Telefonla konuşurken gelen aramayı görme yani çağrı bekletme nasıl yapılır bu yazımızda detaylı olarak anlatacağız. Çağrı bekletme özelliğini aktif ederseniz, telefonla konuşurken gelen aramayı görebilir ve karşı tarafın “aradığınız kişi şuan başka biriyle görüşüyor lütfen hattan ayrılmayınız” şeklinde bilgilendirme mesajı duymasını sağlarsınız. Sinyal sesini aldıktan sonra konuştuğunuz kişiyi beklemeye alabilir ve diğer kişinin çağrısını cevaplayabilirsiniz. Şimdi gelin telefon meşgulken arayanı görme nasıl yapılır iki farklı yöntemle anlatalım.

Meşgulken gelen aramaları nasıl görebilirim? Telefonun çağrı bekletme özelliğini açarak meşgulken gelen çağrıları görebilir, aramanızı beklemeye alabilir ve diğer aramayı cevaplayabilirsiniz. Çağrı Bekletme özelliğini telefonun Ayarlar kısmından aktif edebileceğiniz gibi arama kısmına yazacağınız kod ile de aktifleştirebilirsiniz. Çağrı bekletme kodunu kullanarak iPhone, Samsung, Huawei, Xiaomi, Oppo, LG, Realme, Sony, Nokia, General Mobile ve diğer tüm telefonların telefon meşgulken arayanı görme özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

Telefon Meşgulken Arayanı Görme Kodu

Telefonla konuşurken gelen aramayı görmek için *43# kodunu arama bölümüne yazın. *43# kodu ile iPhone ve Samsung, Xiaomi, Huawei, Oppo, Honor vb. tüm Android telefonlarda telefon meşgulken arayanı görme özelliğini aktifleştirebilirsiniz. *43# kodunu arama ekranına yazıp arama tuşuna basınca, Çağrı Bekletme hizmeti devreye alınacaktır.

cagri bekletme iphone

Arama bekletme özelliğinin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için *#43# kodunu, çağrı bekletme özelliğini kapatmak için #43# kodunu aramanız yeterlidir.

Telefon Meşgulken Arayanı Görme

 • Telefon uygulamasını (arama ekranını) açın ve sağ üst köşede yer alan … Ayarlar seçeneğine dokunun.
 • Açılan menüden Ayarlar seçeneğini seçin.
 • Diğer Ayarlar seçeneğini seçin.
 • Açılan sayfada “Arama bekletme” seçeneğini aktif hale getirin.

telefon mesgulken arayani gorme

Telefonun Ayarlar bölümünü kullanarak da yukarıda anlattığımız gibi Arama Bekletme özelliğini aktifleştirebilirsiniz. Biz örneğimizde Samsung telefon kullandık ama Huawei, Xiaomi, Oppo, Nokia, LG ve diğer telefonlarda da aynı şekilde telefon meşgulken arayanı görme özelliğini aktifleştirebilirsiniz. Veya yukarıda paylaştığımız kod ile çağrı bekletme özelliğini aktifleştirebilirsiniz.

Çağrı Bekletme Ücretli mi?

Çağrı Bekletme özelliği Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’da ücretsizdir. Bunun için ek bir ücret ödenmez.

iPhone için iPhone’da Telefon Meşgulken Arayanı Görme – Çağrı Bekletme yazımızı okuyabilirsiniz.

Paylaş.

79 yorum

 1. ŞEREF GÖKDAL on

  SAMSUNG NOTE 5 VAR-BANKA MÜŞTERİ TEMCİLSİ İLE KONUŞURKEN BANKA SMS ATIYOR BAKIP BİLDİRMEM GEREKİYOR MESAJLARA GİRİYORUM FAKAT ESKI SAYFAYA NASIL DÖNERİM

  • Ekranın en üst kısmı yeşil renklidir, oraya dokunursanız yine arama ekranı gelir. Ayrıca telefonu kulağınıza götürüp konuşmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca Home tuşuna basıp ana ekrana gelebilir, sanki telefon görüşmesi yapmıyormuş gibi tüm menülere girip çıkabilirsiniz.

 2. Merhaba. Konuşma esnasında başka bırı aradıgında gelen sınyal sesını duyuyorlar karşı tarafın bu sesi duymasını nasıl engrelleyebilirim? Yardımcı olursanız cok sevinirim
  (J7 prime)

  • Ömer Faruk Demir on

   Burada yazılanları yaptiniz fakat yinede olmadı ise yapmanız gereken kullandığınız hattın mobil uygulamasini indiriniz ve ayarlar kısmında arama bekletme seçeneğini aktif ettiğiniz zaman sorun düzelmiş olacaktır.

Yorum Yap