Telefon meşgulken arayanı görme yani çağrı bekletme nasıl yapılır? bu yazımızda iki farklı yöntemle anlatacağız.

Meşgulken gelen aramaları nasıl görebilirim? sorusu birçok kişi merak edilmektedir. Çağrı bekletme denilen bu özelliği iki farklı şekilde aktifleştirebilirsiniz. Bu özelliğini telefonun Ayarlar kısmından veya arama kısmına yazacağınız kod ile aktifleştirebilirsiniz. Telefonun çağrı bekletme özelliğini açarak meşgulken gelen çağrıları görebilir, aramanızı beklemeye alabilir ve diğer aramayı cevaplayabilirsiniz.

Telefon meşgulken arayanı görme: Kod ile çağrı bekletme

Telefonla konuşurken gelen aramayı görmek için *43# kodunu arama bölümüne yazın. *43# kodu ile iPhone ve Samsung, Xiaomi, Huawei, Oppo, Honor, Realme, General Mobile vb. tüm Android telefonlarda telefon meşgulken arayanı görme özelliğini aktifleştirebilirsiniz. *43# kodunu arama ekranına yazıp arama tuşuna basınca, Çağrı Bekletme hizmeti devreye alınacaktır.

çağrı bekletme kodu

Arama bekletme özelliğinin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için *#43# kodunu, çağrı bekletme özelliğini kapatmak için #43# kodunu aramanız yeterlidir.

Telefon meşgulken arayanı görme: Telefon ayarları

 • Telefon uygulamasını açın ve sağ üst köşede yer alan (…) Ayarlar seçeneğine dokunun.
 • Açılan menüden Ayarlar seçeneğini seçin.
 • Diğer Ayarlar seçeneğini seçin.
 • Açılan sayfada “Arama bekletme” seçeneğini aktif hale getirin.

telefon meşgulken arayanı görme

Telefonun Ayarlar bölümünü kullanarak yukarıda anlattığımız gibi Arama Bekletme özelliğini aktifleştirebilirsiniz. Biz örneğimizde Samsung telefon kullandık ama Huawei, Xiaomi, Oppo, Nokia, LG ve diğer telefonlarda da benzer şekilde telefon meşgulken arayanı görme özelliğini aktifleştirebilirsiniz.

Çağrı bekletme özelliği nedir?

Çağrı bekletme özelliği, telefonla konuşurken gelen aramayı görmenizi sağlar. Bununla birlikte sizi arayan kişi “aradığınız kişi şuan başka biriyle görüşüyor lütfen hattan ayrılmayınız” şeklinde bilgi mesajı duyar. Sinyal sesini aldıktan sonra konuştuğunuz kişiyi beklemeye alabilir ve diğer kişinin çağrısını cevaplayabilirsiniz.

Çağrı bekletme ücretli mi?

Çağrı Bekletme özelliği Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’da ücretsizdir. Bu özellik için ek ücret ödenmez.

iPhone için iPhone’da Telefon Meşgulken Arayanı Görme – Çağrı Bekletme yazımızı okuyabilirsiniz.

Paylaş

79 yorum

 1. ŞEREF GÖKDAL on

  SAMSUNG NOTE 5 VAR-BANKA MÜŞTERİ TEMCİLSİ İLE KONUŞURKEN BANKA SMS ATIYOR BAKIP BİLDİRMEM GEREKİYOR MESAJLARA GİRİYORUM FAKAT ESKI SAYFAYA NASIL DÖNERİM

  • Ekranın en üst kısmı yeşil renklidir, oraya dokunursanız yine arama ekranı gelir. Ayrıca telefonu kulağınıza götürüp konuşmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca Home tuşuna basıp ana ekrana gelebilir, sanki telefon görüşmesi yapmıyormuş gibi tüm menülere girip çıkabilirsiniz.

 2. Merhaba. Konuşma esnasında başka bırı aradıgında gelen sınyal sesını duyuyorlar karşı tarafın bu sesi duymasını nasıl engrelleyebilirim? Yardımcı olursanız cok sevinirim
  (J7 prime)

  • Ömer Faruk Demir on

   Burada yazılanları yaptiniz fakat yinede olmadı ise yapmanız gereken kullandığınız hattın mobil uygulamasini indiriniz ve ayarlar kısmında arama bekletme seçeneğini aktif ettiğiniz zaman sorun düzelmiş olacaktır.

Yorumdan çık