Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8 ve Galaxy S8+ hakkında birçok haber ve makale yazılıyor. Galaxy S8’in özellikleri hakkında tüm teknoloji ve haber sitelerinde aynı şeyleri okuyabilirsiniz. Buna teloji.com da dahil. Peki Galaxy S8’in bilinmeyen gizli özelliklerini öğrenmeye ne dersiniz ?

Samsung Galaxy S8’in bilinmeyen özelliklerini sizler için listeledik ve yeni özelliklerini keşfettikçe listemizi güncelleyeceğiz.

Galaxy S8 Bluetooth 5.0’ı Kullanan İlk Akıllı Telefondur

Galaxy S8’in önemli özelliklerinden biri Bluetooth 5.0’ı kullanmasıdır. Maalesef bu bilgi neredeyse hiçbir teknoloji sitesinde paylaşılmamaktadır. Bleutooth 5.0’ın faydaları nedir derseniz Bluetooth 4.2 6 metre çekim gücüne sahipken Bluetooth 5.0 24 metre çekim gücüne sahiptir ve bu değerler kapalı alan değerleridir. Bluetooth 5.0’ın bir diğer özelliği ise aynı anda iki farklı bluetooth cihazına bağlanabilmesidir. Yani Galaxy S8’i aynı anda iki farklı bluetooth kulaklığa bağlayabilirsiniz.

galaxy s8 bluetooth 5

Galaxy S8’de Stereo Hoparlör Yoktur

Galaxy S8’in hep iyi özelliklerinden bahsediliyor ancak kötü özelliklerinden hiç bahseden yok maalesef. Galaxy S8’de stereo hoparlör bulunmuyor bunun yerine telefonun alt tarafında bir mono hoparlör bulunuyor. Galaxy S7’de ise stereo hoparlör bulunuyordu.

galaxy s8 speaker

1 Gigabit LTE Hızında İlk Telefon

Galaxy S8’in ilklerinden biri 1 Gigabit LTE internet hızına erişebilen ilk akıllı telefon olmasıdır. Yani şuanda hali hazırda en iyi internet hızını sunan telefon Galaxy S8’dir. Burada 1 Gigabit en üst limittir. Geçen gün paylaştığımız haberde Galaxy S8’in 930 Mbps internet hızına eriştiği videoyu görebilirsiniz.

galaxy s8 lte

Galaxy S8 UFS 2.1 Depolama Alanı Sunmaktadır

Galaxy S8’in dahili depolama alanında yeni bir teknoloji olan UFS (Universal Flash Storage) 2.1 kullanılmaktadır. Galaxy S7’de ise UFS 2.0 kullanılmaktaydı. UFS 2.1 haliyle daha hızlı yazma ve okuma sunmaktadır. Bu yeni depolama teknolojisi çoklu uygulamalarda, uygulama açılma hızlarında, dosya transferlerinde daha yüksek hız sunmaktadır.

6 GB RAM’li Galaxy S8

Bildiğiniz üzere Samsung Galaxy S8, 4 GB RAM’e ve 64 GB dahili depolama alanına sahip. Ancak Çin ve G.Kore’de Galaxy S8’in 128 GB dahili depolama alanına ve 6 GB RAM’e sahip modelleri de satılacak.

galaxy s8 6gb ram

İki Farklı Chipset

Galaxy S8’in iki farklı chipsete sahip modeli bulunuyor. Bunlardan biri Snapdran 835 diğeri ise Exynos 8895 Octa. Yapılan performans testleri (Antutu) her iki chipsetinde birbirine yakın performas sergilediğini gösteriyor ancak Exynos 8895 daha yüksek performans sunuyor. Ayrıca endişe etmenize gerek yok çünkü Türkiye’de satılacak olan Galaxy S8’lerde Exynos 8895 chipset bulunuyor.

galaxy s8 chipsets

Galaxy S8’i keşfettikçe daha fazla bilinmeyen özellikleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Paylaş

Yorumdan çık