Ana sayfa BLOG Samsung Numara Engelleme Nasıl Yapılır

Samsung Numara Engelleme Nasıl Yapılır

7

Samsung‘un android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarında numara engelleme işlemi diğer telefonlara göre daha kolay ve işlevseldir. Samsung telefonlarda numara engelleme yaparak gelen aramaları engelleyebilirsiniz. Samsung telefonlarda yapılan numara engelleme işleminin en güzel yanı ise engellediğiniz numara sizi aradığı zaman meşgul sesi ile karşılaşır. Numara engelleme işlemi yapan android uygulamalarında ise kaşı taraf sizi aradığı zaman önce bir çalma sesi duyar ve sonra çağrı meşgule düşer.

Samsung Galaxy modellerinde numara engelleme işlemini iki farklı şekilde yapabilirsiniz. Size her iki yöntemi de anlatacağız. Yazının en sonunda ise engellen numaranın engeli nasıl kaldırılır onu anlatacağız.

Samsung Galaxy modellerde Numara Engelleme Yöntemi 1

 • Telefonun arama ekranın gelin.
 • Çağrı listesinde bulunan ve engellemek istediğiniz numaranın üstüne basılı tutun. (Engelleyeceğiniz numaranın çağrı listesinde bulunması gerekmektedir. Eğer bulunmuyorsa kişiyi arayarak çağrı listesinde gözükmesini sağlayın.)
 • Açılan menünün en altında yer alan “Reddedilen listesine ekle” seçeneğini seçin.

reddedilen-listesine-ekle

 • Artık o numara engellenmiş olacaktır. Ve sizi aradığında meşgul sesi ile karşılaşacaktır.

Samsung Galaxy modellerde Numara Engelleme Yöntemi 2

 • Ayarlar menüsüne gidin.
 • Android versiyonunuza göre Arama sekmesine gelin. (Ayarlar>Cihazım>Arama)

arama-reddetme

 • Arama sekmesi altında bulunan “Arama Reddetme” sekmesini seçin.
 • Otomatik Reddedilecekler listesi” seçeneğini seçin.
 • Oluştur seçeneğini seçin. Açılan ekranda dilerseniz numarayı yazın. Dilerseniz “rehber” simgesine dokunarak rehberinizde bulunan kişiyi seçin.
 • Eşleşme kriteri seçeneğini “Aynısı” olarak ayarlayın.

Bu şekilde engellemek istediğiniz kişi veya kişileri ekleyerek engelleyebilirsiniz.

Telefonunuzun modeline ve android versiyonuna göre numara engelleme işlemi ufak farklılıklar gösterebilir. Samsung Galaxy S6’da numara engelleme işlemi aşağıdaki hareketli resimde gösterilmiştir. Yine arama ekranında yer alan bir numara seçilmiş ve ekranın sağ üst köşesinde yer alan More (daha fazla) seçeneği seçilerek numara engelleme işlemi yapılmıştır.

galaxy-s6-numara-engelleme

Engellediğiniz bir numaranın daha sonra engelini kaldırmak için yine yukarıda anlattığımız yöntemde olduğu gibi “Otomatik Reddedilecekler listesi” menüsüne gelin. Ekranın sağ üst köşesinde yer alan “çöp kutusu” simgesine dokunun ve engellini kaldırmak istediğiniz numara/numaraları seçin ve kaldırma işlemini tamamlayın.

7 YORUMLAR

 1. Mtv ben telefonumdafa arama engelleme bölümü kaldırılmış off eatdap engelleme var msj engelleme var ama arama engelleme yapamıyorum 😔

 2. Grand max hiçbirşekilde engelle bölümü yok tüm aramaları engelle var sadece gizli numara veya numara engelleme şansı yok

 3. Mrb tlfnm es 3 mini engllyceğim kişiyi engeliyorum fakat aramalrda gözüküyor aradığı bundan rahtsz oluyorum tamamen gözükmemesi mümkn dylmi

 4. Merhaba. Telefonum samsung android kucuk ekranli bir telefon. Surekli rahatsiz eden bir numara var. Engellemek istiyorum ama ayarlarda engellemeyle alakali tek bir sey yok. Vodafone musteri hizmetlerini aradim fakat onlardan da olumlu bir yanit alamadim. Ilgilenirseniz sevinirim. Simdiden tesekkurler.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın