Telefon Meşgulken Arayanı Görme (Çağrı Bekletme) 2023

Telefonla konuşurken gelen aramayı görme yani çağrı bekletme nasıl yapılır bu yazımızda detaylı olarak anlatacağız. Çağrı bekletme özelliğini aktif ederseniz telefonla konuşurken gelen aramayı görebilir ve karşı tarafın “aradığınız kişi şuan başka biriyle görüşüyor lütfen hattan ayrılmayınız” şeklinde bilgilendirme mesajı duymasını sağlarsınız. Sinyal sesini aldıktan sonra konuştuğunuz kişiyi beklemeye alabilir ve diğer kişinin çağrısını cevaplayabilirsiniz.

Çağrı Bekletme özelliğini telefonun ayarlarından aktif edebileceğiniz gibi arama kısmına yazacağınız kod ile de aktif edebilirsiniz. Böylece telefon meşgulken arayanı görebilir, çağrıyı bekletip diğer kişiyle konuşabilirsiniz. Telefonun arama ekranına kod yazarak çağrı bekletme özelliğini aktifleştirebilirsiniz. Çağrı bekletme kodunu kullanarak iPhone, Samsung, Huawei, Xiaomi, Oppo, LG, Realme, Sony, Nokia, General Mobile ve diğer tüm telefonların telefon meşgulken arayanı görme özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

İçindekiler

Kod ile Telefon Meşgulken Arayanı Görme

Telefonla konuşurken gelen aramayı görmek için *43# kodunu arama bölümüne yazın. *43# kodu ile iPhone ve Samsung, Xiaomi, Huawei, Oppo, Honor vb. tüm Android telefonlarda telefon meşgulken arayanı görme özelliğini aktifleştirebilirsiniz.

Arama bekletme özelliğinin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için *#43# kodunu, çağrı bekletme özelliğini kapatmak için #43# kodunu aramanız yeterlidir.

cagri bekletme iphone

Ayarlardan Telefon Meşgulken Arayanı Görme

 • Telefonunuzun Telefon uygulamasını (arama ekranını) açın ve sağ üst köşede yer alan … Ayarlar seçeneğine dokunun.
 • Açılan menüden Ayarlar seçeneğini seçin.
 • Diğer Ayarlar seçeneğini seçin.
 • Açılan sayfada “Arama bekletme” seçeneğini aktif hale getirin.

telefon mesgulken arayani gorme

Telefonun Ayarlar bölümünü kullanarak da yukarıda anlattığımız gibi Arama Bekletme özelliğini aktifleştirebilirsiniz. Biz örneğimizde Samsung telefon kullandık ama Huawei, Xiaomi, Oppo, Nokia, LG ve diğer telefonlarda da aynı şekilde telefon meşgulken arayanı görme özelliğini aktifleştirebilirsiniz. Veya yukarıda paylaştığımız kod ile aynı işlemi yapabilirsiniz.

Çağrı Bekletme özelliği Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’da ücretsizdir. Bunun için ek bir ücret ödenmez.

iPhone için iPhone’da Telefon Meşgulken Arayanı Görme – Çağrı Bekletme yazımızı okuyabilirsiniz.

“Telefon Meşgulken Arayanı Görme (Çağrı Bekletme) 2023” üzerine 79 yorum

 1. SAMSUNG NOTE 5 VAR-BANKA MÜŞTERİ TEMCİLSİ İLE KONUŞURKEN BANKA SMS ATIYOR BAKIP BİLDİRMEM GEREKİYOR MESAJLARA GİRİYORUM FAKAT ESKI SAYFAYA NASIL DÖNERİM

  Cevapla
  • Ekranın en üst kısmı yeşil renklidir, oraya dokunursanız yine arama ekranı gelir. Ayrıca telefonu kulağınıza götürüp konuşmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca Home tuşuna basıp ana ekrana gelebilir, sanki telefon görüşmesi yapmıyormuş gibi tüm menülere girip çıkabilirsiniz.

   Cevapla
 2. Merhaba. Konuşma esnasında başka bırı aradıgında gelen sınyal sesını duyuyorlar karşı tarafın bu sesi duymasını nasıl engrelleyebilirim? Yardımcı olursanız cok sevinirim
  (J7 prime)

  Cevapla
  • Burada yazılanları yaptiniz fakat yinede olmadı ise yapmanız gereken kullandığınız hattın mobil uygulamasini indiriniz ve ayarlar kısmında arama bekletme seçeneğini aktif ettiğiniz zaman sorun düzelmiş olacaktır.

   Cevapla

Yorum yapın