Telefonda Silinen Mesajları Fotoğrafları ve Dosyaları Geri Getirme

Android işletim sistemini kullanan cep telefonunuzda silinen mesajları, fotoğrafları, videoları, telefon rehberini veya diğer dosyaları Android Data Recovery isimli program ile geri getirebilirsiniz. Samsung, LG, HTC, Sony, Huawei, Vestel gibi android telefonlarınızda silinen sms, fotoğraf ve diğer dosyaları bu uygulama ile kurtarabilirsiniz.

1. Öncelikle buradan bilgisayarınıza Android Data Recovery programını indirin ve kurun. Sitede Windows ve Mac versiyonlar bulunmaktadır.

2. Telefonunuzun Ayarlar menüsünde Geliştirici Seçenekleri bölümünden  USB Hata Ayıklama seçeneğini aktif hale getirin.

usb-hata-ayiklama

Eğer USB Hata Ayıklama seçeneğini seçemiyorsanız Ayarlar>Telefon Hakkında>Derleme Numarası kısmına gelin ve Derleme Numarasına 7-10 kez üst üste donunun. Bu işlem sonrasında USB Hata Ayıklama bölümü seçilebilir olacaktır. Android versiyonunuza göre USB Hata Ayıklama seçeneğinizi nasıl aktif edeceğiniz program içinde de gösterilmektedir.

3. Bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz Android Data Recovery programını çalıştırın ve USB kablo yardımı ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın.

android-data-recovery-baglanti

4. Program ekranında Start butonuna tıklayın. Gelen ekranda kurtarmak istediğiniz bölümleri seçin. Bu bölümde telefon rehberi, Mesajlar, Fotoğraflar, Whatsapp mesajları, arama geçmişi, video gibi birçok seçenek yer almaktadır.

android-data-recovery-secenek

5. Program silinen mesajları ve diğer dosyaları bulup size gösterecektir. Geri yüklemek istediğiniz dosyaları seçip Recover diyerek geri getirme işlemini tamamlayabilirsiniz. Kurtarma işlemini gerçekleştirdiğiniz dosyaları bilgisayara kaydedebilir ve daha sonra bunları telefonunuza yükleyebilirsiniz.

“Telefonda Silinen Mesajları Fotoğrafları ve Dosyaları Geri Getirme” üzerine 50 yorum

  1. Ben yaptım yuzde yux oldu ama hicbisey göremedim okadar saat te başında bekledim her hangi bir ücret ödemedim ondan olabilir mi lütfen yardımcı olurmusunuz çok önemli ?

    Cevapla
  2. arkadaşlar bende j7 prime var kullandım tl kapandı açıldı bikaç defa sonrada çihazınızı başlatma şifresini giriniz dedi bu başlatma şifresi ne oluyo

    Cevapla
  3. ben yükledim her şey çok güzel gitti telefona bağladım fakat en fazla 1 ay öncesini görebildim yani başka hiç bir şeyi göremedim sizce sebebi nedir zamanın da 1 kaç defa format attık yardımcı olursan sevinirim.

    Cevapla

Yorum yapın