Samsung Galaxy akıllı telefonlarda istemediğiniz mesajları (sms) engelleyebilirsiniz. Bu yazımızda dört farklı yöntemle samsung telefonda mesaj engelleme nasıl yapılır anlattık. Biz örneğimizde Galaxy A52 kullandık ancak anlattığımız mesaj sms engelleme işlemini tüm samsung galaxy akıllı telefonlarda gerçekleştirebilirsiniz.

Samsung Mesaj Engelleme

 1. Mesajlar uygulamasını açın.
 2. Ekranın sağ üst köşesinde yer alan … üç noktaya dokunup menüden Ayarlar seçeneğini seçin.
 3. Numaraları ve Spam’i Engelle seçeneği seçin.
 4. Numaraları Engelle seçeneğini seçin.
 5. Açılan ekranda engellemek istediğiniz numarayı yazabilir, son görüşmelerinizden veya Rehberden engellemek istediğiniz numarayı seçebilirsiniz. + artı simgesine dokunun ve numarayı engellenenler listesine ekleyin.

samsung mesaj engelleme galaxy a52NOT: Samsung yeni güncelleme ile Mesajlar uygulamasını değiştirdi. Eğer sizde yeni sürüm Mesajlar uygulaması açılıyorsa, yukarıda anlattığımız şekilde mesaj engelleme işlemini gerçekleştiremezsiniz. Ancak telefonunuzdan Ayarlar > Uygulamalar > Varsayılan Uygulamalar yolunu izleyerek, eski Mesajlar uygulamasını varsayılan olarak ayarlayıp mesaj engelleme işlemini yapabilirsiniz.

Reklam Mesajlarını Engelleme

İleti Yönetim Sistemine e-Devlet bilgileriniz veya telefon numaranız ile giriş yaparak reklam mesajlarını engelleyebilirsiniz.

ileti yonetim sistemi giris

Genellikle alışveriş ettiğimiz mağazalar telefon numaramızı alır ve bizlere reklam mesajları gönderir. Buna benzer şekilde operatörler, bankalar, belediyeler, sanal oyun siteleri vb. bize istemediğimiz mesajlar gönderebilmektedir. İleti Yönetim sistemine giriş yaptığınızda, numaranızın kayıtlı olduğu tüm markaları görebilir ve bunların size mesaj göndermesini ve arama yapmasını engelleyebilirsiniz.

ileti yonetim sistemi mesaj engelleme

Samsung Telefonda SPAM Mesajları Engelleme

 • Mesajlaşma uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki Profil simgesine dokunun.
 • Açılan menüden Mesaj Ayarlarınız seçeneğini seçin.
 • Spam Koruması seçeneğini seçin ve açılan sayfada Spam Korumasını Etkinleştir‘i aktif hale getirin.samsung spam korumasi yeni

SPAM Reklam Mesajlarını Engelleme (Eski Samsung Modellerinde)

Eski Samsung telefonlarda, belediyeden, bahis firmalarından ve markalardan gelen mesajları engellemek için İfadeleri Engelle seçeneğini kullanmanız gerekmektedir. Bu tür gelen spam mesajların sonunda B ile başlayan bir kod bulunmaktadır. B003, B217, B018 gibi kodlar, ifade olarak isimlendirilmektedir. Samsung telefonlarda ifade engelleme özelliği bulunmaktadır. Bu tür mesajları engellemek için yukarıda anlattığımız gibi Mesaj ekranını açın ve … üç noktaya dokunun. Açılan menüden Ayarlar seçeneğini seçin. Mesajları Engelle seçeneğini seçin ve açılan ekranda İfadeleri Engelle seçeneğini seçin. Daha sonra mesajın sonunda bulunan B217, B018, B003 gibi kodu girip + simgesine dokunun.

samsung mesaj engelleme ifadeleri engelleme

Burada dikkat etmeniz gereken husus şudur. Bankalardan gelen mesajlar genellikle B001, B002 ve B003 kodlarına sahiptir. Bu kodları engellerseniz, aslında almanız gereken bazı mesajları da engellemiş olabilirsiniz. Onun için bu kodları kullanırken engelleme yapacağınız zaman dikkatli olmanız gerekmektedir.

Samsung Mesaj Engeli Kaldırma

 • Mesajlar uygulamasını açın.
 • Ekranın sağ üst köşesinde yer alan … üç noktaya dokunup menüden Ayarlar seçeneğini seçin.
 • Numaraları ve Spam’i Engelle seçeneği seçin.
 • Numaraları Engelle seçeneğini seçin.
 • Açılan sayfada engellemiş olduğunuz tüm numaraları görebilir, yanlarındaki – eksi simgesine dokunarak engellerini kaldırabilirsiniz.samsung mesaj engeli kaldirma

Buradaki Samsung Numara Engelleme yazımızdan da telefonunuza gelen aramaları nasıl engelleyeceğiniz öğrenebilirsiniz.

Paylaş

14 yorum

 1. Tif s8 edge ve yazınızda belirtiğiniz gibi ifadeleri engelle diye bir seçenek yok, sadece metin mesajları diye bir seçenek sunuyor oradan acılan drop down menüde ne yazıkki engelle seçeneği yok. Yanı örneğin B030 kodunu girebileceğim bir pencere seçeneği sunmuyor.

Yorumdan çık