iPhone’da arama bekletme özelliğini aktif ederseniz, telefon görüşmesi yaptığınız anda biri sizi ararsa o kişiyi görürsünüz ve isterseniz çağrıyı bekletip diğer arayan kişiye cevap verebilirsiniz. Ayrıca çağrı bekletme özelliğini kullanarak görüşmeyi konferans görüşmesine de çevirebilirsiniz. Gelin şimdi iPhone’da telefonla konuşurken gelen aramayı görme nasıl yapılır resimli olarak anlatalım.

iPhone’da Telefon Meşgulken Arayanı Görme

iPhone’da telefon meşgulken arayanı görmek için öncelikte Ayarlar bölümünden bu özelliği aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Arama Bekletme özelliğini açmak için Ayarlar > Telefon > Arama Bekletme yolunu izleyin ve Arama Bekletme özelliğini aktif hale getirin.

iphone arama bekletme

Arama bekletme özelliğini aktifleştirmek için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise arama ekranında *43# kodunu aramaktır.

iPhone’da çağrı bekletme özelliğini aktif ederseniz, telefonla konuşurken biri sizi aradığı zaman, arayan kişiye “aradığınız kişi şuan başka bir kişiyle görüşüyor lütfen hattan ayrılmayınız” sesli mesajı dinletilir ve sizin telefonunuza da arayan kişinin çağrısı gelir.

Telefon ekranınızda aşağıdaki gibi bir ekran oluşacaktır. Bu ekrandan dilerseniz o an ki çağrıyı sonlandırıp arayan kişinin çağrısını cevaplayabilir veya konuştuğunuz çağrıyı beklemeye alıp arayan kişinin çağrısına cevap verebilirsiniz.

iphone telefon mesgulken arayani gorme

Konuştuğunuz kişiyi beklemeye alıp gelen çağrıya cevap verirseniz yukarıdaki resimdeki gibi bir ekran açılır. Bu ekrandan Konferans seçeneğini seçerek her iki çağrıyı birleştirip konferans görüşmesi yapabilirsiniz. Değiştir seçeneğini seçerseniz çağrılar arasında geçiş yapabilirsiniz. Değiştir seçeneğinde bir çağrı beklemeye alınır ve diğer çağrı ile konuşma yapılır.

iPhone’da çağrı bekletme/telefon meşgulken arayanı görme özelliği bu şekilde kullanılıyor arkadaşlar. Telefon meşgulken arayanı görme özelliği tüm operatörler de ücretsizdir. Aynı şekilde konferans görüşmesi de ücretsizdir. Ancak konferans görüşmesi için hattınızın ve diğer konferansa katılacak kişilerin hatlarının konferans görüşmesine açık olması gerekmektedir.

Android telefonlar için Telefon Meşgulken Arayanı Görme – Çağrı Bekletme yazımızı okuyabilirsiniz.

Paylaş

4 yorum

Yorumdan çık