Apple’ın merakla beklenen sanal gerçeklik gözlüğü Apple Vision Pro satışa sunuldu. Cihazın başlangıç fiyatı beklendiği gibi 3.499$ olarak açıklandı. Gelin detaylara bakalım.

Apple’ın uzaysal bilgisayarı diye tanımlanan gözlüğü Apple Vision Pro, başarılı bir ön sipariş sürecinin ardından nihayet satışa sunuldu. Cihaz şimdilik sadece ABD’de satışa sunuldu ve yakın zaman Türkiye’de de satışa sunulmasını bekliyoruz. Cihaz 256GB, 512 GB ve 1 TB olmak üzere üç farklı depolama alanı seçeneği sunuyor. Bunlar sırasıyla 3.499$, 3.699$ ve 3.899$ fiyat etiketine sahip.

Apple Vision Pro nasıl sipariş ediliyor?

Apple Vision Pro’yu sipariş etmek çokta kolay değil. Öncelikle FaceID özelliğine sahip bir iPhone modeline sahip olmanız gerekiyor. Sipariş vermek için öncelikle iPhone’unuzu kullanarak başınızı ölçmeniz gerekiyor. Telefonunuzdaki Face ID ToF tarayıcıyı kullanarak, doğru ölçümler yapmak ve Işık Mührü ile kafa bantlarının boyutunu belirlemek için telefonu başınızın etrafında döndürmeniz isteniyor. Bu, kulaklığı takarken rahat etmeniz için önemlidir. Apple Vision Pro sipariş sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Siparişin ikinci adımında ise numaralı bir gözlük kullanıyorsanız bunun bilgilerini girmeniz isteniyor. Optik lensler Zeiss tarafından sağlanıyor ve okuyucular ve reçeteli gözlükler için iki farklı model sunuluyor. İlki için standart fiyata ek olarak 99$, reçeteli lens için ek olarak 149$ ödeme yapmanız gerekiyor.

Bununla birlikte Apple Vision Pro’yu satın almadan önce deneme yapabiliyorsunuz. Bunun için Apple’ın resmi internet sitesinden randevu almanız gerekiyor. İlk yoğun satışın ardından işlerin daha iyi ilerleyeceğini düşünüyoruz.

Apple, Arcade oyunları da dahil olmak üzere Vision Pro için halihazırda 600’den fazla uygulamanın mevcut olduğunu söyledi. VR başlıklarını destekleyen üçüncü taraf oyunlar da, Sanal Ekran özelliğini kullanarak Mac’te çalışabildiği sürece oynanabilecek.

Bu arada Apple, Vision Pro için iki tanıtım videosu yayınladı. Aşağıdan videoları izleyebilirsiniz.

Apple Vision Pro’nun fiyatı ve özellikleri hakkında sizlerin düşüncesi nedir?

 

Paylaş

Yorumdan çık