Android işletim sistemini kullanan akıllı telefonlarda silinen mesajları, fotoğrafları, videoları, telefon rehberini veya diğer dosyaları genel adı Android Data Recovery olan programlar ile geri getirebilirsiniz. Samsung, Xiaomi, Oppo, LG, HTC, Sony, Huawei, Vestel gibi android telefonlarınızda silinen sms, fotoğraf ve diğer dosyaları bu uygulamalar ile kurtarabilirsiniz. Yazımızda silinen mesajları ve fotoğrafları geri getirmek için birkaç program önerisi ve bu uygulamaların kullanımını anlatacağız.

Telefonda Silinen Mesajları Fotoğrafları Geri Getirme

  • Telefondan silinen mesajları, fotoğrafları geri getirmek için iMyFone D-Back for Android, Dr.Fone Data Recovery veya EaseUS MobiSaver programlarından birini kullanabilirsiniz. Bu programların çalışma mantığı ve arayüzleri birbirine çok benzemektedir. Bu programlardan birini bilgisayarınıza indirin.
  • Telefonunuzun Ayarlar menüsünde Geliştirici Seçenekleri bölümünden  USB Hata Ayıklama seçeneğini aktif hale getirin. Eğer USB Hata Ayıklama seçeneğini göremiyorsanız, Ayarlar>Telefon Hakkında>Derleme Numarası kısmına gelin ve Derleme Numarasına 7-10 kez üst üste donunun. Bu işlem sonrasında USB Hata Ayıklama bölümü görünür olacaktır. Android versiyonunuza göre USB Hata Ayıklama seçeneğinizi nasıl aktif edeceğiniz program içinde de gösterilmektedir.
  • Bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz Android Data Recovery programını çalıştırın (biz örneğimizde iMyfone’u kullandık.). Telefon rehberini, sms mesajlarını, arama kaydını, fotoğrafları, videoları, belgeleri geri getirmek istiyorsanız Recover Phone Data seçeneğini seçin. Eğer Whatsapp yazışmalarını kurtarmak istiyorsanız Recover Whatsapp Data seçeneğini seçin.imyfone data recovery kurtarma
  • Daha sonra USB kablo yardımı ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın. Program telefonunuzu otomatik olarak tanıyacaktır. Start butonuna tıkayın.

imyfone data recovery baglan

  • Telefonunuz taranacak ve kurtarılacak verileriniz size gösterilecektir. Bu ekrandan Recover diyerek kurtarmak istediğiniz verileri geri getirebilirsiniz.

imyfone data recovery silinen mesajlari geri getirme

NOT: iMyfone ve Dr.Fone programlarının ücretsiz sürümünde, kurtarma ekranında hangi verilerinizin kurtarılabileceği gösterilmektedir, verileri kurtarmak için ücret ödemeniz gerekmektedir. EaseUS programının ise ücretsiz sürümü bulunmaktadır.

Paylaş

50 yorum

  1. Yardım bekleyen bir kul on

    Ben yaptım yuzde yux oldu ama hicbisey göremedim okadar saat te başında bekledim her hangi bir ücret ödemedim ondan olabilir mi lütfen yardımcı olurmusunuz çok önemli ?

  2. arkadaşlar bende j7 prime var kullandım tl kapandı açıldı bikaç defa sonrada çihazınızı başlatma şifresini giriniz dedi bu başlatma şifresi ne oluyo

  3. ben yükledim her şey çok güzel gitti telefona bağladım fakat en fazla 1 ay öncesini görebildim yani başka hiç bir şeyi göremedim sizce sebebi nedir zamanın da 1 kaç defa format attık yardımcı olursan sevinirim.

Yorumdan çık