Apple geçtiğimiz günlerde merakla beklenen sanal gerçeklik başlığı Apple Vision Pro‘yu tanıtmıştı. YouTube, Netflix ve TikTok gibi popüler video platformlarının henüz buna uygun bir uygulamasının olmaması ise hayal kırıklığına neden olmuştu. TikTok hızlı davrandı ve uygulamasını duyurdu.

TikTok, Apple Vision Pro uygulamasını duyurdu

Apple Vision Pro, büyük beklentilerle geldi. Oldukça gelişmiş bir cihaz olan Vision Pro’nun en büyük eksikliğiyse üçüncü parti uygulamaların henüz buna hazırlıklı olmamasıydı. YouTube, ilk başta tepkisiz kalsa da geçtiğimiz günlerde bunun üzerinde çalıştığını duyurdu. YouTube’un en büyük rakibi TikTok ise bugün X üzerinden Apple Vision Pro için geliştirilen uygulamasını duyurdu.

TikTok’un, Apple Vision Pro uygulamasını henüz test edemedik ve sonuçlar nasıl olacak biz de merak içindeyiz. Mekansal bir deneyim sunan Vision Pro ile TikTok neler sunacak? ve amaca uygun olacak mı? bekleyip göreceğiz.

YouTube ve özellikle Netflix de kısa sürede Apple Vision Pro için uygulama geliştirmesini ve buna uygun içeriklerin geliştirilmesini bekliyoruz. 15 saniyelik TikTok videolarının dışında buna özel bir film izlemek gerçekten farklı bir deneyim olabilir.

Apple Vision Pro hakkında sizlerin görüşleri neler?

Paylaş

Yorumdan çık