Ana sayfa BLOG Samsung Mesaj Engelleme Nasıl Yapılır

Samsung Mesaj Engelleme Nasıl Yapılır

14

Samsung Galaxy akıllı telefonlarda istemediğiniz mesajları (sms) engelleyebilirsiniz. Bu yazımızda resimli olarak mesaj engelleme nasıl yapılır anlattık. Biz örneğimizde Galaxy S6 kullandık. Anlattığımız mesaj sms engelleme işlemini tüm samsung galaxy akıllı telefonlarda gerçekleştirebilirsiniz.

Samsung akıllı telefonlarda istenmeyen bir numaranın mesaj atmasını engellemek için aşağıdaki adımları uygulayın.

 1. Mesajlar uygulamasını açın.
 2. Ekranın sağ üst köşesinde yer alan Daha Fazla seçeneğini seçin.
 3. Açılan menüden Ayarlar seçeneğini seçin.
 4. Açılan sayfada Mesajları Engelle seçeneği seçin.samsung mesajlari engelle
 5. Gelen sayfada Engellenenler listesi seçeneğini seçin.
 6. Bu sayfada kutucuğa engellemek istediğiniz numarayı girebilir, GLN KUTUSU butonuna dokunarak açılan menüden gelen mesajlardan kişi seçebilir veya REHBER kutucuğuna dokunarak rehberinizden engellemek istediğiniz kişi-leri seçebilirsiniz.
 7. Sms almak istemediğiniz numarayı belirledikten sonra (+) butonuna dokunarak mesaj engelleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

samsung mesaj engelleme

Mesaj engeli uyguladığınız kişileri yine Engellenenler listesinden görebilir ve mesaj engelini kaldırabilirsiniz.

SPAM Reklam Mesajlarını Engelleme

Belediyeden gelen mesajları, bahis firmalarından gelen mesajları, markalardan gelen mesajları engellemek için İfadeleri Engelle seçeneğini kullanmanız gerekmektedir. Bu tür gelen spam mesajların sonunda B ile başlayan bir kod bulunmaktadır. B003, B217, B018 gibi kodlar, ifade olarak isimlendirilmektedir. Samsung telefonlarda ifade engelleme özelliği bulunmaktadır. Bu tür mesajları engellemek için yukarıda anlattığımız gibi Mesaj ekranını açın ve … üç noktaya dokunun. Açılan menüden Ayarlar seçeneğini seçin. Mesajları Engelle seçeneğini seçin ve açılan ekranda İfadeleri Engelle seçeneğini seçin. Daha sonra mesajın sonunda bulunan B217, B018, B003 gibi kodu girip + simgesine dokunun.

samsung mesaj engelleme ifadeleri engelleme

Burada dikkat etmeniz gereken husus şudur. Bankalardan gelen mesajlar genellikle B001, B002 ve B003 kodlarına sahiptir. Bu kodları engellerseniz, aslında almanız gereken bazı mesajları da engellemiş olabilirsiniz. Onun için bu kodları kullanırken engelleme yapacağınız zaman dikkatli olmanız gerekmektedir.

14 YORUMLAR

 1. Tif s8 edge ve yazınızda belirtiğiniz gibi ifadeleri engelle diye bir seçenek yok, sadece metin mesajları diye bir seçenek sunuyor oradan acılan drop down menüde ne yazıkki engelle seçeneği yok. Yanı örneğin B030 kodunu girebileceğim bir pencere seçeneği sunmuyor.

 2. Samsung halay A50 de ifaedeleri engelle seçeneğindeki yok..BOO2 vs ile ilgili mesajlar Nasıl engellenir

 3. samsung s8 telefonda numaraları ve mesajları engelle > (sonrasında)ifade engelle ve sırf mesaj engelle diye bir satır çıkmıyor YAZILANLARLA ekranda ÇIKANLAR aynı değil

 4. Merhaba, arkadaşlar yardımcı olmak isterim.
  Mesaj engelle menüsünden ifade engelle yazan yere,
  Mesajın sonunda yazan B002 / B018 / B223 gibi ifadeleri ekleyerek engelleyiniz.

   • telefonumda ifade engelle diye bir kısım çıkmıyor..
    böyle bir durum nasıl halledilir. telefonum 2020 model sansung j6 pro

 5. Bunu herkes biliyo numarası olmayan yerlerden gelen mesajları nasıl engelliyecez mesela DİGİTURK nasıl engellicez sen onu söyle ?

 6. Başında B koduyla başlayan numarasız mesajları nasıl engelleyeceğiz. Asıl yaygın olan sorun ve kolay çözüm bulunamayan konu bu …… ?

 7. numarası belli olmayan, rehberde kayıtlı olmayan istemediğimiz yerlerden gelen mesajları nasıl engelleyeceğiz onu söyle?

 8. Numarasız mesajlar nasıl engellenecek?
  İfadeleri engelle seçeneğinden mesajın başlığını girdim ama olmadı. Aynı yerden yine mesaj geldi.
  Bu kez mesajın içinde geçen bir ifadeyi engelledim bakalım ne olacak.

 9. numara için işe yarıyor fakat bana digiturk adına mesaj geliyo bıktırdı artık ama numara olmadıgı için engelliyemıyorum .bunun çözümü varmı

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın