Oppo telefonlarda bulunan Arama Yönlendirme özelliği sayesinde telefonunuza gelen çağrıları başka bir telefona yönlendirebilirsiniz. Telefona gelen tüm çağrıları yönlendirebileceğiniz gibi sadece meşgul olduğunda, ulaşılamadığında veya yanıtlanmadığında yönlendirme işlemini yapabilirsiniz.

Oppo Arama Yönlendirme

Ayarlar > Sistem Uygulamaları > Çağrı > Operatörün Çağrı ile İlgili Ayarları > Çağrı Yönlendirme yolunu izleyin ve Her Zaman Yönlendir seçeneğini seçin. Açılan ekranda numaranızı yönlendirmek istediğiniz numarayı girin ve Etkinleştir seçeneğini seçin. Böylece telefonunuza gelen tüm çağrılar, girmiş olduğunuz numaraya yönlendirilecektir.

Telefon Meşgul Olduğunda Çağrı Yönlendirme

Telefonla konuşurken yani meşgulken sizi biri aradığında başka bir numaraya yönlenmesini istiyorsanız bu ayarı yapabilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Sistem Uygulamaları > Çağrı > Operatörün Çağrı ile İlgili Ayarları > Çağrı Yönlendirme yolunu izleyin ve Meşgul Olduğunda Yönlendir seçeneğini seçin.

Arama Yanıtlanmadığında Yönlendirme

Sizi arayan bir kişinin aramasını cevaplayamadığınız zaman, arayan kişinin başka bir numaraya yönlendirilmesini istiyorsanız bu ayarı aktifleştirebilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Sistem Uygulamaları > Çağrı > Operatörün Çağrı ile İlgili Ayarları > Çağrı Yönlendirme yolunu izleyin ve Yanıtlanmadığında Yönlendir seçeneğini seçin.

Telefonunuza Ulaşılamadığında Arama Yönlendirme

Telefonunuz kapalıysa veya ulaşılamıyorsa sizi arayan kişilerin başka bir numaraya yönlendirilmesini istiyorsanız bu ayarı yapabilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Sistem Uygulamaları > Çağrı > Operatörün Çağrı ile İlgili Ayarları > Çağrı Yönlendirme yolunu izleyin ve Ulaşılamadığında Yönlendir seçeneğini seçin.

Oppo telefonlarda arama yönlendirme işlemini bu şekilde yapabilirsiniz. Arama yönlendirme ile ilgili sorularını yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş

3 yorum

Yorumdan çık