Türk Telekom arama yönlendirme nasıl yapılır? Türk Telekom arama yönlendirme konusunda kullanıcılarına kapsamlı seçenekler sunmaktadır. Türk Telekom kullanıcıları, sürekli çağrı yönlendirme, meşgulken arama yönlendirme, ulaşılamadığında arama yönlendirme, cevap verilmediğinde arama yönlendirme gibi farklı durumlar için arama yönlendirme yapabilmektedirler. Gelin şimdi türk telekom arama yönlendirme nasıl yapılır? tüm detaylarıyla anlatalım.

Türk Telekom Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom kullanıcıları, sms göndererek, mobil web sayfasından, online işlemler uygulamasından, telefonun ayarlar kısmından veya telefonun arama ekranına yazacakları kodlar ile arama yönlendirme yapabilirler. Telesekreter ve çağrı yönlendirme hizmeti aynı anda kullanılamaz.

Arama Ekranına Kod Girerek Arama Yönlendirme

Telefonun arama ekranında arama yönlendirme kodlarını çalıştırarak arama yönlendirme işlemini, her koşulda, meşgulken, telefona ulaşılamadığında, aramaya cevap verilemediğinde gibi farklı durumlar için ayarlayabilirsiniz.

Her Koşulda Arama Yönlendirme

Arama ekranında **21*YonlendirilecekNumara# yazıp arama tuşuna basınız. Örnek: **21*05320000000#

Telefonunuz Meşgulken Arama Yönlendirme

Arama ekranında **67*YonlendirilecekNumara# yazıp arama tuşuna basınız. Örnek: Örnek: **67*05320000000#

Telefona Ulaşılamadığında Arama Yönlendirme

**62*YonlendirilecekNumara# yazıp arama tuşuna basınız. Örnek: Örnek: **62*05320000000#

Aramaya Cevap Verilmediğinde Arama Yönlendirme

Arama ekranında **61*YonlendirilecekNumara# yazıp arama tuşuna basınız. Cevap verememe durumu 5-30 saniye arasında ayarlanabilmektedir. Eğer telefonunuza gelen bir çağrıya 10 saniye içinde cevap vermemeniz durumunda aramanın yönlendirilmesini istiyorsanız; arama ekranında **61*YonlendirilecekNumara**10# yazıp arama tuşuna basınız.

Sms ile Arama Yönlendirme

Her koşulda arama yönlendirme yapmak için: “UY YonlendirilecekNumara” yazıp 9244‘ye mesaj gönderin. Örnek: UY 05550000000

Türk Telekom Web Sayfasından Arama Yönlendirme

Web sayfasının üst kısmında yer alan menüden Abonelik ve Hat İşlemlerim seçeneğini seçip Uzaktan Yönlendir menüsünü kullanarak çağrı yönlendirme yapabilirsiniz.

Online İşlemler Uygulamasıyla Arama Yönlendirme

Daha fazla menüsünde yer alan Arama, Fatura, TL Servisleri kısmında bulunan Numaraya Yönlendirme menüsünü kullanarak arama yönlendirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonun Ayarlarını Kullanarak Arama Yönlendirme

Arama yönlendirme hakkında daha önce detaylı şekilde hazırladığımız yazılara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz:
Samsung Arama Yönlendirme
iPhone Arama Yönlendirme
Oppo Arama Yönlendirme
Huawei Arama Yönlendirme
Xiaomi Arama Yönlendirme

Türk Telekom Arama Yönlendirme İptal Etme

Her Koşulda arama yönlendirme iptali için: ##21#

Meşgulken arama yönlendirme iptali için: ##67#

Ulaşılamadığında arama yönlendirme iptali için: ##62#

Cevap verilemediğinde arama yönlendirme iptali için: ##61# kodunu arama ekranına yazmanız gerekmektedir.

Türk Telekom Arama Yönlendirme Ücreti

Yönlendirme yapan kişi, arayan kişiyi arıyormuş gibi ücretlendirilir. Yönlendirme yapan kişinin her yöne dakikaları varsa, görüşmeler her yöne dakikalarından düşer. Yönlendirilen kişi ise aradığı kişiyi arıyormuş gibi ücretlendirilir.

Yurtdışında çağrı yönlendirme işlemi her koşulda yönlendirme şeklinde yapılırsa, abone yurtiçinde iken yönlendirilen numarayı arıyormuş gibi ücretlendirilir. Ancak meşgul, ulaşılamama veya cevap verilmeme durumlarında yönlendirme yapılırsa, abone yurt dışını aramış gibi ücretlendirilir.

Paylaş

Yorumdan çık