Ana sayfa Kategoriler Operatörler Türk Telekom Arama Yönlendirme

Türk Telekom Arama Yönlendirme

0

Türk Telekom arama yönlendirme konusunda müşterilerine kapsamlı seçenekler sunmaktadır. Türk Telekom müşterileri, sürekli çağrı yönlendirme, meşkulken arama yönlendirme, ulaşılamadığında arama yönlendirme, cevap verilmediğinde arama yönlendirme gibi farklı durumlarda arama yönlendirme yapabilmektedirler.

Her Koşulda Arama Yönlendirme için: arama ekranında **21*YonlendirilecekNumara# yazıp arama tuşuna basınız. Örneğin **21*05320000000#

Her koşulda arama yönlendirme için diğer bir yöntem: “UY YonlendirilecekNumara” yazıp 9244‘ye mesaj gönderebilirsiniz. Örneğin: UY 05320000000

Telefonunuz meşgulken arayan kişileri yönlendirmek için: Arama ekranında **67*YonlendirilecekNumara# yazıp arama tuşuna basınız.

Telefonunuza ulaşılamadığında arama yönlendirme için: **62*YonlendirilecekNumara# yazıp arama tuşuna basınız.

Aramaya cevap veremediğiniz durumlarda arama yönlendirme için: Arama ekranında **61*YonlendirilecekNumara# yazıp arama tuşuna basınız. Cevap verememe durumu 5-30 saniye arasında ayarlanabilmektedir. Eğer telefonunuza gelen bir çağrıya 10 saniye içinde cevap vermemeniz durumunda aramanın yönlendirilmesini istiyorsanız; arama ekranında **61*YonlendirilecekNumara**10# yazıp arama tuşuna basınız.

Yukarıdaki anlatmış olduğumuz arama yönlendirme işlemlerini ayrıca, Türk Telekom müşteri hizmetlerinden veya Türk Telekom online işlemlerden gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom Arama Yönlendirme İptali için arama ekranında aşağıdaki kodları yazıp arama tuşuna basmanız yeterlidir.

Her Koşulda arama yönlendirme iptali için: ##21#

Meşgulken arama yönlendirme iptali için: ##67#

Ulaşılamadığında arama yönlendirme iptali için: ##62#

Cevap verilemediğinde arama yönlendirme iptali için: ##61#

Türk Telekom müşterileri hiç bir ek ücret ödemeden arama yönlendirme yapabilirler. Arayan kişi de aradığı kişiye göre ücretlendirilir. Arayan kişinin her yöne dakikaları varsa her yöne dakikalarından düşer. Yurtdışında da arama yönlendirme işlemini yapabilirsiniz. Eğer her koşulda arama yönlendirme yaparsanız yine sizi arayan kişi her yöne dakikalarını kullanarak yönlendirdiğiniz numarayı aramış olur. Ancak Meşgulken, ulaşılamadığında veya cevap verilememe gibi koşullar için arama yönlendirmesi yapmışsanız arayan kişi yurtdışını arıyor gibi ücretlendirilir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın