24 saat sonra silinen mesaj özelliği sayesinden Snapchat özellikle gençler arasında en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir. Tabi mesajlar 24 saat sonra silineceği için bildirimlerin gelmesi çok önemlidir. Ancak birçok kullanıcı snapchat bildirimlerinin gelmediğini ve arkadaşlarından gelen mesajları kaçırdıklarını söylüyorlar. Snapchat bildirimlerinin gelmemesinin birçok nedeni olabilir: rahatsız etme modunun etkinleştirilmesi, bozuk önbellek dosyaları veya hatalı bir güncelleme gibi… Bu yazımızda iPhone veya Android kullanıcılarına snapchat bildirim gelmiyor sorununu düzeltmenin en iyi yöntemlerini anlatacağız.

Snapchat Uygulamasında Bildirimleri Etkinleştirin

Öncelikle Snapchat uygulamasında bildirimlerin açık olup olmadığını kontrol edin.

 • Sol üst köşedeki profil resminize donun.
 • Sağ üst köşedeki dişli çark simgesine dokunun.snapchat ayarlar
 • Bildirimler seçeneğine dokunun ve Bildirimlere İzin Ver seçeneğini aktif hale getirin.
 • Daha sonra sayfayı aşağı kaydırın ve Hikaye Bildirimlerini Yönet seçeneğine dokunun.
 • Açılan sayfada hikaye paylaştıkları zaman bildirim almak istediğiniz arkadaşlarınızı seçin ve Tamamlandı butonuna dokunun.snapchat bildirimleri acma

NOT: Yukarıda Android telefon üzerinden işlemleri anlattık, iPhone’da da aynı adımları yaparak bildirimleri açabilirsiniz.

Telefonun Bildirim Ayarlarını Kontrol Edin

 • iPhone’da, Ayarlar > Bildirimler > Snapchat yolunu izleyin ve Bildirimlere İzin Ver seçeneğini aktif hale getirin.
 • Android’de, Ayarlar > Uygulamalar > Snapchat > Bildirimler yolunu izleyin ve Bildirimleri Göster seçeneğini aktif hale getirin.snapchat bildirimleri goster

Rahatsız Etmeyin Modunu Kapatın

iPhone ve Android telefonlarda çoğu zaman Rahatsız Etme Modu açık unutulmakta ve bu da telefona gelen bildirimleri engellemektedir. iPhone’da Kontrol Merkezini açarak, Android’de ekranı aşağı çekerek açılan hızlı menüyü kullanarak Rahatsız Etmeyin modunu kapatabilirsiniz.rahatsiz etmeyin android

Ayrıca iPhone’da Odak özelliğini kullanarak, Rahatsız Etme Modu açıkken Snapchat bildirimlerini almaya da devam edebilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Odak > Uygulamalar yolunun izleyip, Snapchat’i ekleyerek, snapchat bildirimlerini alabilirsiniz.

Arka Plan Veri Kullanımını Etkinleştirin

Telefonunuzda internet kullanımından tasarruf etmek için arka plan veri kullanımını kısıtlamış olabilirsiniz. Bu da snapchat bildirimlerinin gelmemesine neden olmaktadır.

 • iPhone’da: Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenile yolunun izleyin ve Snapchat‘i etkinleştirin.
 • Android’de: Ayarlar > Uygulamalar > Snapchat > Mobil Veri yolunu izleyin ve Arka planda veri kullanımına izin ver seçeneğini aktif hale getirin.snapchat arka planda veri kullanimina izin ver
 • Ayrıca aynı ekranda Pil seçeneğine dokunup Kısıtlanmamış olarak işaretleyin.

Snapchat Ayarlarından Önbelleği Temizleyin

Snapchhhat ve telefonun ayarlarından bildirim özelliklerini etkinleştirmenize rağmen halen snapchat bildirimleri gelmiyor ise bunun nedeni bozuk uygulama verileri olabilir. Bunun için Snapchat uygulaması içinden önbelleği temizle işlemi yapın.

 • Sol üst köşedeki profil resminize dokunun ve açılan ekranda sağ üst köşedeki Dişli Çark simgesine dokunarak Ayarlar sayfasını açın.
 • Hesap İşlemleri bağlığı altında yer alan Önbelleği Temizle seçeneğine dokunun ve açılan uyarı penceresinde Devam diyerek işlemi tamamlayın.snapchat onbellegi temizle

NOT: Önbellek temizle işlemi büyün önbelleği silecektir ancak Anıların yedekleri silinmeyecektir.

Oturumu Kapatıp Tekrar Giriş Yapın

Snapchat uygulamasından çıkış yapıp tekrar oturum açın.

 • Sol üst köşedeki profil resminize dokunun ve açılan ekranda sağ üst köşedeki Dişli Çark simgesine dokunarak Ayarlar sayfasını açın.
 • Sayfanın en altında yer alan Oturumu Kapat seçeneğine dokunun.snapchat oturumu kapat

Snapchat Uygulamasını Güncelleyin

Snapchat bildirim gelmiyor sorunun en temel nedenlerinden biri uygulamanın güncel sürümünü kullanmıyor olmanızdır. Her şeyden öncen uygulamanın güncel sürümünü kullandığınızdan emin. Android kullanıcıları Google Play Store’den, iPhone kullanıcıları App Store’den, Huawei kullanıcıları AppGallery uygulamasından Snapchat’i güncelleyebilirler.

Snapchat’i Telefondan Silin ve Tekrar Yükleyin

Yukarıdaki adımların hepsini yapmanıza rağmen halen snapchat bildirimlerini almıyorsanız, Snapchat’i telefonunuzdan tamamen kaldırın ve tekrar yükleyin. Birçok kullanıcı bu yöntem ile bildirimleri aldığını söylemektedir.

Apple Watch’da Snapchat Bildirimlerini Alma

Apple Watch için Snapchat uygulaması yoktur. Ancak iPhone’a gelen Snapchat bildirimlerini Apple Watch’de görebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları yapın.

 • Yukarıda anlattığımız gibi iPhone Ayarlarında Snapchat bildirimlerinin etkinleştirildiğinden emin olun. Ayrıca, Snapchat uygulamasını açın ve “Bildirimler” ayarlarına gidin. Ardından, ” Bildirimleri Etkinleştir ” seçeneğini işaretleyin ve hangi bildirimleri almak isteyip istemediğinizi seçin.
 • Apple Watch’ta, alttaki gezinti çubuğundan “Saatim” bölümüne gidin ve Bildirimler’e dokunun. Ardından aşağı kaydırın ve “Snapchat” anahtarının açık hale getirin.

Snapchat bildirimleri gelmiyor sorunu için sizlere önereceğimiz çözüm yolları bunlar. Sizler de yorum kısmından yaşadıklarınızı ve varsa farklı çözüm yollarını bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Konular: Instagram bildirim gelmiyor

Paylaş

Yorumdan çık