whatsapp Bildirim Sesi Gelmiyor yazımıza bakabilirsiniz.

Whatsapp Bildirim Gelmiyor – Çözüm Yolları

  • Telefonunuzu kapatıp açın. Birçok sorun telefonu kapatmakla düzelmektedir. Çözüm olmazsa aşağıdaki çözüm yollarını deneyin.
  • Öncelikle Whatsapp Web veya başka cihazlarınızda oturumunuz açık kaldığı için bildirimleri almıyor olabilirsiniz. Tüm cihazlardan çıkış yapmak için Whatsapp uygulamasını açıp menüden Whatsapp Web seçeneğini seçin ve Tüm Bilgisayarlardan Çık seçeneğini seçin.

tum bilgisayarlardan cik

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümünden Whatsapp Bildirim ayarlarını kontrol edin. Android kullanıcıları Ayarlar > Bildirimler > Whatsapp yolunu izleyip Bildirimlere İzin Ver seçeneğinin aktif olduğunu kontrol etsinler. Ayrıca aynı sayfada yer alan Sessizce göster seçeneğinin de pasif olması lazım. iPhone kullanıcıları ise Ayarlar > Bildirimler > Whatsapp yolunu izleyip Bildirimlere İzin Ver seçeneğini izlesinler.
  • iPhone kullanıcıları için bir diğer çözüm yolu ise Whatsapp uygulamasını açıp Ayarlar bölümünden Bildirimler seçeneğini seçin. Sayfanın en altında yer alan Bildirim Ayarlarını Sıfırla seçeneğini seçin.

whatsapp bildirim ayarlarini sifirla iphon

  • Bazı kullanıcılar wifi ağındayken sorun yaşamamakta ancak mobil veri kullanırken whatsapp bildirim sorunu yaşıyorlar. Bunun Ayarlar > Bağlantılar > Veri Kullanımı yolunu izleyin. Mobil Veri Kullanımı seçeneğini seçin. Uygulamalardan Whatsapp’ı seçin ve Arka Planda Veri Kullanımına İzin Ver seçeneğini aktif hale getirin. Ayrıca Veri Tasarrufu etkinken Whatsapp bildirimlerini alabilmek için Kısıtlanmış veri kullanımına izin ver seçeneğini de aktif hale getirin.

whatsapp arkaplanda veri kullanimina izin ver

  • Whatsapp bildirim gelmeme sorununa sebep olan şeylerden biri de batarya, ram ve veri tasarrufu sağlayan uygulamalardır. Örneğin Greenify gibi uygulamalar kullanıyorsanız sorun bundan kaynaklanıyor olabilir. Bunun için bu tür uygulamaları telefonunuzdan kaldırın.
  • Son olarak Whatsapp uygulamasını telefonunuzdan kaldırıp tekrar yükleyin.

Whatsapp bildirim gelmiyor sorununa yukarıdaki saydığımız çözüm yollarından biri çare olacaktır. Eğer halen sorun yaşıyorsanız veya bulduğunuz farklı bir çözüm yolu varsa yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Paylaş

Leave A Reply